PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه پروژه vb.net رو به فایل exe تبدیل کرد؟

defacer
چهارشنبه 15 دی 1389, 15:26 عصر
سلام.

من یه سورس کد vb.net دارم یه سری مشکل داشت اما درستش کردم، کسی از بچه ها میدونه چطوری میشه اونو به فایل exe تبدیل کرد؟

هرکاری که کرد به فایل exe تبدیل بشه ، نشد.
:ناراحت:

Keramatifar
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:46 عصر
باید روی گزینه build کلیک کنید :لبخندساده:

defacer
چهارشنبه 15 دی 1389, 17:15 عصر
مرسی، اما کجا ذخیره میشه ؟؟؟

میشه بیشتر راهنمایی کنید، ممنون میشم .:قلب:

hossein-khoshseyar
چهارشنبه 15 دی 1389, 17:54 عصر
مرسی، اما کجا ذخیره میشه ؟؟؟

میشه بیشتر راهنمایی کنید، ممنون میشم .:قلب:

توی پوشه پروژه
توی این مسیر

...\bin\Release

defacer
پنج شنبه 16 دی 1389, 15:25 عصر
توی پوشه پروژه
توی این مسیر

...\bin\Release

حاجی من هرکاری کردم نشد ، :ناراحت:

ehsanvahab
پنج شنبه 16 دی 1389, 16:12 عصر
برو تو دایرکتوری پروژت

bin/Debug/

defacer
پنج شنبه 16 دی 1389, 17:20 عصر
برو تو دایرکتوری پروژت

bin/Debug/

ممنون آقا احسان.
درست شد.

نحوه ایجاد setup رو هم اگه بگید خیلی ممنون میشم. :چشمک:

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 16 دی 1389, 18:33 عصر
ممنون آقا احسان.
درست شد.

نحوه ایجاد setup رو هم اگه بگید خیلی ممنون میشم. :چشمک:

دوست عزیز این فایلی که توی پوشه دیباگ می بینی فایل نهایی نیست یعنی ظاهرش وقتی اجرا می کنیش همون برنامت ولی نسخه دیباگش هست با نسخه اصلیش فرق می کنه وارد جزئیات زیاد نمی شم فقط این رو بدون که این فایل اگزه سرعتش از فایل اگزه نهایی کمتره

حروقت که برنامت رو با ویژوال استودیو ران می کنی یک فایل اگزه توی پوشه بین-دیباگ ایجاد میشه
اما پس از تغییرات نهایی هنگامی که کارت اوکی شد و نسخه نهایی رو می خوای همون طور که دوستمون اون بالا گفت توی ویژوال استودیو از منوی بیلید همون گزیته اول بیلید .... اسم نرم افزارت , همون رو کلیک کنی
در این صورت توی پوشه بین - ریلیز یک فایل اگزه اجاد میشه که فایل نهایی برنامت هست و سرعت اجراش و یه چیزای دیگه با اون فایل توی دیباگ متفاوته

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 16 دی 1389, 18:34 عصر
در ضمن یادم رفت بود یه تاپیک عال وجود داره که می تونی توش طریقه ساخت ست آپ با خود ویژوال استودیو رو یاد بگیری

http://barnamenevis.org/showthread.php?197771-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-setup-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%AF-vs.net

nazanin0
جمعه 17 دی 1389, 14:45 عصر
سلام

دوست عزیز این فایلی که توی پوشه دیباگ می بینی فایل نهایی نیست یعنی ظاهرش وقتی اجرا می کنیش همون برنامت ولی نسخه دیباگش هست با نسخه اصلیش فرق می کنه وارد جزئیات زیاد نمی شم فقط این رو بدون که این فایل اگزه سرعتش از فایل اگزه نهایی کمتره

