PDA

View Full Version : جلوگیری ازسرقت دو فایل اصلی دیتا بیس در سیستم مشتری

hnosen
چهارشنبه 15 دی 1389, 10:34 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی
من یک برنامه با vs2008 و sql2005 نوشتم(Win App) واین برنامه در سیستم های مشتری کار می کند .مشکلی که وجود دارد این است که دو فایل دیتا بیس یعنی .mdf و.ldf هم همراه برنامه در سیستم مقصد اتچ می شود وکلیه اطلاعات مشتری در این دو فایل قرار میگیرد.
حالا اگر کسی کمی از این مسائل آگاه باشد می تواند این دو فایل را کپی کرده ودر جای دیگر اتچ کند وکلیه اطلاعات دیتابیس به سرقت میرود فقط با یک کپی ساده.
لطفا مرا راهنمایی کنید درمورد اینکه چطور دیتابیس یا کپی نشود یا در صورت کپی شدن در جای دیگری اتچ نشود؟
ضمنا از روشهای رمزنگاری هم استفاده کردم ولی خیلی برنامه را کند می کند.

water_lily_2012
چهارشنبه 15 دی 1389, 11:39 صبح
یکی از بهترین کارها همان رمز گذاری هست. البته شما نباید همه اطلاعات را رمز گذاری کنید. بهتر است فقط فیلد های کلیدی را رمز گذاری کنید.

seven7777777
چهارشنبه 15 دی 1389, 15:06 عصر
خوب می تونید روی خود دیتابیستون نام کاربری و کلمه عبور بزارید دیگه . امنیتش هم فکر کنم خیلی خوب باشه .

farzadpmh
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:20 عصر
من هم همین مشکلو دارم. اگه میشه یکی یه راه بهتر بگه و اگه میشه کدشو بذاره

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 15 دی 1389, 17:13 عصر
خوب می تونید روی خود دیتابیستون نام کاربری و کلمه عبور بزارید دیگه . امنیتش هم فکر کنم خیلی خوب باشه .
دوست عزیز یعنی به نظر شما اونوقت نمیشه به اطلاعات دسترسی داشت؟
لطفا کمی بیشتر مطالعه کنید بعد راهنمایی کنید، با همون Attach ساده تو یه سیستم دیگه (تو خود همون سیستم هم به راحتی امکان پذیره) درسترسی به اطلاعات مثل آب خوردنه
-------------------------------------------------------
بهترین روشی که می تونید استفاده کنید اینه که اطلاعات کلیدی و مهم رو براساس یک کد منحصر بفرد (مثل رمزی که خود کاربر بده یا یه Id منحصر بفرد از سیستم کاربر) رمز کنید تا در صورت کپی شدن برنامه امنیت نسبی برای داده ها برقرار باشه (نظر شخصی منه ممکنه راه های بهتری هم باشه)

farzadpmh
چهارشنبه 15 دی 1389, 17:21 عصر
آقای حسن زاده لطفاً بیشتر توضیح بدهید

jadidian
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 18:49 عصر
نمیشه نگرد من یه برنامه بود که ژوشه دیتابیسو قفل میکرد اما با سرچ اوری کپی شد !!!!!!!!!!!!!!!!

Salar Ashgi
پنج شنبه 30 خرداد 1392, 21:26 عصر
دوست عزیز بنظر بنده Encrypt کردن خود داده ها بهتر از رمزگذاری رو دیتابیس هست ./