PDA

View Full Version : فوری:چگونگی طراحی فرم Login

maryam82
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 11:43 صبح
سلام. من سعی دارم در C#.net با Web aplication ASP.Net یک فرم LOgin طراحی کنم. چطور می تونم Username وpassword رو که گرفتم چک کنم اگر هچین USere در پایگاه داده هام وجود نداشت آن رو قبول کنه وگرنه پیغام invalid بده.(پایگاه دادهSQLServer )
با تشکر

omid_Ahmadi
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 13:06 عصر
اگر هچین USere در پایگاه داده هام وجود نداشت آن رو قبول کنه وگرنه پیغام invalid بده

فکر کنم بر عکس این مورد منظورتون باشه. نه؟

اگر یه مقدار در سایت راجع به حالتهای Authentication و Authorization جستجو کنید میبینید که در مورد روش مورد نظر شما کاملا بحث شده و دوستان کاملا توضیح دادن. شما باید از حالت Forms در Authentication استفاده کنید.

Panje Tala
دوشنبه 07 شهریور 1384, 11:32 صبح
با سلام
بهترین راه برای این کار استفاده از web service ها می باشد که به راحتی قابل اجرا بر روی C# می باشد . web service ها یک سری فانکشن هستند که بدنه آنها در سرور است ولی از طرف کلاینت می تواند پارامتر دهی شودو یا نتیجه برگردانده شود. شما کافی است یک فانکشن بصورت WebService سمت سرور بنویسید که پارامترهای Username و Password را دریافت نماید و نتیجه آن False و یا True باشد. این فانکشن سمت کلاینت صدا زده می شود و پارامترهای Username و password ان بعنوان پارمتر داده می شود. هنگامی که فراخوانی انجام میشود این پارامترها به سمت سرور منتقل شده در آنجا مورد بررسی با بانک User ها قرار می گیرد نتیجه بررسی برای کلاینت فرستاده میشود. توصیه می شود که password را حتما Hash کنید و به سمت سرور بفرستید تا قابل snif شدن نباشد.