حروقت که برنامت رو با ویژوال استودیو ران می کنی یک فایل اگزه توی پوشه بین-دیباگ ایجاد میشه
اما پس از تغییرات نهایی هنگامی که کارت اوکی شد و نسخه نهایی رو می خوای همون طور که دوستمون اون بالا گفت توی ویژوال استودیو از منوی بیلید همون گزیته اول بیلید .... اسم نرم افزارت , همون رو کلیک کنی
در این صورت توی پوشه بین - ریلیز یک فایل اگزه اجاد میشه که فایل نهایی برنامت هست و سرعت اجراش و یه چیزای دیگه با اون فایل توی دیباگ متفاوته
من وقتی پروژه ای میسازم پوشه release ای ساخته نمی شه. چرا؟

با تشکر

hossein-khoshseyar
جمعه 17 دی 1389, 14:48 عصر
سلام

من وقتی پروژه ای میسازم پوشه release ای ساخته نمی شه. چرا؟

با تشکر
سلام
این پوشه تا موقعی که شما از داخل منوی بیلد همون گزینه اول رو نزنید ساخته نمیشه
بعد از اینکه این گزینه رو زدید اتوماتیک یک پوشه بقل پوه دیباگ ساخته میشه به نام ریلیز

nazanin0
جمعه 17 دی 1389, 15:03 عصر
از توجهتون ممنون
منظورم از ساختن مراحل زیر بود فکر می نم منظور شما هم همین باشه!؟
buide>build project1
من در پوشهbinفقط یه پوشه با اسم debugدارم که علاوه بر exeیه سری فایل های مربوط به پروژام درش قرار داره.
کار دیگه ای باید انجام می دادم؟

hossein-khoshseyar
جمعه 17 دی 1389, 15:47 عصر
از توجهتون ممنون
منظورم از ساختن مراحل زیر بود فکر می نم منظور شما هم همین باشه!؟
buide>build project1
من در پوشهbinفقط یه پوشه با اسم debugدارم که علاوه بر exeیه سری فایل های مربوط به پروژام درش قرار داره.
کار دیگه ای باید انجام می دادم؟
فکر کنم شمادارید برنامتون رو توی حالت دیباگ اجرا می کنید
بغل دکمه run توی منوبار که شما با زدن اون برنامه رو ران می کنید یک کامبو باکس هست که الن احتمالا روی دیباگ هست اون رو بزارید ری ریلیز

pouyansaraf
جمعه 17 دی 1389, 17:26 عصر
سلام
برای اینکه بعد از زدن دکمه Build فایل های ساخته شده در شاخه Release ریخته شوند میبایست آن را به صورت دو عکس زیر تعریف نمایید
در منوی Configuration Manager منوی Build شاخه خود را تنظیم نمایید

nazanin0
شنبه 18 دی 1389, 18:27 عصر
دوستان از اینکه راهنماییم کردید ممنون(مشکل حل شد)

اگه فایل exe که در پوشه releaseوجود داره بهترین فایل اجرایی هست پس چرا در ساخت setupاز exeپوشهdebug استفاده میشه؟
با تشکر

hossein-khoshseyar
شنبه 18 دی 1389, 19:06 عصر
دوستان از اینکه راهنماییم کردید ممنون(مشکل حل شد)

اگه فایل exe که در پوشه releaseوجود داره بهترین فایل اجرایی هست پس چرا در ساخت setupاز exeپوشهdebug استفاده میشه؟
با تشکر
این حرف رو از کجا اوردید ؟
اصلا این طور نیست
در ساخت ست آپ از فایل اجرایی داخل ریلیز استفاده میشه
تو ساخت ست آپ با خود ویژوال استودیو حتی اگه شما پروژه تون اصلا بیلد هم نکرده باشید موقع ساخت ست آپ خود ویژوال استودیو میاد بیلیدش می کنه و پوشه ریلیز و فایل اگزه توش رو استفاده می کنده

pouyansaraf
شنبه 18 دی 1389, 22:54 عصر
سلام
به نظر من هر دو شما دوستان درست میگویید

