PDA

View Full Version : GridView با تمام امکانات

maryam_272
سه شنبه 21 دی 1389, 14:20 عصر
با سلام خدمت دوستان
من قبلا سایتهایی طراحی کردم که در اونها واسه نمایش اطلاعات از جداول استفاده کردم حالا می خواهم شروع به طراحی یک سایت فروشگاه کنم اما قبل از اون می خوام اطلاعاتی مثل سبد خرید و یا اطلاعات بخش مدیریت را در یک دیتاگرید و یا هر کنترلی که بشود نمایش بدهم یک سری سوالات برام پیش اومده که می خواهم از اساتید محترم بپرسم
1- اینکه کنترل datagrid کنترل کاملیه درست اما می خواستم بدونم اگه تعداد مطالبی که قراره در Gridview نمایش داده بشه زیاد باشه آیا همه این اطلاعات را یکباره لود می کند اگر جواب مثبت است چطوری می تونیم کاری کنیم که در Gridview با زدن روی لینک هر صفحه اطلاعات فقط اطلاعات اون صفحه gridview لود بشه
2- در حالتی که می خواهیم edit و add بکنیم اگر بخواهیم همه فیلدها را نمایش بدهیم در gridview آنوقت یکم کار زشت میشه آیا راهی هست که تعداد خاصی از فیلدها را نمایش داد اما همه فیلدها را تغییر داد یا اضافه کرد
ترجیح می دهم این امکانات و تمام امکانات دیگر مثل اینکه روی هر سطر که می رویم رنگ آن سطر تغییر کند یا بشود ستونها را جابجا کرد یا خاصیت sorting ستونها به صورت jquery ajax باشد
دوستان اگه مثال یا راهنمایی در این باره بکنن ممنون میشم
آیا کسی این gridview را باهاش کار کرده و پیشنهاد میکنه
http://www.treegrid.com/treegrid/www/

Keramatifar
سه شنبه 21 دی 1389, 14:35 عصر
grid کامپوننت های telerik رو پیشنهاد می کنم

maryam_272
چهارشنبه 22 دی 1389, 09:39 صبح
میشه یکم درباره این grid توضیح بدید که کاراییش چگونه هست آخه من دمو را بررسی کردم خیلی متوجه کاراییش نشدم

majnun
چهارشنبه 22 دی 1389, 11:09 صبح
گرید تلریک ؟

امکان مرتب سازی بر اساس فیلدها

فیلتر کردن فیلد ها با اجاکس بدون پست بک

امکان بایند کردن به وسیله جاوااسکریپت

امکان استفاده از چند گرید در یک گرید به طوری که هر سطرتون یک گرید جدا باشه خودش

امکان استفاده از treeview در گرید

امکان جابه جایی ستون های گرید

امکان حذف یک ستون

همه و همه با اجاکس ....

و خیلی چیزهای دیگه که الان تو دهنم نیست

maryam_272
پنج شنبه 23 دی 1389, 13:24 عصر
توی یکی از تاپیکها گفته بودن که کنترلهای تلریک سرعت را پایین میاره می خواستم بپرسم که آیا کنترل گریدویو تلریک هم سرعت را پایین میاره
اگر جواب مثبت این کاهش سرعت تا چه حدی هست و اینکه آیا در هنگام لود صفحه این کاهش سرعت اتفاق می افتد؟ و در زمانهایی که بخشهای ajax استفاده می شود این کاهش سرعت جبران نمی شود؟
در ضمن از چه نسخه ای استفاده کنم ؟
درباره بقیه کنترلهای تلریک هم اگر توضیح بدید ممنون میشم

