PDA

View Full Version : سوال: شبکه کردن یک آموزشگاه

hesamnet
یک شنبه 19 دی 1389, 21:26 عصر
سلام دوستان
من می خوام تو آموزشگاه با 200 کامپوتر domain را بندازم
یک servere hp توپ هو داریم
میخوام تمام مراحل که از اول تا آخر باید رعایت کنمو قبل شروع بدونم
همچنین بعد از نصب active directory و راه اندازی domain واسه امنیت شبکه چیکار میتونم بکنم.راستی نمی خوام کاربرا به صورت local وارد شن و cdram ,usb بسته بشه.همچنین موقع نصب نرم افزار خاص روی 50 کامپیوتر چیکار کنم.ممنون میشم کمکم کنین

razeghi_loved
دوشنبه 20 دی 1389, 01:00 صبح
سوال اولت که مراحل رو چه طوری باید انجام بدی به خاطر طولانی بودن خودت برو پیدا کن فقط اولین قدم dcpromo رو تو ران بزن
برای بستن usb و سی دی رام در سرور 2008 این قابلیت رو داره اگر از 2003 می خواهی استفاده کنی باید بری تو سایت زیر
http://www.petri.co.il/disable_writing_to_usb_disks_in_xp_sp2_with_gpo.ht m

hesamnet
دوشنبه 20 دی 1389, 12:15 عصر
واسه امنیت شبکه چیکار میتونم بکنم؟

razeghi_loved
دوشنبه 20 دی 1389, 14:31 عصر
امنیت چی ؟ منظور از امنیت چی هست؟

hesamnet
دوشنبه 20 دی 1389, 15:22 عصر
منظورم اینه نتونن سرورا رو هک کنن و بتونم کنترلشون کنم.منظورم firewall نصب کنم port ببندم.چیکار کنم؟

razeghi_loved
دوشنبه 20 دی 1389, 22:41 عصر
آخه عزیز جان این سوال بود که شما پرسیدی،
فایروال بزار
ویندوز سرور رو آپدیت کن
پالسی های خفن بزار
آخرین آنتی ویروس رو نصب کن
فایروال سخت افزاری بزار
ISA بازار
بازم بگم

hesamnet
سه شنبه 21 دی 1389, 01:20 صبح
اگه تو شبکه سرت بشه اینم میدونی حتمان firewall بذاروم موقع join و کارای یگه مشکل به وجود میاره antiviru هم همینطور.من منظورم راه اصولیشه

razeghi_loved
سه شنبه 21 دی 1389, 08:23 صبح
هیچ مشکلی پیش نمیاد شما باید فایروال رو بشناسین تا بتونید راحت کانفیگ کنید.

razeghi_loved
سه شنبه 21 دی 1389, 08:27 صبح
یه مثال می زنم شاید متوجه بشی، شما جلوی در ورودی شرکت نگهبان می زارید که کسی بدونه اجازه ورود و خروج نکنه آیا نگهبان به مدیر شرکت هم گیر می ده که کی هستی، کجا می خوای بری، با نظر شما این منطقی هست؟
در ضمن شما مگر می خواهید چند بار یه کلاینت رو جوین به دامین کنید که این مشکل رو دارید ؟ همه رو یک روز جوین می کنید و تمام

farhadfery
شنبه 09 بهمن 1389, 13:12 عصر
اگه تو شبکه سرت بشه اینم میدونی حتمان firewall بذاروم موقع join و کارای یگه مشکل به وجود میاره antiviru هم همینطور.من منظورم راه اصولیشه
این دوستمون دارند به سوالات شما با کمال احترام جواب می دهند. بعد شما اینطور جواب می دهید. واقعاً که
-------
قرآن می فرماید: "قولوا للنّاس حسناً(1)؛ سخن نیک به مردم بگویید" :لبخندساده: