PDA

View Full Version : مشکل Refresh در ساب فرم

venus_h
دوشنبه 20 دی 1389, 16:38 عصر
سلام من یه ساب فرم دارم که با استفاده از یه تکست باکس اطلاعات اون دسته بندی میشه ، یعنی جاهایی رو نشون میده که مقدار فیلد x اون متناظر با مقدار نوشته شده تو تکست باکس باشه.مشکل اینجاست که وقتی مقدار مورد نظرمو تو تکست باکس مینویسم باید صفحه رو رفرش کنم تا نتیجه جستجو رو نشون بده
یه راه دیگه هم که استفاده کردم اینه که تو قسمت after update نوشتم me.refresh .با این کار درست میشه ولی بقیه فرمانهایی که تو اون فرم نوشتم دیگه عمل نمیکنه( مثل search for record که تو فیلد after update یه تکست دیگه نوشتم)و پیغامی به صورت attach شده میده، و تا زمانی که خصوصیت has module فرم yes باشه این مشکل پابرجاست ،اینه که نمیتونم از ماژولم استفاده کنم
میشه بگین چکار کنم این مشکل حل بشه و اینکه آیا میتونم از ماکرویی استفاده کنم که دستور Refresh بده؟چطوری؟

venus_h
سه شنبه 21 دی 1389, 09:17 صبح
مشکلم با فانکشن زیر حل شد (با استفاده از ماکرو runcode
Public Function RefreshForm()
On Error GoTo Err_Command70_Click
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70
Exit_Command70_Click:
Exit Function
Err_Command70_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Command70_Click
End Function

ولی مشکل ریشه ایم هنوز پابرجاست،چرا وقتی تو یه فرم ماکرویی وجود داره(مثل جستجوی رکورد) وقتی ماژولی اعمال میکنم ماکروهام با مشکل بر میخوره و دیگه کار نمیکنه؟

bita_ziba77
سه شنبه 21 دی 1389, 12:34 عصر
با سلام
شما در ماكروي خود يك Action به نام Run command انتخاب كرده و سپس از بخش Command گزينه Refresh را انتخاب نماييد.

با تشكر

venus_h
شنبه 25 دی 1389, 09:12 صبح
ممنونم از راهنماییتون ، تا بحال از این گزینه استفاده نکرده بودم ، ولی مشکل اصلی من همچنان پابرجاست ، چرا ماکرو و کد ماژولم هر 2 با هم نمیتونن تو یه صفحه باشن؟آیا به تنظیمات خاصی احتیاج دارم که این مشکل رو برطرف کنم؟لازمه بگم من اکسس 2007 کار میکنم.

jmfnima
شنبه 25 دی 1389, 11:44 صبح
شما از دستور زير ميتونيد براي refresh‌ كردن ساب فرم استفاده كنيد
Requery.اسم ساب فرم .me