Vahid_moghaddam
پنج شنبه 23 دی 1389, 13:36 عصر
توی یکی از تاپیکها گفته بودن که کنترلهای تلریک سرعت را پایین میاره می خواستم بپرسم که آیا کنترل گریدویو تلریک هم سرعت را پایین میاره
اگر جواب مثبت این کاهش سرعت تا چه حدی هست و اینکه آیا در هنگام لود صفحه این کاهش سرعت اتفاق می افتد؟ و در زمانهایی که بخشهای ajax استفاده می شود این کاهش سرعت جبران نمی شود؟
در ضمن از چه نسخه ای استفاده کنم ؟
درباره بقیه کنترلهای تلریک هم اگر توضیح بدید ممنون میشم
کنترل های مجموعه هایی مثل telerik یا DevExpress بسیار قدرتمند هستند. چه کنترل های ویندوزی و چه وبی. در مورد کنترل های وبی، برای اجرای این کنترل ها، resource هایی مثل فایل های javascript و عکس، لازمه دانلود بشن. معمولا حجم این فایل ها زیاده. از طرف دیگه ممکنه استفاده غلط از این کنترل ها (استفاده درست رو می تونید در مثال های خود این کنترل ها پیدا کنید)، درخواست های بی موردی رو به سرور بفرسته.
با توجه به سرعت افتضاح اینترنت ما، این حجم بالا، می تونه نارضایتی کاربر رو باعث بشه. بنابراین در انتخاب و استفاده از این ها دقت کنید. خیلی جاها از این کنترل ها فقط و فقط استفاده می شه به خاطر قشنگیشون. ظاهر زیبا رو می شه با css و jquery بوجود آورد. اگه شما واقعا نیاز دارید که گرید ویویی مثل telerik رو داشته باشید و براتون از نظر مالی نمی صرفه کد نویسی کنید و می تونید کاربر رو مجبور کنید با کندی سایت کنار بیاد، از این کنترل ها استفاده کنید.
برای اطلاع کامل از کنترل های telerik و دیدن دموی آنلاین اونها به سایت telerik مراجعه کنید.

maryam_272
شنبه 25 دی 1389, 13:41 عصر
کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟

Vahid_moghaddam
شنبه 25 دی 1389, 14:22 عصر
کسی پیشنهاد دیگه ای نداره؟
کاری که شما می خواید انجام بدید، به سادگی با GridView و استفاده از templatefield امکان پذیره. در مورد نگرانی بابت لود دیتا هم، می تونید از paging استفاده کنید. برای هر دو مورد مثال های بسیار خوبی در این سایت وجود داره.

maryam_272
پنج شنبه 30 دی 1389, 12:48 عصر
من کنترلهای تلریک را استفاده کردم اما اینقدر سنگین بود فایلش که نتونستم آپلود کنمش و روی اینترنت سرعتشو چک کنم و البته یک مشکل دیگه هم داشتم باهاش و اونم این بود که از تکست باک های خودم واسه edit و add استفاده کنم نه تکست باکس های telerik
حالا اگه بتونم خودم گرید ویویی با امکانات زیر بسازم ارزش وقت گذاشتن داره می خوام اساتید راهنماییم کنن
مشخصات گریدی که می خوام:
1- صفحه بندی با اجاکس انجام شود
2- add و edit با ajax در همان صفحه انجام شود یا بصورت popup یا زیر همان سطر
3- ستونها sortable باشد
4- فیلتر داشته باشد
5- انتخاب همه موارد داشته باشد و هر تعدادی را که انتخاب کرد بتوان حذف کرد
6- روی هر سطر که رفتیم رنگ بک آن عوض شود

آقای Vahid_moghaddam گفته بودید کاری که شما می خواید انجام بدید، به سادگی با GridView و استفاده از templatefield امکان پذیره. در مورد نگرانی بابت لود دیتا هم، می تونید از paging استفاده کنید. برای هر دو مورد مثال های بسیار خوبی در این سایت وجود داره. من تا جایی که اطلاع دارم گرید ویو تو همون لود صفحه همه اطلاعات را Bind میکنه و وقتی اطلاعات دیتابیس زیاد باشه حجم بالایی از اطلاعات رو باید همون اول لود کنه و paging فقط نمایش رو صفحه بندی می کنه در حالی که مطلب اصلی و مهمی که من می خوام اینه دکمه های صفحه بندی حتما بصورت اجاکس باشه و server side نباشه