PDA

View Full Version : سوال: جستجو یک عبارت در LINQ

Niloofar Zamani
دوشنبه 20 دی 1389, 16:21 عصر
سلام

من دیتابیسی دارم که یک text box دارم که متن جستجو داخلش وارد می شه و یک DropDown List که بر اساس 4 فیلد نام و نام خانوادگی و کد ملی و سال تولد بتونه کاربر جستجو کنه و داخل یک Grid View نشان بده . در رابطه با پیاده سازی این جستجو ممنون می شم راهنماییم کنید

jalil_1363
دوشنبه 20 دی 1389, 16:45 عصر
سلام

من دیتابیسی دارم که یک text box دارم که متن جستجو داخلش وارد می شه و یک DropDown List که بر اساس 4 فیلد نام و نام خانوادگی و کد ملی و سال تولد بتونه کاربر جستجو کنه و داخل یک Grid View نشان بده . در رابطه با پیاده سازی این جستجو ممنون می شم راهنماییم کنید

سلام
فکر کنم بتونی این جوری SQL اش رو بنویسی :
SELECT FIELD NAME FROM TABLE WHERE FIELD.VALUE = VALUE
در عبارت بال با جای FIELD NAME عبارت DropDown .SELECTEDITEM را قرا بده راستی باید یک متغیر داشته باشی که هنگامی که نام فیلد را در DropDown انتخاب می کنی با توجه به اندیس آن مقدار فیلد متناسب در دیتا بیس را ست کند خب حالا در SQL فوق به جای عبارت FIELD.VALUE عبارت text box.TEXT را قرار می دهی در ضمن این عباراتی را که جایگزین می کنی با علامت " باید جدا کنی اگر مشکلی بود تماس بگیرید : JALILJOON2003@YAHOO.COM

Niloofar Zamani
دوشنبه 20 دی 1389, 18:27 عصر
مرسی اما من درست متوجه نشدم اخه داخل LINQ TO SQL کمی متفاوته ای امکان داره به صورت کوئری در Linq بگید .

raziee
دوشنبه 20 دی 1389, 19:49 عصر
این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?193300) رو مطالعه کنید.

Niloofar Zamani
سه شنبه 21 دی 1389, 10:12 صبح
مرسی اما من درست متوجه نشدم مطالب کمی سنگین بودن اگر کسی لطف کنه مختصر همون مبحثی رو که گفنم راهنمایی کنه لطف کرده

jalil_1363
پنج شنبه 23 دی 1389, 14:40 عصر
مرسی اما من درست متوجه نشدم مطالب کمی سنگین بودن اگر کسی لطف کنه مختصر همون مبحثی رو که گفنم راهنمایی کنه لطف کرده

روشی که گفتم قابل انجام اگر نفهمیدین بگین تا بیشتر توضیح بدم اگر هم که با linq می واین باید سایر دوستان کمک کنن

aliasghar2
پنج شنبه 23 دی 1389, 15:23 عصر
سلام دوست عزیز

لینک زیر برنامه تبدیل دستورات اس کیو ال به linq
http://www.sqltolinq.com/Download/Linqer35.zip
امیدوارم بدردت بخوره