PDA

View Full Version : برآورد قیمت

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 16:40 عصر
با سلام

برای 2 نرم افزاری که با Access نوشته شده با مشخصات زیر:

1.
شامل 2 جدول اصلی هر کدام با حدود 200 فیلد
برای هر دو جدول فرم های جداگانه ای طراحی شده که همه ی فیلد ها با ظاهر زیبا وارد فرم شده
در هر فرم قابلیت جستجو بر اساس یک فیلد که شماره است تعبیه شده
یک فرم به عنوان جستجوی پیشرفته که بر اساس 4 فیلد جستجو می کند
فرم ورود که در ابتدای برنامه نام کاربری و پسورد می خواهد

2.
شامل یک جدول با حدود 100 فیلد و فرم آن که تمامی موارد بالا را دارد

برآورد قیمت شما چقدر است ؟
ممنون

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 16:52 عصر
نکته ی دیگه اینکه نرم افزارها به عنوان بانک اطلاعاتی یک مرکز تحقیقات استفاده می شه و کاملا اختصاصی برای خودشون نوشته شده، یعنی قابل فروش به جای دیگه ای نیست.

Zero Defect
پنج شنبه 16 دی 1389, 18:30 عصر
سلام

دوست من شما خودتون فکر میکنید چقدر ارزش داشته باشه

با توصیفاتی که شما داشتید , قیمتی که مد نظر بنده هستش اونقدر کمه که متاسفانه شما رو به قطع ناامید میکنه ( در واقع اصلا قابل بیان نیست و تنها هزینه تایپ کردن هستش )

ضمن اینکه یک Shot هم از اون قرار بدید بهتره

و یک توضیح : قیمت رو در نهایت خریدار ( بازار ) تعیین میکنه , پس به قیمتهایی که توی اینجور فرومهایی درج میشه دل خوش نکن و یا از اونها ناامید نشو

موفق باشید

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 19:32 عصر
برنامه ی اول شامل مجموعا 593 خط کده

اینم چند تا تصویر از محیط برنامه :

64643

64646

فرم اول :
64645
64642

فرم جستجو :
64644

من در مقایسه با کارهایی دیگه ی خودم (البته کارهایی غیر از Access و برنامه نویسی، بیشتر مد نظر زمان صرف شده است) و زمانی که گذاشتم به نظرم حداقل 500 هزار تومن می ارزه

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 19:38 عصر
فرم دوم :

64647

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:09 عصر
یه نگاه به این تعرفه ها بندازید :
http://www.aliarash.com/taerefah/programming.htm

Zero Defect
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:13 عصر
سلام

به نظرم حداقل 500 هزار تومن می ارزه

اگر مشتریتون میده , زودتر بدید بره چون قیمت خیلی خیلی بالاست و اصلا توجیه پذیر نیست

فقط یک موزدی : نیاید قیمتی بگید که در نهایت مجبور بشید تا یک بیستم اون هم شده بیاید پایین , حداکثر انحراف قیمت باید 10 الی 15 درصد باشه تا اون رو بشه در قالب تخفیف توجیه کرد

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:43 عصر
یک سوال داشتم !

شما اگه بخواید همچین برنامه ای رو بنویسید چند ساعت وقت می ذارید ؟

با تمام این فرم ها ؟

ali190
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:43 عصر
سلام
هزینه طراحی اینترفیس در اکسس و سایر نرم افزارها مثلاً vb6 یکی هست؟
واقعآً ملاک دقیقی برای برآورد قیمت یک نرم افزار وجود ندارد؟

siavash_skh
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:49 عصر
واقعا منم گیج شدم !

من خودم برای کارای تخصصی که انجام میدم ساعتی 10 تا 20 هزار تومن می گیرم

ولی با این اوصاف ظاهرا باید ساعتی برای همچین برنامه ای حدود 1000 تومن پول بگبرم
خیلی مسخرست! یه کارگر ساده هم بیشتر پول می گیره !

Zero Defect
پنج شنبه 16 دی 1389, 23:06 عصر
سلام

عرض کردم که :

و یک توضیح : قیمت رو در نهایت خریدار ( بازار ) تعیین میکنه , پس به قیمتهایی که توی اینجور فرومهایی درج میشه دل خوش نکن و یا از اونها ناامید نشو

....................

من خودم برای کارای تخصصی که انجام میدم ساعتی 10 تا 20 هزار تومن می گیرم

این دو اصلا ربطی به همدیگه نداره , بنده برای کلاسهای تخصصی ساعتی 25000 تومن میگیرم , این که ملاک نمیشه

یک سوال داشتم !

