PDA

View Full Version : پرتال سازمانی

tanhabash
سه شنبه 21 دی 1389, 10:03 صبح
سلام
یک شبکه دارم و می خواهم براش یک پرتال بسازم مشکل من اینه که وقتی یک نفر با اکانت خودش
وارد میشه مثلا omid نمی دونم این امید که یک اکانت ویندوزی است رو بگیرم
ایا تو php می شه همچنین کاری کرد یا نه
اگه می شود کمکم کنید

shahriyar3
سه شنبه 21 دی 1389, 15:53 عصر
سلام
یک شبکه دارم و می خواهم براش یک پرتال بسازم مشکل من اینه که وقتی یک نفر با اکانت خودش
وارد میشه مثلا omid نمی دونم این امید که یک اکانت ویندوزی است رو بگیرم
ایا تو php می شه همچنین کاری کرد یا نه
اگه می شود کمکم کنید
منظورت اینه که از authentication خود ویندوز استفاده کنی؟؟؟
این کار اشتباهه چون یوزر ها میتونن توی ویندوز یوزر های جدید درست کنند یا اسم یوزر های قبلی رو عوض کنند
اگر هم منظورت اسم کاربر توی شبکه هست که میتونی با استفاده از ip ها این کار و بکنی ولی فکر نمیکنم کار جالبی باشه چونکه اگر شبکه شما از dhcp استفاده کرده باشن میتونه بطور خودکار ip یوزر ها رو تغییر بده
بهتر اینه که پرتال و بصورت مستقل طراحی کنی و روی لوکال بزاری

tanhabash
سه شنبه 21 دی 1389, 16:44 عصر
مرسی از جوابتون
بله authentication ویندوز منظورم است
نگاه کنید یوزر طرف که وارد می شه برام مهمه اما مهم نیست از کدام کامپیوتر وصل میشه ان یوزر از db شبکه است وفقط یوزر های شبکه مهم است آیا راهی است

shahriyar3
سه شنبه 21 دی 1389, 22:36 عصر
مرسی از جوابتون
بله authentication ویندوز منظورم است
نگاه کنید یوزر طرف که وارد می شه برام مهمه اما مهم نیست از کدام کامپیوتر وصل میشه ان یوزر از db شبکه است وفقط یوزر های شبکه مهم است آیا راهی است
ببین authentication ویندوز همون یوزر های شبکه است دیگه چه فرقی میکنه
مگه شبکه شما server base نیست؟؟
خوب هر یوزری که مد نظرتون هست رو توی شبکه join کنید بعد بوسیله dhcp براشون scop تعریف کنید و بصورت دستی ip بدید توی همون scop حالا شما میدونید که یوزر ها چه ip هائی دارند
حالا برنامه رو روی لوکال نصب کن و اجرا کن و از روی ip یوزر ها تشخیص میتونی بدی براحتی که کی وارد شده.
خیلی سادست