PDA

View Full Version : ظاهر کردن فرم کریستال

omid-vbAuto
سه شنبه 21 دی 1389, 15:05 عصر
با سلام

دوستان من تازه دارم با کریستال کار می کنم :گیج:

من با کریستال ریپورت یه گزارش رو طراحی کردم.

حالا می خوام تو برنامم که از نوع WinApp هست و یه دکمه گذاشتم با زدن این دکمه فرم کریستال ریپورتم ظاهر بشه.

لطفا دقیق راهنمائی کنید.

reza_edu
سه شنبه 21 دی 1389, 17:10 عصر
سلام من یه کلک میتونم پیشنهاد کنم البته نمیدونم فرم برنامه چه شکلی هست ولی بهتر کریستال ریپورتت رو تو یه پنل جاسازی کنی هروقت کاربر کلیک کرد visibale پنل رو true کنی و کارت که تموم شد false کنی اینجوری سرعت ظاهر شدن فرم کریستالتم بیشتر میشه کار برم که نمیتونه ببینه پس در حقیقت شما راحت به اون چیزی که میخواستی رسیدی البته اگه بیشتر بدونم شاید راه معقول تر به ذهنم برسه.

omid-vbAuto
سه شنبه 21 دی 1389, 19:46 عصر
سلام من یه کلک میتونم پیشنهاد کنم البته نمیدونم فرم برنامه چه شکلی هست ولی بهتر کریستال ریپورتت رو تو یه پنل جاسازی کنی هروقت کاربر کلیک کرد visibale پنل رو true کنی و کارت که تموم شد false کنی اینجوری سرعت ظاهر شدن فرم کریستالتم بیشتر میشه کار برم که نمیتونه ببینه پس در حقیقت شما راحت به اون چیزی که میخواستی رسیدی البته اگه بیشتر بدونم شاید راه معقول تر به ذهنم برسه.

مرسی دوست عزیز اینهم یه راهشه.:تشویق:

راستی یه چندتا سوال جدید به ذهنم رسیده:

1- چطوری می تونیم مسیر دیتابیس کریستال رو به صورت دستی بدیم؟

2- می خوام مقداری در تکست باکس رو فرم دارم رو به کریستال ریپورت ارسالش کنم.چطوری کد شو بنویسم؟

مرتضی تقدمی
یک شنبه 03 بهمن 1389, 14:45 عصر
سلام

طریقه نمایش کریستال ریپورت :

Dim CR As New CrystalReport_name()
CR.SetDataSource(DataSet)

Dim f As New frm_show_report
f.CrystalReportViewer1.ReportSource = CR
f.ShowDialog()

دیتابیس کریستال رو باید موقع طراحی کریستال تعیین کنید. با ساخت یک دیتاست و درگ کردن فیلدهای اون توی کریستال.

در مورد نحوه ارسال مقادیر به کریستال اینکه ابتدا باید تو کریستال یک فیلد پارامتر بسازید بعد اونو از طریق کد نویسی توی برنامه پرش کنید. مثلا در ادامه کدهای بالا به این صورت :

CR.SetParameterValue("parameter_name", "value")

موفق باشید