PDA

View Full Version : مشکل هنگام نصب کامپوننت AsyncPro 5 در دلفی 2010

حمیدرضاصادقیان
شنبه 18 دی 1389, 13:49 عصر
سلام .
من این کامپوننت رو از SourceForge گرفتم. قبلا روی دلفی بدون Servicepack به راحتی نصب می شد و مشکلی هم نداشت.
الان روی دلفی آخرین سرویس پک نصبه و هنگام نصب این با اینکه PAckage ها رو هم Build میکنه و خطایی هم نمیده ولی نمیتونه کامپوننت رو نصب کنه.
پیغام خطا رو هم در زیر ضمیمه کردم.
ممنون

AliReza Vafakhah
شنبه 18 دی 1389, 22:34 عصر
آقای صادقیان میشه توضیح بدهید این کامپوننت چیکار میکنه ؟ آخه من یک ورژنش رو روی سیستمم دارم چندبار خواستم پاک کنم اما باز گفتم ببینم چیکار میکنه که متاسفانه وقت نکردم

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 19 دی 1389, 07:45 صبح
سلام.
این کامپوننت که به صورت رایگان هم عرضه می شود ابزاری برای ارتباط با دستگاه فکس ،تلفن ، ارتباط با پورت RS232 هست و یک مجموعه ارتباطی قوی هست.

vcldeveloper
یک شنبه 19 دی 1389, 11:45 صبح
بررسی کنید Package های Build شده خروجی شان را در چه پوشه ایی ذخیره می کنند. در حالت پیش فرض اگر مسیر خروجی مشخص نباشه، bpl در پوشه پیش فرض bpl های دلفی ذخیره میشه، وگرنه در مسیر تعیین شده توسط package ذخیره میشه. برای لود شدن bpl توسط IDE، باید مسیر مربوطه برای IDE قابل جستجو باشه.

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 19 دی 1389, 12:58 عصر
این موارد رو بررسی کردم. یعنی مسیرهارو براش مشخص کردم و در دلفی هم مشخص کردم.
وقتی میخوام این Package رو Install کنم این خطا رو میده.

AliReza Vafakhah
یک شنبه 19 دی 1389, 14:17 عصر
یه سر به مسیر زیر بزنید
WindowsDrive:\Documents and Settings\All Users\Documents\RAD Studio\7.0\Bpl

مسیر فوق مربوط به پکیج ها نصب شده توسط کامپوننت ها است (البته مسر ذکر شده مربوط به ویندوز XP است تو ویندوز 7 هم باید به مسیر
WindowsDrive:\Users\Public\Public Document\RAD Studio\7.0\BPL مراجعه کنید)
اگر فایل AsyncPro_D2010.bpl در پوشه bpl وجود داره اون رو پاک کنید و سپس مجددا نصب کنید.

باز از DelphiDistiller برای فعال/غیر فعال کردن پکیج ها استفاده کنید.