PDA

View Full Version : مبتدی: ارتباط در ویندوز سرور 2008

navidiran
سه شنبه 14 دی 1389, 17:24 عصر
سلام دوستان. من ویندوز سرور 2008 رو به سلامتی نصب کردم و تنظیمات لازمه رو برای یک ارتباط معمولی ایجاد کردم.
دوتا خواهش دارم که تو جستجوهام پیدا نکردم:
1- یک منبع برای مطالعه معرفی کنید (درصورت امکان) که بتونم از اینترنت دانلود کنم!
2- آقا client نمی تونه به سرور وصل بشه!
یعنی وقتی نام سرورم رو در قسمت Computer Name/Domain Change وارد میکنم میگه : an AD DC for the Domail "Navid" can not be contacted
یک راهنمایی کوچیک لازم دارم اگر امکان داشته باشه.

sabajamalian
سه شنبه 14 دی 1389, 18:50 عصر
یعنی وقتی نام سرورم رو در قسمت Computer Name/Domain Change وارد میکنم میگه : an AD DC for the Domail "Navid" can not be contacted

شما روی ویندوز سرورتون، دامین کنترلر (Active Directory) نصب کردین؟؟
اگه آره، آدرس DNS رو برای کلاینت ست کردین؟

navidiran
چهارشنبه 15 دی 1389, 11:42 صبح
میبخشید من فقط میدونم میتونم با دستور DCPROMO میتونم Active Directory رو مستقیم نصب کنم که اگر درست گفتم نصب کردم! میتونم کاربرهارو مدیریت کنم و هر کاربری رو تعریف کنم اما الان متوجه یک نکته شدم که توی Server Manager جلوی Active directory علامت ضربدر زده و جلوی DNS علامت تعجب !
چیکار کنم؟

navidrtl
چهارشنبه 15 دی 1389, 19:21 عصر
در جایی که IP کلاینت رو ست می کنید در همون جا در قسمت DNS server آیپی سرور رو ست کنید و همه چیز تمومه

razeghi_loved
چهارشنبه 15 دی 1389, 23:12 عصر
.........................

reza_edu
جمعه 17 دی 1389, 14:38 عصر
آقا اگه میخوای راحت کار کنی از configure your server wizard استفاده کن همه کار هارو خودش برات انجام میده (بسیار دقیق) اگه اولین بار استفاده کنی دو تا گزینه بهت نشون میده که اولی رو باید استفاده کنی البته اگه بخوای حرفه ای عمل کنی گزینه دوم(پائینی رو باید انتخاب کنی که توضیحش مفصله بعد پنجره ها وپیغام هارو بخون برو جلو آخر ری استارت میکنه (البته میپرسه) حالا شبکه و دمینت آماده است برو تو اکتیو دایرکتوری و یوزر هاتو تعریف کن سوال داشتی بپرس تا بگم(پیام خوصوصی بده).

nima_8m
جمعه 17 دی 1389, 22:49 عصر
با سلام
همانطور که دوستمون گفت از wizard استفاده کن برای راه اندازی یه دومین حتما به dns نیاز داری اونو نصب کن و با ید run باشه وقتی از درست کار کردن اینا مطمئن شدی کلاینتها قبل از join شدن باید آدرس ip و dns رو حتما ست کنی و بعد اقدام به join
موفق باشی