PDA

View Full Version : مبتدی: سوالات یک مبتدی؟؟

javad_r_85
دوشنبه 13 دی 1389, 18:11 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی .
بنده تازه قراره که وارد وادی برنامه نویسی سی پلاس شم البته خودم سی شارپ کار می کنم و در دانشگاه نیز یک ترم سی پلاس رو گذروندم و عاشق قدرت این زبان شدم لذا الان که می خوام شروع کنم یه سری سوال دارم که می خوام از تجربه اساتید گرامی استفاده کنم دوستان لطفا فقط پاسخ دهند و لینک و یا ایبوک معرفی نکنند من به تجربه شما نیاز دارم:::::
1-بهترین محیط برای برنامه نویسی چیست؟
2 -سی پلاس در چه زمینه ای دارای قدرت بیشتر می باشد(مثلا کار با پایگاه داده ،برنامه نویسی سیستم،...)؟
3-توزیع آن چگونه هست و پیش نیازهای آن برای توزیع روی سیستم های دیگر چیست؟
4-برای شروع از کجا و چطوری شروع کنم؟
5- با کنسولی بنویسم یا به صورت گرافیکی؟
6-حداقل چه زمانی نیاز است تا دستم راه بیفته؟

با تشکر ::::::::::::::::::::::::::::::::

r00tkit
دوشنبه 13 دی 1389, 18:35 عصر
سلام

1- برای شما از هرکدوم از اینا استفاده کنی فرق نداره : DEVC++ , visual studio ,codeblock , Embarcadero RAD Studio c++ builder ,.......
2- هر چی بخوای می تونی باهاش انجام بده ولی بیشتر برنامه هایی که نیاز به سرعت بالای پردازش دارن ازش استفاده می شه
3-بستگی به خیلی چیزا داره ولی در کل چیزی نداره
4- یه کتاب بگیر بخون و در کنار استفاده از گوگل کد هاشو بنویس و تست کن
5- بهتره از console شروع کنی تا به مفاهیم تسلط داشته باشی
6- بستگی به خودت داره

موفق باشی

javad_r_85
دوشنبه 13 دی 1389, 19:18 عصر
اساتید گرامی کسی نظری نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Pouri_sb
دوشنبه 13 دی 1389, 23:09 عصر
جواب دوستمون تقریبا کامل بود اما چیزی که تو جوابه سوال 3 کم بود اینه: اول بهتره بری فلوچارت یاد بگیری بعدا بیای دنباله یادگیریه c++ چون کامل ذهنتو برای یادگیری آماده می کنه، کتابه جعفرنژاد هم برای این بخش خوبه کتاب دیتل هم برای خوده زبان، اما اگه می خوای ترجمه فارسی بگیری بهتره که کتابه جعفرنژاد رو بخری چون ترجمه دیتل زیاد خوب نیست خیلی جاهاشم حذف کردن