PDA

View Full Version : سوال: مشکل در مسیر ذخیره backup

nazanin0
سه شنبه 14 دی 1389, 09:42 صبح
سلام
من چند روز پیش این سوال رو مطرح کردم ولی یکی از مدیران محترم این تاپیک رو حذف کردن. خواهش می کنم این تاپیک رو حذف نکنید اگه قبلاً در این باره صحبت شده و جواب رسیده لطفاً تاپیکش رو اینجا بزارید تا من هم استفاده کنم من هرچه جستجو می کنم چیزی در این باره پیدا نمیکنم.

نمی دونم sql که نصب کردم مشکل داره یا تنظیماتی لازم هست که من بلد نیستم فایل Backup مسیر desktop,mydocument رو قبول نمی کنه و فقط روی درایو ها ذخیره میشه.:ناراحت:

از دوستان اگه کسی می دونه چطور باید این مشکل رو حل کنم لطفاً راهنماییم کنه.

با تشکر

bahar123
سه شنبه 14 دی 1389, 21:13 عصر
سلام
کدی که برای اینکار نوشتید در اینجا بذارید

AminSobati
سه شنبه 14 دی 1389, 22:53 عصر
دوست عزیزم Desktop ماهیت مجازی هست، در اصل آدرس اون روی File System قرار داره مثلا:

D:\Documents and Settings\Administrator\Desktop

nazanin0
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:15 عصر
دوست عزیزم Desktop ماهیت مجازی هست، در اصل آدرس اون روی File System قرار داره مثلا:

D:\Documents and Settings\Administrator\Desktop
سلام از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید ممنون

بله حق با شماست ولی لطفاً به کد زیرو خطایی که میده نگاه کنید:

BACKUP DATABASE [db1] TO DISK = N'C:\Documents and Settings\ \My Documents\backup db\db1.bak' WITH NOFORMAT, NOINIT, NAME = N'db1-Full Database Backup', SKIP, NOREWIND, NOUNLOAD, STATS = 10

و خطای زیر رو میده

Msg 3201, Level 16, State 1, Line 1
Cannot open backup device 'C:\Documents and Settings\ \My Documents\backup db\db1.bak'. Operating system error 5(error not found).
Msg 3013, Level 16, State 1, Line 1
BACKUP DATABASE is terminating abnormally.

UserAdminفارسی هست به همین دلیل در اینجا تایپ نشده اما در sql تایپ میشه

خوب مشکل کجاست؟

با تشکر

iman_Delphi
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:47 عصر
سلام

من که امتحان کردم مشکلی نداشت

BACKUP DATABASE MyDB TO DISK = 'C:\Documents and Settings\Xbox\Desktop\testBackup.bak'

AminSobati
چهارشنبه 15 دی 1389, 18:52 عصر
در Administrative Tools>Services سرویس SQL Server رو پیدا کنید و در تب Logon اون رو روی Local system Account تنظیم و Restart کنید، مجددا دستور رو اجرا کنین

nazanin0
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:32 صبح
سلام

در Administrative Tools>Services سرویس SQL Server رو پیدا کنید و در تب Logon اون رو روی Local system Account تنظیم و Restart کنید، مجددا دستور رو اجرا کنین

بینهایت ممنون/ مشکل حل شد.
یه سوال:این که روی سیستم دوستان دیگه همچین مشکلی وجود نداشته یعنی اینکه این تنظیم روی سیستمشون درست بوده ؟(چرا) یا درستش کردن؟موقع نصب sql باید نکته ای رو رعایت می کردم ؟

با تشکر

AminSobati
دوشنبه 20 دی 1389, 00:42 صبح
در موقع نصب میتونین Service Account رو انتخاب کنین، بعد از نصب هم قابل تغییره