PDA

View Full Version : فرق keypress با keydown و keyup چیه؟؟؟

hasan1896
چهارشنبه 15 دی 1389, 22:13 عصر
لطفا دقیقا فرق این رویدادها رو بگید. من خودم که از کتاب خوندم تقریبا به این نتیجه رسیدم که keypress کد اسکی کلید رو برمیگردونه و رویداد keydown کد کلید رو برمیگردونه اگه درست نیست تصحیح کنید اساتید محترم.
در ضمن کد اسکی کلیدها مثلا کاراکتر 0 یا کاراکتر a و کاراکتر Aچیه و از چند شروع میشه؟:لبخند:

Hossenbor
چهارشنبه 15 دی 1389, 22:25 عصر
اینا رویداده کی پرس زمانی اتفاق میفته که کلیک کرده باشی اماکی دون مربوط به زمانی است که میخوای کلیک کنی کلید رو میزنی پایین این حالت کی دون ولی وقتی دکمه موس رو رها می کنی این حالت کی اپ ایناdelegate اند ببخشید اگر پاسخ نادرسته یا ناکامل اطلاعاتم در همین حد بود

unknown.unforgiven
چهارشنبه 15 دی 1389, 22:32 عصر
تا اون جایی که من خبر دارم رویداد key press و key down مثل هم عمل میکنن. کارشون اینه که کد اسکی کلیدی که فشار داده شده رو میفرستن تو یه رویداد، حالا تو میتونی تو این رویداد از کد اسکی استفاده بکنی یا نکنی. فرق key press با key down اینه که رویداد key down وقتی رخ میده که یه کلید غیر کاراکتری رو فشار بدی ولی key press رو همه ی کلیدها جواب میده. رویداد key up هم وقتی رخ میده که دستت رو از رو کلید ورداشتی. تو این لینک (http://www.asciitable.com/) کد اسکی ها رو نوشته (تو جدول اونایی که Dec هستن کد اسکین)

shuriken
چهارشنبه 22 دی 1389, 11:38 صبح
البته درمورد زمان اجرا شدنشون باید بگم keypress فقط وقتی کلید کاراکتری فشرده میشه call میشه
ولی keydown هر کلیدی رو که فشار بدی صدا زده میشه.
تفاوت دیگشون هم در اینه که رخداد keydown زودتر از keypress صدا زده میشه.
یه تفاوت دیگه هم در این هست که در رخداد keypress فقط میشه به کاراکتر اون کلید دسترسی داشت
ولی در keydown هم به کاراکتر دسترسی داریم، هم به keyvalue که در واقع همون کد اسکی که شما میخواین.