PDA

View Full Version : سوال: تبدیل کلیه label ها به textbox در formView هنگام update

mehrdad85
دوشنبه 20 دی 1389, 09:16 صبح
سلام
دوستان من یه formView دارم که میخام بعد از اینکه از db یه سری داده را خواند و نمایش داد امکان update اونا هم همزمان وجود داشته باشه یعنی بعد از اینکه کاربر داده ها را دید از طریق یه دکمه بتونه تمام لیبل ها را به textbox تبدیل کنه و اونارو ویرایش کنه دقیقا شبیه اون چیزی که در gridview داریم

کسی راه حلی داره؟
واقعا بهش نیاز دارم

ممنون

Ahmadgolagha
دوشنبه 20 دی 1389, 14:05 عصر
دوستان من یه formView دارم که میخام بعد از اینکه از db یه سری داده را خواند و نمایش داد امکان update اونا هم همزمان وجود داشته باشه یعنی بعد از اینکه کاربر داده ها را دید از طریق یه دکمه بتونه تمام لیبل ها را به textbox تبدیل کنه و اونارو ویرایش کنه دقیقا شبیه اون چیزی که در gridview داریم

سلام
formview دقیقا مثل gridview یی که شما گفتی می تونه این کار را انجام بده. نیاز نیست کاری خاصی انجام بدی، همونطور که گریدویو ایجاد می کنی فرم ویو بساز. (با استفاده از sqlDataSource )
فقط تنها نکته این که : برای انجام این کار و update حتما باید یک فیلد کلید در جدولت داشته باشی.

mehrdad85
دوشنبه 20 دی 1389, 14:43 عصر
من همه این کار ها را انجام دادم
اما باز هم درست نمیشه
حتی برای gridview هم تست کردم
تمام label ها به textbox jfnیل میشن اما با تغییر دادن مقدار این textbox ها هیچ اتفاقی نمیافته
نه ارور میده و نه تغییر میده
فیلد کلید در جدول دارم و گزینه Generate insert,update,and delete statement را تیک زدم اما نمیدونم چرا اینطوری شده
میشه کمکم کنید؟
کارم خیلی حیاتیه

مرسی

Ahmadgolagha
دوشنبه 20 دی 1389, 17:35 عصر
بعضی مواقع بعد از تغییرات محتوای صفحه در رفرش صفحه عوض نمیشه به خاطر تنظیم کردن خاصیت page postback و کش و ... ، ولی در فراخونی دوباره صفحه محتوای جدید نمایش داده می شه،
فشردن دکمه F5 رفرش هست و برای فراخوانی دوباره صفحه روی آدرس بار کلیک کرده و اینتر می زنیم.
با این کنترل های داده بعضی مواقع که بروزرسانی انجام می شه، عملیات انجام میشه ولی نتیجه قبلی نشون داده می شه، به خاطر دلیل بالا
داده ها رو بعد از تغییر توی دیتابیس چک کن ببین عوض میشن یا نه؟

یه نمونه برات گذاشتم
یه صفحه است که هم formview داره و هم gridview با انتخاب یک سطر گریدویو اطلاعات در فرم ویو زیرش نشون داده میشه.
این نکته اول اینجا درک میشه که
با بروزرسانی فرم ویو، گرید ویو مقدار قبلی رو نشون میده ولی اگه همون موقع گریدویو رو بروزرسانی کنی می بینی که مقدار جدید اعمال شده.

اگه مشکلی داشته مثل من کدت رو بذار تا چک کنم.

mehrdad85
سه شنبه 21 دی 1389, 08:44 صبح
ممنون دوست عزیز
اما مشکل من در رفرش شدن صفحه نیست
مشکل من اینجاست که حتی داخل دیتابیس هم داده ها عوض نمیشن
نه ارور میده نه هیچ پیغام دیگه ای
انگار نه انگار که اتفاقی افتاده
با فشردن edit تمام label ها به textbox تبدیل میشن و اجازه میده که داخلشون بنویسی و وقتی که دکمه update را کلیک میکنید هیچ اتفاق خاصی نمیافته و فقط textbox ها به label تبدیل میشن بدون اینکه کوچکترین اتفاقی دخل دیتابیس بیافته
حتی هیچ پیغام یا خطایی هم نمیده