PDA

View Full Version : سوال: کسی از اکسس تو SharePoint عملا ً استفاده کرده؟

wolfstander
چهارشنبه 15 دی 1389, 07:13 صبح
سلام
یک مساله ای که همه دوستان یا اکثریتشون باهاش مواجه شدن، اینه که بانکشون رو ببرن روی اینترنت یا حداقل شبکه داخلی شرکت
شبکه بردن رو میشه با SQL حل کرد
ولی برای اینترنت، مشکل وجود داره و اون رو هم اکثر فرومهای داخلی و خارجی و حتی همین فروم هم راه حلی جز استفاده از SharePoint نمیدونند
میخوام بپرسم از دوستان کسی عملا ً و به صورت تجربی این کار رو کرده؟
اگه آره، میتونه کمی توضیح بده
نه از نظر فنی و کامل چون امکانپذیر نیست
از این نظر که آیا ارتباط جداول و فرمها به سادگی مقدوره یا نه؟
آیا باید کدها رو عوض کرد یا خیر؟
و مسائلی از این دست
متشکر

mazoolagh
پنج شنبه 16 دی 1389, 10:55 صبح
هیچ تغییری در طراحی داده نمیشه.
فقط دیتابیس روی سرور شیرپوینت پابلیش میشه. از اون به بعد کاربر فکر میکنه که انگار فایل روی کامپیوتر خودش هست.

اما قسمت سخت و پرهزینه اش راه اندازی خود سرور شیرپوینت و تنظیمات و ... هست.
شیرپوینت خیلی سنگین هست و عملا نیاز به سرور اختصاصی پیدا میکنین. لایسنس رو هم مجبورین بخرین.
فقط برای شرکتهای خیلی بزرگ و پولدار!! هست که معنی داره.

Mehrdad_Parsi
دوشنبه 27 دی 1389, 13:59 عصر
سلام،
راستش منم شديدا دنبال اتقال اطلاعات از اكسس به روي وب هستم . راستش فرصت زيادي براي رفتن به سمت .net رو هم ندارم . راجمع به Sharepoint هم زياد شنيدم . از همه دوستان تقاضا دارم اگر اطلاعي راجع به اين نم افزار و ازتباطش با اكسس دارند مشاركت كنند . در ضمن اين توضيح رو هم بدم من از كامپيوتر خودم مي خوام به عنوان سرور استفاده كنم .

mazoolagh
دوشنبه 27 دی 1389, 22:25 عصر
استفاده از شیرپوینت فقط بعنوان ابزاری که فایل اکسس رو روی سرور اینترنتی ببرین اتلاف منابع هست (اعم از مالی، زمانی و ...) چیزی مثل این که برای شکار پشه از آر پی جی استفاده کنین.

از طرفی اگر شیرپوینت نباشه دیتابیس اکسس وقتی روی یک سرور قرار گرفت فقط جداول و کوئری هاش قابل استفاده ان (یعنی تمام امتیازات راحتی کار با فرمها و گزارشها و بالطبع کدنویسی vba از بین میره) و در این حالت استفاده از sql بمراتب بهتر هست.

فعلا ساخت web application با دات نت و سیلورلایت بهترین راه حل هست (حداقل برای برنامه نویس های منفرد و سازمانهای کوچک و متوسط)
-----------

اینکه کامپیوتر خودتون رو بخواین سرور شیرپوینت کنین (احتمالا از طریق یک خط adsl) در عمل با مشکلاتی مواجه میشین.
برای شروع شیرپوینت سرور رو ببینین اصلا روش قابل نصب هست یا نه ؟

wolfstander
سه شنبه 28 دی 1389, 07:59 صبح
سلام
با تشکر از دوست خوبمون
اینجا بحث کارآیی نیست
بحث یک سری دسترسی هاست
مثلا همکاران سیستم نمیذاره که هر فردی بره تو حقوق و دستمزد و فقط فیش حقوقی خودشو ببینه
یا در سیستم پخش هم کلی ایرادات اساسی داره
هدف نصب روی یک سیستم جداگانه نیست، هدف اینه که اگر شیرپوینت باشه، چه کارآیی هایی میتونه داشته باشه
آخه شرکت ما که سرور داره
یه بخش از سرور میشه برای این کار اختصاص داده بشه
با تشکر از شما

bita_ziba77
سه شنبه 28 دی 1389, 13:46 عصر
با سلام
راه اندازي sharepoint server انطور كه دوستان فكر مي كنند پيچيده نيست.
شما مي توانيد DVD مربوطه را در بازار به راحتي تهيه كرده و نسخه كامل آن را استفاده نماييد(با قيمت بسيار ناچيز)
البته بعضي از شركت هاي ايراني نسبت به فارسي نمودن كليه Page ها و همچنين گردش هاي اطلاعاتي كارهايي را روي Sharepoint انجام داده اند كه خريد آن بستگي به شركت شما دارد.(هزينه زيادي بايد متقبل شويد كه البته با Sharepoint Designer نسبت به انجام فارسي نمودن اقدام نمود.)
در رابطه با دسترسي در Sharepoint شما دسترسي هاي زير را مي توانيد اعمال نماييد:
Full Control - Has full control.
Design - Can view, add, update, delete, approve, and customize.
Manage Hierarchy - Can create sites and edit pages, list items, and documents.
Approve - Can edit and approve pages, list items, and documents.
Contribute - Can view, add, update, and delete.
Read - Can view only.
Restricted Read - Can view pages and documents, but cannot view historical versions or review user rights information.
FC for sub site - permission for sub site owner
شما در Sharepoint مي توانيد جداول خود را قرار داده و نسبت به ساخت اينترفيس از ديتابيس خود به صورت Local و اتصال آن به جداول موجود در Sharepoint اقدام نماييد.
(دسترسي هايي كه در بالا به آن اشاره گرديد مي تواند براي هر جدول به صورت جداگانه اعمال گردد)

اگر سوال ديگري در رابطه با Sharepoint بود در خدمت هستم.

