PDA

View Full Version : سوال: نحوه کارکرد دستگاه بار کد خوان

pedramfj
پنج شنبه 16 دی 1389, 16:38 عصر
سلام

با نمایش بارکد کتاب توسط دستگاه بارکدخوان در text مشکل ندارم.
یه برنامه کتابخانه نوشتم که در زمان ثبت اطلاعات کتاب در بانک , اطلاعاتی همچون نام و کد کتاب و... ثبت می شود.
در زمان فروش هم فقط کافیست کد 4 رقمی کتاب وارد شود.(تا نام کتاب و مبلغ روی جلد بدست آید).
هر کتابی برای خودش کد منحصر به فردی دارد.
حالا می خواهم از دستگاه بار کد خوان استفاده کنم.
سوال من این است که آیا من باید بانک را طوری طراحی کنم که زمانی که دستگاه بارکد خوان , بارکد کتاب را می خواند , کد 4 رقمی نمایش داده شود(در بانک جست و جو انجام دهم تا کد 4 رقمی بدست آید).
یا اینکه خود دستگاه بارکد خوان این امکان را دارد که هم کد 4 رقمی کتاب و هم کد بارکد کتاب را در خود ذخیره کند .
و در زمان استفاده کد 4 رقمی را نمایش دهد.
تشکر...

pedramfj
جمعه 17 دی 1389, 10:29 صبح
کسی نیست که کمکی کنه؟؟؟:عصبانی++:

Rejnev
جمعه 17 دی 1389, 11:03 صبح
باركد وقتي عددي رو اسكن ميكنه، به مصداق اينه كه اون عدد رو با كيبورد تايپ كنيد و يك اينتر هم بزنيد. انتظار معجزه كه نداريد ازش!؟
حالا وقتي كه تايپش تموم شد و توي تكست باكسي كه روي اون فوكاسه عدد باركد درج شد، ميتوني 4 رقم برداري. دست خودته

pedramfj
جمعه 17 دی 1389, 15:38 عصر
باركد وقتي عددي رو اسكن ميكنه، به مصداق اينه كه اون عدد رو با كيبورد تايپ كنيد و يك اينتر هم بزنيد. انتظار معجزه كه نداريد ازش!؟
حالا وقتي كه تايپش تموم شد و توي تكست باكسي كه روي اون فوكاسه عدد باركد درج شد، ميتوني 4 رقم برداري. دست خودته
دوست عزیز ممنونم از توجهی که کردین.
مثل اینکه منظورم را درست بیان نکردم.
من نمی خواهم کاری کنم که 4 رقم از کد بارکد را بدست بیاورم.
بلکه:
همانطور که می دانید هر کالایی برای خودش کدی دارد.
برای مثال کتاب C# نوشته آقای عباس نژاد کد آن هست 11126 و این کد با کد بارکد تفاوت دارد .
کدی که کتاب فروشی ها با آن سرو کار دارند و آن را می شناسند 11126
کد بار کد که از طریق بارکد خوان بدست می آید . که نمی دانم طول آن چند است مثلا 1548986368323
حلا سوال من این است : چگونه کاری کنم که زمانی که برای فروش کتاب از بارکد خوان استفاده می شود (برای کتاب c# نوشته عباس نژاد) کدی که در text نمایش داده می شود کد 11126 باشد.
آیا من باید در هنگام ذخیره اطلاعات کتاب , کد بارکد کتاب را هم ذخیره کنم و سپس در زمان فروش جستجو انجام دهم تا کد 11126 را بدست آورم.
یا خود دستگاه بارکد خوان (با اطلاعاتی که از قبل به آن داده ایم) این کار را انجام می دهد.
تشکر...

hamid67fathi
جمعه 17 دی 1389, 16:18 عصر
آیا من باید در هنگام ذخیره اطلاعات کتاب , کد بارکد کتاب را هم ذخیره کنم و سپس در زمان فروش جستجو انجام دهم تا کد 11126 را بدست آورم.

بله.
شما بايد در زمان ذخيره مشخصات کتاب بارکد را نيز خوانده و ذخيره کنيد.
و در زمان نياز تنها با خواندن بارکد کتاب (يعنی با بارکد خوان بخوانيد) ،اطلاعات کتاب مورد نظر رو در بانک پيدا کرده و نمايش دهيد.
اگر نکته يا سؤالی بود....

amirmac1
دوشنبه 09 خرداد 1390, 01:20 صبح
سلام
میشه با من تماس بگیرد لطفاً ؟
a.foghani@gmail.com