PDA

View Full Version : سوال: ajax میخوام یاد بگیرم . به صورت حرفه ای . لطفا کمک کنید

meysamdalipour
سه شنبه 14 دی 1389, 18:56 عصر
با سلام خدمت دوستان
asp.net رو بلد هستم ولی ajax رو نه . یه پروژه دارم که باید تحویل بدم اما نمی دونم چطور از آزاکس استفاده کنم .
لطفا منبع کاملی که بتونه فارسی هم باشه و هم select کردن از بانک (کار با بانک) رو توضیح بده و یا جنبه های دیگه رو هم توضیح بده به من معرفی کنید .
مطمئنا افراد زیادی هستن که می خوان یاد بگیرن اما منبعی ندارد . بهترین راه رو تو این دونستم که به این سایت درخواست بدم . می دونم که ما رو بی نصیب نمی ذاره .
هر وقت که به این سایت اومدم دست پر رفتم .
ممنون ممنون ممنون

V0R73X
سه شنبه 14 دی 1389, 22:55 عصر
ببینید آجاکس چیزی واسه یاد گرفتن نداره من خلاصه همینجا به شما یاد میدم:
۱.ScriptManager:: تو همه صفحات باید باشه:<asp:Scriptmanager runat="server" id="ID"/>
واسه راحتی‌ میتونی‌ بذاری توی MasterPage
۲.UpdatePanel: هر چیزی رو که تو این بذاری postback نمیده یعنی‌ از موتور آیاکس واسه پردازش استفاده می‌کنه
<asp:UpdatePanel runat="server" id="ID">
<content>
</content>
</asp:updatePanel>
کنترلها رو میذاری تو تگ content. همینه!
بعدش میتونی‌ یه تابع تویpage_Load یا همون رویداد کنترلی که توی updatepanel هست تعریف کنی‌
البته نگفته نماند اینا مقدمتیه اصل آیاکس به تولکیتشه که اونم تو سایت مایکروسافت سرچ کنی‌ توضیحات کامل داره ! **AJAX Toolkit**
من به شما پیشنهاد می‌کنم علاوه بر آیاکس درباره CSS و jQuery هم مطالعه کنید به همین اندازه مفید هستند.
اگر هم کتاب میخواید من خودم از کتاب Mattew McDonald یاد گرفتم همه چی‌ رو داره از جمله ajax
امیدوارم توضیحات من به درد شما خورده باشه:چشمک:

صادق صدقی
سه شنبه 14 دی 1389, 23:40 عصر
سلام دوست عزیز
به این لینک یه سر بزن
کتاب های فارسیه توپی گذاشتم
لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?243542-%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%8A-ASP.Net&p=1108240&viewfull=1#post1108240)