مثلا پیش فرض VB2010 که من نصب کردم برای Build پروژه ام در شاخه Debuge میریخت و شما بعد از Build کردن میتوانستید از شاخه Debuge برای فایل نهایی استفاده کنید( در صورتی که اگر آنرا Build میکردید)

حال میماند به اینکه شما آنرا Build کرده اید یا نه

ولی در هر صورت شما میتوانید از هر دو نمونه استفاده کنید

ولی Build شده Optimize است و 100 درصد بهتر

nazanin0
یک شنبه 19 دی 1389, 17:48 عصر
سلام

این حرف رو از کجا اوردید ؟
اصلا این طور نیست

دوست عزیز من صاحب نظر نیستم و دارم از مطالب صاحب نظرانی چون شما استفاده می کنم.من از مطالب همین سایت و کتاب جعفر نژاد قمی این مطلب را می گم. فایل آنها رو دارم ولی آدرس انهارو به یاد ندارم اگه یه جستجو با عنوان ساخت ستاپ انجام بدید میبینید که من چرا این مطلب رو عنوان کردم ضمن اینکه من سوال پرسیدم!به این سایت یه سری بزنید یه فایل ویدئویی با عنوان ساخت setup داره.که از exe پوشه debug استفاده می کنه.
http://www.Babrian.com

دوست عزیز pouyansaraf از اینکه راهنمایی کردید ممنون

hossein-khoshseyar
یک شنبه 19 دی 1389, 18:42 عصر
سلام

دوست عزیز من صاحب نظر نیستم و دارم از مطالب صاحب نظرانی چون شما استفاده می کنم.من از مطالب همین سایت و کتاب جعفر نژاد قمی این مطلب را می گم. فایل آنها رو دارم ولی آدرس انهارو به یاد ندارم اگه یه جستجو با عنوان ساخت ستاپ انجام بدید میبینید که من چرا این مطلب رو عنوان کردم ضمن اینکه من سوال پرسیدم!به این سایت یه سری بزنید یه فایل ویدئویی با عنوان ساخت setup داره.که از exe پوشه debug استفاده می کنه.
http://www.Babrian.com

دوست عزیز pouyansaraf از اینکه راهنمایی کردید ممنون

من که با این قضیه مشکلی ندارم
من تا الان تمام برنامه هایی که ست اپ شون رو ساختم فایل اجراییش از توی پووشه ریلیز بر می داره
و این رو مطمئنم
حالا اگه 2010 یه شکل دیگه ست نمی دونم
یا شایدم همین 2008 رو با یه تغییر اتی فایل ازجایی دیباگ رو برا ست اپ سازی بر داره , نمی دونم
اما من تا حالا به تنظیماتش دست نزددم
و 2008 من به طور پیش فرض فایل رو از تو پوشه ریلیز بر می داره برای ست آپ

reza_edu
دوشنبه 20 دی 1389, 22:48 عصر
آقا یه سوال که بی ربط هم نیست تو MFC تنظیماتی وجود داره که میشه کاری کرد که برنامه نوشته شده مثل ویبی6 بدونه نیاز به داتنت فریم ورک هرجای عمل کنه میخواستم بدونم تو ویبی داتنت هم این امکان وجود داره ! چون فعلا نرفتم دونبالش اما یه پروژه MFC به پستم خورد منم موقع انجام دادن اون دیدم این قابلیت رو داره فکر کنم vb.net هم باید همچین قابلیتی داشته باشه کسی خبر داره؟:متفکر:
دیگه نخواستم تاپیک جدا بزنم گفتم تو همین تاپیک مطرح کنم چون بی ربط هم نبود.

