PDA

View Full Version : سوال: عدم ذخیره اطلاعات در بانک اطلاعاتی

mojniknam
یک شنبه 19 دی 1389, 20:21 عصر
سلام
من یک فرم با چندتا تکست باکس و یک دیتا گرید که متصل هستن به یک بانک اطلاعاتی رو ساختم
وقتی یه رکورد جدیدی رو اضافه میکنم، در ظاهر هیچ مشکلی نیست. اروری مشاهده نمیشه و رکورد جدید هم توی دیتا گرید نمایش داده میشه
ولی وقتی فرم میبندم و دوباره F5 رو میزنم، اون اطلاعات نیستن!!!

vahid1
دوشنبه 20 دی 1389, 00:57 صبح
سلام
اگر براي انجام كارها از كد نويسي استفاده كرده باشيد. يعني خودتان از objectهاي ado.net استفاده كرده‌ايد بايد براي ذخيره شدن تغييرات در بانك اطلاعاتي با استفاده ازمتد update از object مورد استفاده dataAdapter بانك اطلاعاتي را به‌روز كنيد. فراموش نكنيد ADO.Net به‌صورت disconnected كار مي‌كند و پس از خوانده شدن اطلاعات آنها را در حافظه نگه مي‌دارد بنابراين تغييرات اطلاعات هم فقط در حافظه انجام مي‌شوند و تازماني كه شما نخواسته‌ايد بانك اطلاعاتي به‌روز نمي‌شود.
در ضمن هنگام به‌روز آوري اطلاعات خصوصاً در محيط‌هاي اشتراكي مانند شبكه يا برنامه‌هاي web بايد مراقب دستيابي و اعمال تغييرات بصورت هم‌زمان هم باشيد.

با آرزوي موفقييت

mojniknam
دوشنبه 20 دی 1389, 09:06 صبح
از update هم استفاده کردم
ولی نمیشه
من فکر میکنم یه چیزی تو مایه های همون حافظه موقت هست

mojniknam
سه شنبه 21 دی 1389, 08:49 صبح
خودم فهميدم!
فقط يه سوال!
من توي پروژم از اكسس استفاده كردم. موقع معرفي بانك اكسس، خود به خود اون بانك اطلاعاتي به پوشه پروژم كپي شد.
بعد هم كه با مشكل بالا برخوردم. حالا رفتم نگاه ميكنم ميبينم يك كپي ديگه اي از بانك اطلاعاتيم به مسير \bin\Debug رفته!
دليل خاصي داره يا اينكه يكيش رو پاك كنم؟
سوال بعد اينكه:
من فقط يك بانك اطلاعاتي معرفي كردم. تو پنجره Server Explorer هم فقط يك بانك اطلاعاتي هست (هموني كه توي ريشه پروژه ام هست).
ولي موقع اجراي برنامه، بعضي اطلاعات رو از بانك اولي ميخونه بعضي اطلاعات رو از بانك دومي (پوشه bin\Debug)!
دليل خاصي داره؟

Navid Asadi
سه شنبه 21 دی 1389, 13:41 عصر
مشکل اینجاست:
تو اومدی و بانک رو به پروژه اضافه کردی.
پس هروقت که فایل بانک رو تغییر بدی یا حذفش کنی خودش دوباره سالمش رو اضافه میکنه مثل dll ها!
حالا اگه اون رو دستی به پروژه اضافه کنی دیگه این مشکل پیش نمیاد!
البته تو پروژه نهایی هیچ وقت مشکل پیش نمیاد

mojniknam
سه شنبه 21 دی 1389, 16:01 عصر
يعني بايد كدومش رو حذف كنم؟
كانكشن رو كدوم تنظيم كنم؟