PDA

View Full Version : سوال: معادل property AutoRedraw در VB.Net

sina_saravi1
سه شنبه 21 دی 1389, 12:43 عصر
سلام دوستای عزیز

میخواستم بدونم معادل کد Me.AutoRedraw = True که در VB6 مینوشتیم تو دات نت چیه؟

Parham.D
سه شنبه 21 دی 1389, 14:01 عصر
اگر درست یادم باشه این خاصیت چه کاری انجام میده، باید عرض کنم در دات نت باید کد طراحی خود را در رویداد paint قرار بدید که همان کار AutoRedraw را انجام میده.

sina_saravi1
چهارشنبه 22 دی 1389, 16:31 عصر
من چند مدل کد تو paint فرمم نوشتم ولی جواب نداد
وقتی فرم Resize بشه اشکال گرافیکی مثل خط و ... حذف میشن
باید یه معادل درست حسابی باشه واسش

omid-vbAuto
چهارشنبه 22 دی 1389, 17:52 عصر
من چند مدل کد تو paint فرمم نوشتم ولی جواب نداد
وقتی فرم Resize بشه اشکال گرافیکی مثل خط و ... حذف میشن
باید یه معادل درست حسابی باشه واسش

نمونه برنامتونو بذارین با مشکلی که رخ میده شاید بتونم کمک کنم.

sina_saravi1
چهارشنبه 22 دی 1389, 23:13 عصر
سلام

بعد کشیدن خط فرمو کوچیک کنین (ریسایز)

sina_saravi1
پنج شنبه 23 دی 1389, 10:45 صبح
من پروژه رو ضمیمه کردم ، کسی نبود بگه مشکل کار از کجاست؟:متفکر:

omid-vbAuto
پنج شنبه 23 دی 1389, 10:54 صبح
من پروژه رو ضمیمه کردم ، کسی نبود بگه مشکل کار از کجاست؟:متفکر:

من پروژه رو دیدم .یه راه کار غیر اصولی پیشنهاد می کنم:

وقتی که برنامتون بالا می آد فرم رو به اندازه ای که دوس دارین گسترش بدین بعدش ریسایز فرم رو قفل کنید تا تغییری در اندازه فرم رخ نده.

sina_saravi1
پنج شنبه 23 دی 1389, 11:03 صبح
من پروژه رو دیدم .یه راه کار غیر اصولی پیشنهاد می کنم:

وقتی که برنامتون بالا می آد فرم رو به اندازه ای که دوس دارین گسترش بدین بعدش ریسایز فرم رو قفل کنید تا تغییری در اندازه فرم رخ نده.

از پیشنهادت منمنونم ولی :
نه برای کاربر پسند بودن ، حتما باید تمام امکانات برای کاربر آزاد باشه

omid-vbAuto
پنج شنبه 23 دی 1389, 11:08 صبح
از پیشنهادت منمنونم ولی :
نه برای کاربر پسند بودن ، حتما باید تمام امکانات برای کاربر آزاد باشه

یه پیشنهاد دیگه:

می تونیم نقاط ابتدائی و انتهائی خط ها و کلیه موارد ضروری هر خط مثل کلفتی و یا رنگ رو تو یه فایل txt ذخیره کنیم و با تغییر اندازه فرم دوباره با قرار دادن یه تابع اونها رو رسم کنیم.

sina_saravi1
پنج شنبه 23 دی 1389, 11:13 صبح
یه پیشنهاد دیگه:

می تونیم نقاط ابتدائی و انتهائی خط ها و کلیه موارد ضروری هر خط مثل کلفتی و یا رنگ رو تو یه فایل txt ذخیره کنیم و با تغییر اندازه فرم دوباره با قرار دادن یه تابع اونها رو رسم کنیم.

با این پیشننهادتون موافقم
با این روشی که گفتید میتونم محیط گرافیکیمو هم چند لایه کنم و قابل تغییر

ممنونم از نظرت

hossein-khoshseyar
پنج شنبه 23 دی 1389, 13:18 عصر
من هم این مشکل رو داشتم و خیلی هم گشتم اما ظاهرا راهی جز این پیدا نکردم که تو رویداد پینت فرم دوباره اشکالم رو رسم کنم

omid-vbAuto
پنج شنبه 23 دی 1389, 13:22 عصر
من هم این مشکل رو داشتم و خیلی هم گشتم اما ظاهرا راهی جز این پیدا نکردم که تو رویداد پینت فرم دوباره اشکالم رو رسم کنم

اون روشی رو که من پیشنهاد دادم بیشتر برای گرفتن خروجی با یه پسوند غیره txt عالیه.

در ضمن اون خطها و اشکالی که رسم می کنیم یه حالت لحظه ای و موقت تو حافظه داره که باید کد مناسبی باشه که اون اشکال رو رو صفحه پایدار کنه.

sina_saravi1
پنج شنبه 23 دی 1389, 14:05 عصر
اون روشی رو که من پیشنهاد دادم بیشتر برای گرفتن خروجی با یه پسوند غیره txt عالیه.

