PDA

View Full Version : راهنمایی در ارتباط با پردازش تصویر

testers
شنبه 18 دی 1389, 11:08 صبح
سلام دوستان عزیزم

من می خوام شروع کنم و یه سیستم پردازش تصویر بنویسم؛ من برنامه نویسی خوب هست و از بابت بخش برنامه نویسی هیچ مشکلی ندارم. فقط از الگوریتم هایی مثل الگوریتم ژنتیک و ... سر در نمی یارم.
پس لطفا منو فقط یک برنامه نویس فرض کنید نه کسی که الگوریتم بلده.
حالا من می خوام شروع به نوشتن این سیستم کنم و سوالم اینه :

1. از کجا شروع کنم؟
2. چه چیز هایی رو باید بلد باشم.
3. چه مقالاتی رو باید بخونم
4. از کجا و در چه مواردی باید تحقیق کنم و بپرسم؟

در کل فقط می خوام منو راهنماییم کنید که برای شروع این پروژه باید چه کار کنم، آدم تنبلی نیستم راهنمایی کنید خودم می رم میوفتم دنبالش فقط خواهشا دقیق و با منابع خوب و معتبر راهنماییم کنید.

خیلی ممنون از لطفتون

saeedIRHA
شنبه 18 دی 1389, 12:54 عصر
اگر دنبال منابع فارسی هستی‌ برای شروع من سایت زیر رو پیشنهاد می‌کنم، مقالات جالبی‌ داره:
http://artificial.ir/intelligence/thread1290.html

testers
شنبه 18 دی 1389, 13:49 عصر
دوست عزیزم خیلی سنگین شده این بحث در این تاپیکی که معرفی کردی از یکم آسونتر و روان تر شروع کن برا من :بامزه:

testers
دوشنبه 20 دی 1389, 21:49 عصر
آقا کسی جواب منو نمی ده :ناراحت:

programmer21
دوشنبه 20 دی 1389, 22:20 عصر
فکر کنم بهترین کتاب در مورد پردازش تصویر این کتاب باشه: Digital Image Processing by Gonzalez
این کتاب فکر کنم به فارسی هم ترجمه شده. احتمالا انتشارات نص.

مصطفی ساتکی
سه شنبه 21 دی 1389, 09:42 صبح
آدم تنبلی نیستم توجیه خوبی نیست برای اینکه تضمین کنه شما یه Pattern کار خوب در بیاید.
رشته Image Processing مثل رشته نرم افزار و الکترونیک گرفتاری و مشکلات خودشو داره و کسی نمی تونه وقتی که برنامه نویسی بلد نیست همون لحظه برنامه نویسی یاد بگیره و همون لحظه هم پروژه تحویل بده یه سیکلی داره باید طی بشه مخصوصاً Image که یه مقولهHybride .
امیدوارم جواب خوبی داده باشم.
در ضمن این کاری که شما نیاز دارید مقوله Tracking که علاوه بر پردازش تصویر به Pattern recognition هم نیاز دارید.

dousti_design
سه شنبه 21 دی 1389, 13:24 عصر
من می خوام شروع کنم و یه سیستم پردازش تصویر بنویسم
میدونید که پردازش تصویر سوای بینایی ماشین هست؟

فقط از الگوریتم هایی مثل الگوریتم ژنتیک و ... سر در نمی یارم.
مباحث هوش مصنوعی توی پردازش تصویر کاربرد چندانی نداره و بیشتر توی بینایی مطرح هست. توی پردازش تصویر از الگوریتم های کلاسیک(ریاضیات) استفاده میشه. در مسایل بینایی هست که الگوریتم های هوش مصنوعی مطرح میشه.

1. از کجا شروع کنم؟
به نظر من برنامه نمونه بنویسید و کم کم ضیش برید و بعد از اینکه تا حدودی بر پردازش تصویر تسلط پیدا کردید برید سراغ بینایی

2. چه چیز هایی رو باید بلد باشم.
بستگی به پروژت داره دیگه

3. چه مقالاتی رو باید بخونم
معروفترین کتاب پردازش تصویر همون کتاب گنزالز هست. البته چندتا ترجمه داره که بسیار ضعیف هستن و اصلن توسیه نمیکنم. یکی آقای قمی و اونیکی هم آقای خادم زاده(انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد). من فقط این دوتارو دیدم

4. از کجا و در چه مواردی باید تحقیق کنم و بپرسم؟
شما هر الگوریتمی که نیاز داشته باشی سرچ کن هم سرسش پیدا میشه و هم توضیحات و داکیومنتش