شما اگه بخواید همچین برنامه ای رو بنویسید چند ساعت وقت می ذارید ؟

با تمام این فرم ها ؟

توی اینترفیس فعلی شما کار تخصصی در حیطه برنامه سازی دیده نمیشه

طراحی فرمهای برنامه شما با استفاده از Wizard های اکسس زمان طراحی رو به نحو قابل ملاحظه ای کاهش میده

فرضا برای طراحی فرم اصلیتون

روی جدول کلیک راست کنید , گزینه Save As رو انتخاب کنید و اون رو در قالب یک فرم ذخیره کنید

حالا به داخل نمای طراحی فرم برید

یکPage ایجاد کنید

فیلدهایی که باید در داخل Page 1 قرار بگیرن رو انتخاب کنید , اونها رو Cut کنید و در داخل Page 1 اونها رو Paste کنید و الی آخر
دکمه های Navigation هم که از طریق Wizard امکان پذیر هستند

یک فرم جستجو دارید که به ظاهر ساده میاد ( البته شما فرمودید پیشرفته )

بنده قیمت رو از دید خودم عرض کردم

شاید شما بتونید این نرم افزار رو به کسی که اطلاعی از جایی نداره و یا پول بی حساب و کتاب در اختیارشه به قیمت 500 هزار تومان بفروشید ولی در حالت عادی این کار امکان پذیر نیست

...............

در خصوص قیمت گذاری متاسفانه نمیشه توی این بخش توضیح زیادی داد

اون لینک مرتبط با قیمت گذاری ها رو هم مطالعه کردم , تئوری هستند و در واقع نظرات اون شخص خاص در خصوص حیطه فعالیت خودش و نه فعالیت شما

اون موارد در خصوص کار شما چندان صادق نیست

بنده تاکید کردم که قیمت رو منطقی عنوان کنید چون ممکنه که کل معامله فسخ بشه و نرم افزار روی دست خودتون بمونه

..................................

هزینه طراحی اینترفیس در اکسس و سایر نرم افزارها مثلاً vb6 یکی هست؟
واقعآً ملاک دقیقی برای برآورد قیمت یک نرم افزار وجود ندارد؟

در VB اندکی بالاتره , چونکه بیشتر کار می بره

در خصوص ملاک , خیر ملاک دقیقی وجود نداره , یک چند معادله و چند مجهولی خاصه

همیشه ارزش X,Y,Z ثابت نیست با توجه به ترکیب بین اونها متغیر هستند

فرضا توی نرم افزارهای صنعتی هزینه اینترفیس و زیبا سازی چندان مطرح نمیشه چرا که شرکتها بابت اینجور مواردی چندان پولی نمیدن و براشون اهمیتی نداره
البته این امر دال بر عدم زیبا سازی نیست بلکه زیبا سازی در اینگونه مواردی میتونه به عنوان کاتالیزور فروش عمل کنه و نه شاهراه اصلی
ولی در خصوص نرم افزارهای خانگی و یا محیطهای کوچک , زیبا سازی میتونه تاثیر گذار باشه

البته در حال حاضر اصلا قصد ورود بیشتر به این مبحث رو ندارم

موفق باشید

siavash_skh
جمعه 17 دی 1389, 08:40 صبح
ممنون از راهنمایی و صحبتهاتون

من تجربه ای از چنین کاری نداشتم و انتظارم هم واقعا این نبود.
توی حرفه ی خودم به کارهای تخصصی کلا ارزش خیلی بیشتری می ذارن
من فکر می کردم توی مهندسی و بالاخص برنامه نویسی هم به همین شکل باشه

موفق باشید

RESMAILY
شنبه 18 دی 1389, 09:25 صبح
به نام خدا
با سلام. با اجازه دوستان اهل فن، پيشنهاد من براي برنامه اي با مشخصات داده شده (جدول با 100فيلد) اين است كه برنامه را با قيمت ارزان (حدود 50000تومان) قيمت گذاري كنيد ولي براي خدمات و پشتيباني (تعمير و نگهداري) حتما قرار داد مناسب ببنديد.(مثلا ماهيانه يا موردي) به نظر من حتما مورد نياز خواهد بود. شبيه اين قبيل روژه را من در شركت هاي تابعه وزارت نفت و وزارت نيرو ديده ام. يعني برنامه هاي ساده از حيث تحليل ولي حجيم از جنبه اطلاعات (بقول يكي از مترجمين انبارداري اطلاعات) و سرانجام در ادامه پردردسر براي برنامه ساز آن هستند.

siavash_skh
شنبه 18 دی 1389, 19:38 عصر
به نام خدا
با سلام. با اجازه دوستان اهل فن، پيشنهاد من براي برنامه اي با مشخصات داده شده (جدول با 100فيلد) اين است كه برنامه را با قيمت ارزان (حدود 50000تومان) قيمت گذاري كنيد ولي براي خدمات و پشتيباني (تعمير و نگهداري) حتما قرار داد مناسب ببنديد.(مثلا ماهيانه يا موردي) به نظر من حتما مورد نياز خواهد بود. شبيه اين قبيل روژه را من در شركت هاي تابعه وزارت نفت و وزارت نيرو ديده ام. يعني برنامه هاي ساده از حيث تحليل ولي حجيم از جنبه اطلاعات (بقول يكي از مترجمين انبارداري اطلاعات) و سرانجام در ادامه پردردسر براي برنامه ساز آن هستند.

ممنون، اینم فکر خوبیه، چون به صورت نا خوداگاه من به مشتریم تعهد دارم برای پشتیبانی که می تونم وارد قرار دادش کنم.