Hooman_vb
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 18:01 عصر
سلام
من یه پروژه ای رو با vs08 نوشتم و از sql08 برای پایگاه داده استفاده کردم که نام instance هم hooman-pc\hooman تعریف شده و دارای پسوورد می باشد
می خوام پروژه ام رو به فایل exe تبدیل کنم طوری که ارتباط برنامه با دیتابیس قطع نشه و روی هر کامپیوتری اجرا بشه.
از publish ویژوال استودیو هم امتحان کردم اما پیغام میده که ارتباطی با دیتابیس نداره.روی کامپیوتر خودم که نصب می کنیم میگه لاگین برای این یوزر (hooman-pc\hooman ) faild شده.
لطفا راهنمایی بفرمایید

R_Rajaee_Rad
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 19:08 عصر
سلام
من یه پروژه ای رو با vs08 نوشتم و از sql08 برای پایگاه داده استفاده کردم که نام instance هم hooman-pc\hooman تعریف شده و دارای پسوورد می باشد
می خوام پروژه ام رو به فایل exe تبدیل کنم طوری که ارتباط برنامه با دیتابیس قطع نشه و روی هر کامپیوتری اجرا بشه.
از publish ویژوال استودیو هم امتحان کردم اما پیغام میده که ارتباطی با دیتابیس نداره.روی کامپیوتر خودم که نصب می کنیم میگه لاگین برای این یوزر (hooman-pc\hooman ) faild شده.
لطفا راهنمایی بفرمایید

این سوال منم هست
با sql server 2008 یه بانک ساختم
بعد از اگزه کردن برنامه چه طوری به برنامه اتچش کنم؟

Hooman_vb
جمعه 13 خرداد 1390, 02:01 صبح
استادان گرامی لطفا جواب بدین.:ناراحت:

R_Rajaee_Rad
جمعه 13 خرداد 1390, 11:27 صبح
خبری از اساتید نیست به زبون فارسی سلیس بگه بعد از EXE کردن بانک رو چه جوری ATTACH کنیم؟؟؟

PetekDincos
جمعه 13 خرداد 1390, 13:37 عصر
با سلام
بعد از اینکه برنامه تموم شد و خواستید برنامتون رو منتشر کنید اصولا بایستی ستاب برای برنامه درست کنید و تو ستاب سازی مثل InstallShield 2010 (جدید) حتی کامپوننتی برای Sql Express 2008 هم داره که می تونی تنظیم کنی که نصب بشه و دیتابیس رو Attach کنی فکر کنم تو تالار Deployment & Setup رو این موضوع یحث شده با تشکر

R_Rajaee_Rad
جمعه 13 خرداد 1390, 17:39 عصر
دوست عزیز از اینکه هوای ما آماتوری ها رو داری متشکر!!!!
اما دو تا سوال:
من بانکم رو با sql server 2008 نسخه استاندارد ساختم
نسخه sql express موجود در برنامه InstallShield 2010 بانکی که من ساختم رو پشتیبانی میکنه؟؟
freamwrk 4 رو باید خودمون دستی نصب کنیم؟ یا نه؟؟؟

PetekDincos
جمعه 13 خرداد 1390, 20:18 عصر
با سلام
آره پشتیبانی می کنه و هر کامپوننتی که خواستی مثل Framework 4 با یستی تو تنظیماتش تعیین کنی که موقع نصب این نرم افزارها هم نصب بشه با تشکر

aryan99
جمعه 01 فروردین 1393, 12:35 عصر
ببخشید منم همین مشکل رو دارم وقتی برناممو بیلد میکنم همه چی درسته ولی وقتی exe رو ک÷ی میکنم و دسکتاپ که آپلود کنم و به انتشار بزارم وقتی از اون پوشه خارج میشه آیکونش میره ...
چی کار کنم آیکون با خودش بمون رو برنامه ؟؟!

aryan99
جمعه 01 فروردین 1393, 15:38 عصر
یکی کمکم کنه خیلی فوریه ...:افسرده:

pouyansaraf
جمعه 01 فروردین 1393, 22:29 عصر
برای درست کردن فایل اجرایی در حالت دیباگ با زدن f5 درست میکنه و در شاخه bin /debug جایی که پروژه ات هست میریزه
ولی اگه خواستی برنامه رو به کسی دیگر بدهید در منوی buld از buld solution استفاده کنید که همونجا میریزه البته میتونی جای buld رو تغییر بدهید