PDA

View Full Version : پورت پارالل vb.net

sena harati
دوشنبه 13 دی 1389, 01:04 صبح
سلام دوستان
من دستورات پورت پارالل در vb.net رو برای یه پروژه می خوام البته با پورت سریال کار کردم و جواب هم گفتم اما الان نیاز به پورت پارالل دارم میخواهم یه string ویا byte به میکرو کنترولر بفرستم و یه string ویا byte هم دریافت کنم البته قسمت میکرو رو مشکلی ندارم فقط مشکلم با پورت پارالل هستش ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی تو این ضمینه داره به من کمک کنه :گریه::گریه::گریه:

mansourii
دوشنبه 13 دی 1389, 22:23 عصر
البته نمیدونم برای چه کار میخوای (پرینترهای قدیمی Com - کانکتور مانیتور - کپچر و...؟؟؟)
فریم ورک API های Win32 رو ساپورت میکنه پس بنابراین مشکلی در ارتباط با پورت های Com و سریال نداریم! فقط کافیه یک کنترل آبجکت بذاری و توی اون برنامت رو فراخوانی کنی

mahdi1373
سه شنبه 14 دی 1389, 11:54 صبح
سلام،
من توی vb.net با پارالل کار نکردم، ولی توی vb6 درتا تابع api داشتم که میشد باهاش به پورت ها 0 و 1 فرستاد. به کارت میاد؟

hossein-khoshseyar
سه شنبه 14 دی 1389, 19:28 عصر
پورت پارالل مثل سریال نیست که بتونی مستقیم یک بایت یا یک رشته رو بفرستی و اون خودش این کار رو انجام بده
دی ال ال هایی موجود هست که من دارم اگه به دردت می خوره بگو تا بهت بدم که با اون می تونی تعدادی از پین های پورت پارالل رو صفر یا یک کنی
اما اینجا پروتکل رو باید خودت پیاده کنی یعنی یک بایت رو روی 8 تا پین پورت پارالل قرار بدی و اگه خواستی با یک پین دیگه کلاک بدی تا ارتباطت سنکرون بشه و ... از این داستان ها
اگه به کارت میاد بگو . اما چیز آماده که تو بتونی با یه دستور یک رشته بفرستی نه