PDA

View Full Version : فیریز کردن کلیه پنجره ها ؟؟؟؟

saeedkheiri
یک شنبه 19 دی 1389, 09:23 صبح
سلام
اساتید من میخوام وقتی یک messagebox نمایش داده میشه عین پنجره shutdown که کلیه پنجره ها و ... فیریز میشه اینطور باشه اینو چطوری بنویسم ؟

saeedkheiri
یک شنبه 19 دی 1389, 10:19 صبح
دوستان کسی نظری نداره ؟ من یکی پیدا کردم ولی اون بر روی خود برنامه این کارو انجام میده من واسه کل پنجره ها به غیر برنامه میخوام

saeedkheiri
یک شنبه 19 دی 1389, 10:27 صبح
لینکش یادم رفته بود ببخشین
همون که گفتم (http://www.codeproject.com/KB/dialog/windowsshutdowneffect.aspx)

ali.rezaei7
یک شنبه 19 دی 1389, 10:32 صبح
درود. شما می تونی opacity برنامتو صفر کنی و در رویداد Activated فرم یه حلقه بزاری و هر دفعه یه مقدار به خاصیت Opacity اضافه کنی. قبلش ویژگی های زیر رو برای فرمت تنظیم کن.
FormBorederStyle: none
TopMost:True
WindowsState: Maximized
ShowInTaskbar=false
بعدشم کد زیر رو تو رویدادی که گفتم قرار بده:

do
{
this.Opacity += .01;
Application.DoEvents();
} while (this.Opacity<.50);

saeedkheiri
یک شنبه 19 دی 1389, 10:46 صبح
دوست عزیز من میخوام یک messagbox
رو نمایش بدم و بعد نمایش این پیغام کلیه پنجره های پشت این پیغام که می تونه نرم افزار های دیگه یا Windows Explorer باشه رو کاربر نتونه دسترسی داشته باشه ؟
عین پنجره Shutdown ویندوز XP که وقتی نمایش داده میشه کلیه اجزای دسکتاپ و ... به صورت خاکستری میشه :متفکر:

ali.rezaei7
یک شنبه 19 دی 1389, 10:55 صبح
شما کدی که گذاشتمو امتحان کردی. تنها تفاوت این با ShutDown در رنگش که اونم با تغییر رنگ فرم درست می شه. شما بعد ازا اجرای حلق messagebox رو نمایش بده خب. اگه هم در صد شفافیت فرم پایینه مقدار شرط حلق رو پایین بیار.

ali.rezaei7
یک شنبه 19 دی 1389, 11:02 صبح
اوه. ببخشید الان منظورتونو از messagebox فهمیدم. فکر کردم می خوایید یه فرم رو بصورت messagebox نشون بدی.
خب بیخیال کدای Activated بشید. یه تامیر بسازید و کد زیر رو توش کپی کنید:

if ((this.Opacity += .01) > 0.50)
{
timer1.Enabled = false;
MessageBox.Show("");
}

saeedkheiri
یک شنبه 19 دی 1389, 11:54 صبح
دوست عزیز من خیلی ممنون ام ازشما
ولی من برای کل دسکتاپ و .. می خوام نه برنامه ای که خودم دارم مینویسم

ali.rezaei7
یک شنبه 19 دی 1389, 12:04 عصر
خب این روشی که من گفتم برای کل دسکتاپ و .. این هست.نمی دونم شما اون تنظیماتی رو که تو پست 4 درج کردمو انجام دادی یا نه؟!!!

mahboube
یک شنبه 19 دی 1389, 12:51 عصر
حتما ويندوز داره از يه سري توابع براي اينكاراستفاده ميكنه. يه جستجو كن ببين ويندوز داره از چه تابعي استفاده مي كنه شمام ازش استفاده كن.