PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک برای تصحیح کد

peyman623
چهارشنبه 15 دی 1389, 17:30 عصر
سلام آقای باقری

من یه سوال درمورد برنامه نویسی البته در محیط Qt داشتم اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم
من میخام یه برنامه (یه بازی ساده) بنویسم که از کاربر اول، توی پنجره ی اول، یه کلمه بگیره و بعد کاربر دوم اون کلمه رو توی پنجره ی دوم برنامه حدس بزنه وھر دفعه که نفر دوم یه کلمه رو حدس میزنه، باید دو تا عدد به اون حدس نسبت داده بشه که اولی بیانگر تعداد حروفی از کلمه ی حدس زده شدس که در کلمه ی اصلی (اول) وجود داره و دومی بیانگر تعداد حروفی از کلمه ی حدس زده شدس که ھم در کلمه ی اصلی وجود داره و ھم دقیقا در مکان درستش واقع شده. مثلا فرض کنید نفر اول کلمه ی nima رو در نظر می گیره(درپنجره اول وارد میکنه ) و نفر دوم کلمه ی hami رو حدس میزنه(در پنجره ی دوم وارد میکنه ) اعدادی که به این حدس نسبت داده میشه 3 و 1 است چون از بین ۴ حرف کلمه ی hami حرف ھای i و m و a توی کلمه nima ھست و اما فقط یکی از این حرف ھا (m)در جای درستش قرار داره

و اما سوال من: چطوری میتونم کلمه ای که در پنجره ی اول وارد میشه رو به پنجره دوم بدم تا بتونه اونو با کلمه ی اول مقایسه کنه و کارایی رو که بالا توضیحشو دادم انجام بده و بازی ادامه پیدا کنه
من این برنامه رو برای یه کلمه ی پیش فرض (nima) نوشتم و پایین براتون گذاشتم این برنامه فعلا هردو تا پنجره رو داره (کلاس get_word_dialog مربوط به پنجره ی اول است کلاس widget مربوط به پنجره ی دومه که همون پنجره ی اصلی برنامه میشه) اما مشکلش اینه که درپنجره دوم کاری به کلمه ی وارد شده ی کاربر اول(پنجره اول) نداره و کلمه ی اولو با کلمه ی پیش فرض (nima) مقایسه میکنه اگه میتونید راهنمایی ام کنید مرسی
(توضیح قسمتی از برنامه :دیالوگ (پنجره ی اول) یه property از جنس QString به اسم word1 داره که وقتی دیالوگ ACCEPT میشه،بایدWord1 برابر کلمه ی داخل lineEditبشه. تابع getWord() ،Word1 رو return میکنه برای استفاده در پنجره ی دوم)

sadegh.s
پنج شنبه 16 دی 1389, 11:56 صبح
سلام چرا اگه از آقای باقری سوال دارید به خودشون میل نمیزنید

peyman623
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:01 عصر
سلام به همگی
ببخشید یه اشتباهی رخ داده حالا اگه شما بلدید کمک کنید (هرکی بلد کمک کنه لطفا)

sadegh.s
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:04 عصر
باشه من اگه بتونم کمکتون میکنم اما باید یه کم صبر کنید آخه من این چند روزه امتحان دارم
موفق باشید

peyman623
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:13 عصر
ممنون بازم به شما که حداقل یه پست فرستادی
منم خیلی وقت نیس عضو این تالار شدم اما ظاهرا بروبچ این تالار خیلی هم فعال نیستن اگه کسی رو میشناسید که به کیوتی وارده لطفا میلشو برام بفرستید مرسی

sadegh.s
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:22 عصر
خواهش میکنم
ناامید نباشید بچه های اینجا هم فعال میشن از بچه های دانشگاهمون دو تاشونا میدونم که به کیوتی واردن
dadkhah_saeed@yahoo.com
alireza.mirian@gmail.com