در ضمن اون خطها و اشکالی که رسم می کنیم یه حالت لحظه ای و موقت تو حافظه داره که باید کد مناسبی باشه که اون اشکال رو رو صفحه پایدار کنه.

آره ، باید راهی باشه که گرافیک ما پایدار بمونه
به طور حتم باید معادل داشته باشه

Parham.D
پنج شنبه 23 دی 1389, 14:21 عصر
برنامه شما را دیدم. شما باید اشکال را در رویداد Paint از Picture Box بکشید. یا باید شکلها را در این رویداد به صورت مستقیم ایجاد کنید، یا اینکه اشکال را در هر رویدادی که میخواهید ایجاد کنید اما آنها را در یک آرایه قرار دهید و در رویداد Paint یکی یکی خوانده و بکشید.

موفق باشید.

sina_saravi1
پنج شنبه 23 دی 1389, 14:35 عصر
برنامه شما را دیدم. شما باید اشکال را در رویداد Paint از Picture Box بکشید. یا باید شکلها را در این رویداد به صورت مستقیم ایجاد کنید، یا اینکه اشکال را در هر رویدادی که میخواهید ایجاد کنید اما آنها را در یک آرایه قرار دهید و در رویداد Paint یکی یکی خوانده و بکشید.

موفق باشید.

میشه با کد مثال بزنید؟

sina_saravi1
جمعه 24 دی 1389, 00:25 صبح
کسی نیست که بتونه با این مشکل رو حل کنه ؟

آقا پرهام گفتن از رویداد Paint استفاده کن ولی من از روشی که استفاده کردم ، تغییری متوجه کارم نشد
کسی روش استفاده درست از این رویداد رو بلده؟

sina_saravi1
شنبه 25 دی 1389, 10:58 صبح
نبود کسی؟
من هنوز این مشکلو دارم
امروز باید پروژه تحویل بدم ولی فقط این مشکل موند که حلش نکردم
آپدیتر ویژوال استودیو هم نتونست کاری کنه

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 12:01 عصر
نبود کسی؟
من هنوز این مشکلو دارم
امروز باید پروژه تحویل بدم ولی فقط این مشکل موند که حلش نکردم
آپدیتر ویژوال استودیو هم نتونست کاری کنه

مشکلتو از MSDN جستجو کن و یا برو انجا طرح کن.

در ضمن یافت جواب رو فقط به امروز معطوف نکن .این چیزی نیست که امروز و این ساعت بکارت بیاد .یه مسئله کلی که باید حل بشه.

و به عقیده بنده اگر این مشکل راه حلی نداشته باشه(که فکر می کنم داره) بهتره از امکانات دایرکت استفاده بشه.

sina_saravi1
شنبه 25 دی 1389, 19:50 عصر
مشکلتو از MSDN جستجو کن و یا برو انجا طرح کن.

در ضمن یافت جواب رو فقط به امروز معطوف نکن .این چیزی نیست که امروز و این ساعت بکارت بیاد .یه مسئله کلی که باید حل بشه.

و به عقیده بنده اگر این مشکل راه حلی نداشته باشه(که فکر می کنم داره) بهتره از امکانات دایرکت استفاده بشه.

منظور از امکانات دایرکت چیه؟

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 20:10 عصر
منظور از امکانات دایرکت چیه؟

منظورم این کلمه بود:Directx

sina_saravi1
شنبه 25 دی 1389, 21:10 عصر
نه کارش به اونجاها نمیکشه

Parham.D
یک شنبه 26 دی 1389, 18:59 عصر
من برنامه شما رو تغییر دادم؛ تا بتونم منظورم را برسانم. برنامه در حال حاضر نقاشی میکشه، و با ReSize و Minimize شدن فرم هیچ تغییری نمیکند. برنامه شما را با VS2010 باز کردم و به همین دلیل VS آن را Convert کرد. فکر نکنم مشکلی با بازکردنش داشته باشید. از پروژه هم یک Backup گرفته شده و در خود پوشه پروژه قرار گرفته.

دوست عزیز شما باید زودتر شروع کنید تا به عجله نرسید.

مفق باشید.

sina_saravi1
یک شنبه 26 دی 1389, 19:11 عصر
من برنامه شما رو تغییر دادم؛ تا بتونم منظورم را برسانم. برنامه در حال حاضر نقاشی میکشه، و با ReSize و Minimize شدن فرم هیچ تغییری نمیکند. برنامه شما را با VS2010 باز کردم و به همین دلیل VS آن را Convert کرد. فکر نکنم مشکلی با بازکردنش داشته باشید. از پروژه هم یک Backup گرفته شده و در خود پوشه پروژه قرار گرفته.

دوست عزیز شما باید زودتر شروع کنید تا به عجله نرسید.

مفق باشید.

ممنونم
من VS2010 هم دارم رو سیستمم
از توصیتون هم ممنونم