PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به آدرس کامل فایل انتخاب شده توسط کنترل فایل آپلود

rezaiy.ali
یک شنبه 12 دی 1389, 20:23 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
من توسط این کد به آدرس کامل فایل در لوکال هاست دسترسی دارم
SdsClerk.InsertParameters["Madark"].DefaultValue = Fu.PostedFile.FileName;

اما این کد فقط در لوکال هاست جواب میده و در زمانی که بر روی هاست اجرا کنم فقط اسم فایل انتخاب شده رو برمیگردونه
چطور می تونم زمانی که در هاست برنامه اجرا میشه به ادرس کامل فایل انتخاب شده توسط فایل اپلود دسترسی داشت
ممنون

Kia_MLS
دوشنبه 13 دی 1389, 07:41 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
من توسط این کد به آدرس کامل فایل در لوکال هاست دسترسی دارم
SdsClerk.InsertParameters["Madark"].DefaultValue = Fu.PostedFile.FileName;

اما این کد فقط در لوکال هاست جواب میده و در زمانی که بر روی هاست اجرا کنم فقط اسم فایل انتخاب شده رو برمیگردونه
چطور می تونم زمانی که در هاست برنامه اجرا میشه به ادرس کامل فایل انتخاب شده توسط فایل اپلود دسترسی داشت
ممنون

سلام
دوست من، ابتدا در سمت کلاینت آدرس کامل رو بدست میاری و در یک HidenField ذخیره میکنی، بعد اگه خواستی در سمت سرور این آدرس رو بخونی میتونی از طریق مقدار HidenField آدرس مورد نظر رو بدست بیاری

کد سمت کلاینت:

<asp:FileUpload ID="FileUpload1" runat="server" onchange="GetFullFileAddr(this)" />
<asp:HiddenField runat="server" ID="hfFileAddress" />
<asp:Button runat="server" ID="btnGetFileAddr" onclick="btnGetFileAddr_Click"
Text="GetFileName" />
<script type='text/javascript'>
function GetFullFileAddr(fileUpload) {
var hfFileAddress = document.getElementById("<%= hfFileAddress.ClientID %>");
hfFileAddress.value = fileUpload.value;
}
</script>

کد سمت سرور:

protected void btnGetFileAddr_Click(object sender, EventArgs e)
{
var fileaddr = hfFileAddress.Value;
}

موفق باشی

rezaiy.ali
سه شنبه 14 دی 1389, 12:09 عصر
تا تشکر از پاسخ شما
ولی با این کد همه که شما قرار دادید فقط نام عکس رو برمی گردونه نه آدرس کامل عکس انتخابی رو
راه دیگه ای نیست؟

Vahid_moghaddam
سه شنبه 14 دی 1389, 12:41 عصر
تا جایی که من می دونم (به خاطر سوال مشابه ای که قبلا پرسیده شده بود) مرورگرها (خصوصا جدید ها) اجازه ارسال آدرس کامل رو نمی دند.

madadi
سه شنبه 14 دی 1389, 13:34 عصر
من می خواستم بپرسم که آدرس کامل فایل را اصلا برای چی می خواهید ، یعنی آیا اهمیتی داره که کاربر فایلش رو از کدوم فولدر انتخاب کرده ؟ اگر بدنبال آدرس فایل در سرور هم هستید که با Server.MapPath می تونید آنرا پیدا کنید.

Kia_MLS
سه شنبه 14 دی 1389, 13:57 عصر
تا تشکر از پاسخ شما
ولی با این کد همه که شما قرار دادید فقط نام عکس رو برمی گردونه نه آدرس کامل عکس انتخابی رو
راه دیگه ای نیست؟

برای من که اینطور نیست :متفکر:
من از ie7 استفاده میکنم، و بعد از انتخاب عکس آدرس کامل فایل رو در سمت کلاینت با همین کد بدست میارم

برای اطمینان کد جاوا رو به صورت زیر تغییر بدین ببینید بهتون آدرس کامل فایل رو میده:

<script type='text/javascript'>
function GetFullFileAddr(fileUpload) {
var hfFileAddress = document.getElementById("<%= hfFileAddress.ClientID %>");
hfFileAddress.value = fileUpload.value;
alert(hfFileAddress.value);
}
</script>

rezaiy.ali
سه شنبه 14 دی 1389, 18:06 عصر
ببیندی کارفرما از من خواسته که فایل عکس رو کامپیوتر خودش باشه و این فایل در زمانی که فرم لود میشه به کاربر نمایش داده بشه
موضوع اینه بچه ها