PDA

View Full Version : upload فایل در ckeditor

mohammad abedi
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:23 صبح
با سلام به همه دوستان
من توی وبسایتم از ckeditor استفاده کردم ولی یه مشکل کوچیک باهاش دارم و اونم اینه که هنگام اضافه کردن عکس یا هرنوع فایلی از من url اون فایلو میخواد یعنی نمیشه از local چیزی رو انتخاب کرد در صورتی که در cuteeditor چنین چیزی نیست و به راحتی میشه فایل مورد نظر رو انتخاب کرد.
حالا سوالم اینه که راه حلی برای این معضل وجود داره یعنی نمیشه تنظیماتشو دستکاری کرد تا از local هم فایلی رو انتخاب کرد ؟

با تشکر

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:41 صبح
شما باید در کنار ckeditor از ckFinder استفاده کنید تا بتونید فایل به سرور بفرستید. لینک زیر رو ببینید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?224642-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-CKEditor-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-jQuery-%D9%88-AJAX&p=1005391&viewfull=1#post1005391

mohammad abedi
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:53 صبح
من اون تاپیک رو دیدم و ckfinder رو دانلود کردم و به پروژم اضافش کردم
هنگام لود صفحم این کدو استفاده میکنم

String StrScript = "CKEDITOR.replace( '" + TextBox1.ClientID + "',{skin : 'kama'});";
ClientScript.RegisterStartupScript(this.GetType(), "Editor", StrScript, true);

شما از این خط استفاده کردین و البته php ولی من از asp.net استفاده میکنم

CKFinder.SetupCKEditor(null, 'ckfinder/');

حالا میشه راهنماییم کنید؟

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 16 دی 1389, 10:20 صبح
من php کار نیستم!
این دستور:

CKFinder.SetupCKEditor(null, 'ckfinder/');
در صورتی که فایل js ذکر شده توی لینکی که براتون گذاشتم به صفحه اضافه شده باشه، ckfinder رو setup می کنه. در ادامه اسکریپتی که توی کدتون نوشتید، دستور بالا رو هم بنویسید و register کنید

mohammad abedi
پنج شنبه 16 دی 1389, 10:28 صبح
کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی هنگام کلیک روی image در ادیتور باز همان پنچره قبلی باز میشه و از من url میخواد

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 16 دی 1389, 10:45 صبح
کد صفحه aspx رو بذارید. و مسیر فولدر ckeditor و ckfinder رو هم در سایت مشخص کنید. مثلا root\ckfinder

معمولا مشکلات مربوط به راه اندازی editor ها به خاطر آدرس دهی غلط به فولدر فایل های مورد نیازشونه (اگه فایلها به درستی کپی شده باشند)

mohammad abedi
پنج شنبه 16 دی 1389, 11:36 صبح
<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeBehind="Default.aspx.cs" Inherits="test_editor._Default"
ValidateRequest="false" %>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title>Untitled Page</title>
<link href="Editor/contents.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

<script src="Editor/ckeditor.js" type="text/javascript"></script>
<script src="ckfinder/ckfinder.js"type="text/javascript"></script>

</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>
<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" TextMode="MultiLine" Height="390px" Width="788px"></asp:TextBox>
</div>
</form>
</body>
</html>

توی page_load هم این کدو مینویسم :

String StrScript = "CKEDITOR.replace( '" + TextBox1.ClientID + "',{skin : 'kama'});"
+ "CKFinder.SetupCKEditor(null, 'ckfinder/');";
ClientScript.RegisterStartupScript(this.GetType(), "Editor", StrScript, true);

ckeditor : root/editor

ckfinder : root/ckfinder

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:37 عصر
ظاهرا همه چی درسته. من براتون یه نمونه پروژه می ذارم. از کد شما در صفحه default.aspx استفاده شده. روی سیستم من درسته. به خاطر حجم زیاد، فایلهای داخل فولدرهای editor و finder رو کپی نکردم. شما روی سیستم خودتون فایلها رو توی فولدرها کپی کنید (اسم فولدرها عوض نشه). اگه باز هم دکمه Browse در صفحه ارسال فایل ظاهر نشد، احتمالا مشکل از فایل هایی هست که دانلود کردید.

fozolefozola
دوشنبه 06 تیر 1390, 17:58 عصر
ظاهرا همه چی درسته. من براتون یه نمونه پروژه می ذارم. از کد شما در صفحه default.aspx استفاده شده. روی سیستم من درسته. به خاطر حجم زیاد، فایلهای داخل فولدرهای editor و finder رو کپی نکردم. شما روی سیستم خودتون فایلها رو توی فولدرها کپی کنید (اسم فولدرها عوض نشه). اگه باز هم دکمه Browse در صفحه ارسال فایل ظاهر نشد، احتمالا مشکل از فایل هایی هست که دانلود کردید.

این پروژه اصلا CKFINDER نداره!!!!!!!!!

erfan.saebi
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 18:25 عصر
واقعا دست گلتون درد نکنه با این برنامه

moferferi
جمعه 25 شهریور 1390, 00:23 صبح
اقا وحید سلام
برنامه تون را دانلود کردم.
فایل هایی که گفتین را هم کپی کردم.ولی بازfilemanager نداره.نمیدونید مشکل از کجا میتونه باشه