با تشكر

Mehrdad_Parsi
سه شنبه 28 دی 1389, 14:12 عصر
سلام ،
با تشكر فراوان از همه دوستان
من توي يك سازماني كار مي كنم كه واحد IT كاملا جدا داره ولي من در واحد خودمون (بازرگاني) يك ديتابيس اكسس طراحي كردم و بين حدود 20 كاربر share كردم .اين سيستم خوب داره كار مي كنه. ولي راستش به خاطر بعضي مسائل مي خوام اين ديتابيسو (فرم ها ) تحت وب كنم . البته سرور مجزايي نداريم . ميخوام از كامپيتور خودم به عنوان سرور استفاده كنم . با اين تفاسير مي تونم از Share point استفاده كنم؟ اگر آره يكي دو تا منبع اگر معرفي كنيد ممنمون مي شم اگرم نه يه راهكار بهم معرفي كنيد .
با سپاس

bita_ziba77
چهارشنبه 29 دی 1389, 08:26 صبح
سلام ،
با تشكر فراوان از همه دوستان
من توي يك سازماني كار مي كنم كه واحد IT كاملا جدا داره ولي من در واحد خودمون (بازرگاني) يك ديتابيس اكسس طراحي كردم و بين حدود 20 كاربر share كردم .اين سيستم خوب داره كار مي كنه. ولي راستش به خاطر بعضي مسائل مي خوام اين ديتابيسو (فرم ها ) تحت وب كنم . البته سرور مجزايي نداريم . ميخوام از كامپيتور خودم به عنوان سرور استفاده كنم . با اين تفاسير مي تونم از Share point استفاده كنم؟ اگر آره يكي دو تا منبع اگر معرفي كنيد ممنمون مي شم اگرم نه يه راهكار بهم معرفي كنيد .
با سپاس

با سلام
متاسفانه Sharepoint به سروز مجزا نيازمند است و شما نمي توانيد از اين روش استفاده نماييد.

با تشكر

mazoolagh
چهارشنبه 29 دی 1389, 20:49 عصر
سلام
با تشکر از دوست خوبمون
اینجا بحث کارآیی نیست
بحث یک سری دسترسی هاست
مثلا همکاران سیستم نمیذاره که هر فردی بره تو حقوق و دستمزد و فقط فیش حقوقی خودشو ببینه
یا در سیستم پخش هم کلی ایرادات اساسی داره
هدف نصب روی یک سیستم جداگانه نیست، هدف اینه که اگر شیرپوینت باشه، چه کارآیی هایی میتونه داشته باشه
آخه شرکت ما که سرور داره
یه بخش از سرور میشه برای این کار اختصاص داده بشه
با تشکر از شما

منظورتون سیستم اتوماسیون اداریش هست دیگه؟
راستش شما خودتون میتونین از دیتابیسش هر نوع اطلاعاتی رو میخواین استخراج کنین (البته وقت گیر هست اگر ساختارش رو نشناسین)

درسته که با شیرپوینت میتونین اتوماسیون اداری خودتون رو هم پیاده کنین ولی بمراتب بیشتر از اینهاست و اصلا با اتوماسیون اداری همکاران سیستم قابل قیاس نیست.

شیرپوینت سرور اختصاصی میخواد ولی میتونین سیستم هایی رو که تحت اون پیاده میکنین اطلاعات رو از سروری که دیتابیس اتوماسیونتون رو نگه میداره بخونن.

Mehrdad_Parsi
پنج شنبه 30 دی 1389, 07:25 صبح
با تشكر از توضيحات همه دوستان ،
پيشنهاد ديگه اي غير ازSharepoint داريد ? (البته به غير از net.)

wolfstander
پنج شنبه 30 دی 1389, 07:48 صبح
سلام
نه به هیچ عنوان منظور من اتوماسیون اداری نبود
منظورم حقوق و دستمزد بود
PAY
به این صورت که از روی سرور اطلاعات رو بخونه و بیاره
اما در مورد اتوماسیون اداری همکاران سیستم اگه بخوایم بحث کنیم، اگه کار کرده باشید باهاش، به خصوص نسخه وبیش، مزخرفه
یک اینکه نمیتونید برای کابرهای دیگه پیغام بذارید
حتما ً باید یا نامه بزنید، یا ارجاع
دوم: شما نمیتونید در بخش پیگیری ببینید برای کی نامه فرستاده اید
همه گیرنده ها رو به اسم شما ثبت میکنه
:قهقهه:
مسیرش هم اینه اگه کسی خواست چک کنه:
کارتابل-پیگیری

mazoolagh
شنبه 02 بهمن 1389, 21:27 عصر
با تشكر از توضيحات همه دوستان ،
پيشنهاد ديگه اي غير ازSharepoint داريد ? (البته به غير از net.)

application server + citrix
با یک متخصص ویندوز سرور در موردش مشورت کنین.

بطور خلاصه نرم افزار روی سرور اجرا میشه (ماشین مجازی) و شما از راه دور اون ماشین رو کنترل میکنین