PDA

View Full Version : نظر سنجی: انتخاب زبان برنامه نویسی!

mansoor69
سه شنبه 21 دی 1389, 22:23 عصر
سلام
من تو موقعیتی قرار گرفتم که میخوام زبان برنامه نویسیم رو انتخاب کنم . با چند نفر مشورت کردم اما به جواب درستی نرسیدم. انتخاب من بین زبان java و #C هست . با توجه به بازار کار می خوام این زبان رو انتخاب کنم. الان چند وقته که من java کار می کنم و ازش خیلی راضیم اما در حد آموزش زبان برنامه نویسی نه برای آینده شغلی باهاش کار کردم. اینم بگم که java برای آموزش زبان برنامه نویسی عالیه. الان من از بین این دو زبان می خوام یکی رو با توجه به بازار کارش یعنی اینکه زبان برنامه نویسی ای که برای برنامه های تجاری که پس از فارغ التحصیل شدن ازش استفاده می کن؛ انتخاب کنم.اون چیزی که به من گفتن اینه که #C بهتره و بیشتر استفاده میشه. اول بگید کدوم زبا بهتره بعد چند تا سوال می پرسم لطفا تو جوابش راهنماییم کنید.
آیا java همه ی کارایی رو که #C میتونه انجام بده رو داراست.یعنی کدومش توانایی های بیشتری داره؟
یکی دیگه اینکه واقعا چرا کمتر از java برای برنامه های بزرگ تجاری استفاده میشه؟
سوال دیگه آیا درسته که کار با #C ساده تر از java است؟

لطفا جوابا با دلیل باشه نه بر اساس علاقه شخصی.....
از مدیرای سایت هم می خوام این پست رو حذف نکنن تا شاید به جوابم برسم و نگن که سوال تکراریه چون سوالایی که قبلا پرسیده شده بیشتر زبانی رو میخوان انتخاب کنن که برای یادگیری برنامه نویسی ازش استفاده کنن نه برای برنامه نویسی آیندشون.
من این پست رو هم تو قسمت java سایت و هم توی قسمت #C میزنم تا جوابا بر اساس علاقه شخصی نباشه و جواب قانع کننده باشه.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.:تشویق:

sonixax
سه شنبه 21 دی 1389, 23:27 عصر
به نظر من اگر شما نمیخوای OS یا رندرانجین خوف بنویسی که فکر نکنم بخوای بنویسی C# خیلی بهتر از جاوا هست چون احتمال 99% شما برای ویندوز میخوای برنامه بنویسی و .NET مال خود مایکروسافته هم از ویندوز ویستا به این ور کاربران نیازی ندارند یک 3rd Party روی سیستم نصب کنند ، هم برنامه هایی که با جاوا نوشته میشه به طرز فاجعه باری روی ویندوز سرعتشون کمه باز روی لینوکس سرعتشون بهتره ، مثل Zend Studio .

bestirani2
سه شنبه 21 دی 1389, 23:54 عصر
بستگی به سطح و نوع برنامه هایی که مینویسی داره
پایتون از همه قویتره و لی اسکریپتی هست، مخصوصاً جایی که محاسبات سنگین نیاز هست فقط از این میشه استفاده کرد مثل ناسا و بازی هایی با پردازش بالا مثل civilization هم با پایتون درست شده
جاوا هم قوی و قابل اعتماد هست
دات نت هم برای برنامه نویسی برای ویندوز عالی هست
در مقایسه جاوا و دات نت، جاوا قویتر هست ولی جاوا برای پروژه های بزرگ مثل پروژه های ملی مثل کد ملی هر فرد استفاده میشه
پی اچ پی هم میشه گفت تو وب بهترین هست
برای برنامه نویسی بازی، سیستم عامل و از این قبیل بهترین گزینه میشه گفت سی و سی ++ هست
در آخر برنامه نویسی سطح پایینتر مثل Atm ها اصولیش این هست که با اسمبلی کار بشه البته میشه با برنامه های دیگه هم مثل دات نت کار کرد ولی طبعاً باعث افزایش هزینه سخت افزار میشه که اصلاً به نفع نیست
در ضمن سوالت رو باید تو یک جای بی طرفانه بپرسی
چون اینجا چون مال دات نت هست، اکثراً میگند دات نت
از نظر درآمد هم تو هر کدام تو واقعاً حرفه ای باشی مطمئناً میتونی کار پیدا کنی
ولی پی اچ پی و دات نت راحت تر میشه کار پیدا کرد تا زبونی مثل جاوا که واسه پروژه های ملی هست

javad_r_85
چهارشنبه 22 دی 1389, 08:03 صبح
دوست من به نظرم همون جاوا را ادامه بده من 2 ساله سی شارپ کار می کنم ولی اگر قرار باشه برگردم جاوا را انتخاب می کنم به خاطر دلایل زیادی همچون قدرت و سرعت و وابسته نبودن به پلتفم خاصی و اینکه دامنه وسیعی داره شما می تونید به راحتی واسه موبایل هم برنامه نویسی و مثل سی شارپ درد سر نداره از ایران که بگذریم جاوا در جهان حرف اول را می زنه در ایران هم دارن روی جاوا سرمایه گذاری می کنند (نمونش دانشگاه صنعتی شریف) بازار کار هم براش خوبه شاید سی شارپ بهتر باشه ولی یه برنامه نویش جاوا حقوق بیشتری دریافت میکنه و اینکه جاوا پروژه باز هست و همه چیز اون رایگان هست.
در کلی جاوا زمین تا اسمان با سی شارپ فرق می کنه و اکثر سی شارپ کارها بعد چن سال کار به سمت جاوا کشیده می شوند الان پروژه های بزرگ تو دنیا با جاوا و اوراکل نوشته می شوند .

لینک زیر یه مقایسه بین جاوا و سی شارپ هست احتمالا به دردت می خوده.

جاوا یا سی شارپ (http://forum.suma.ir/showthread.php?tid=79&page=1)

ASKaffash
چهارشنبه 22 دی 1389, 08:41 صبح
سلام
این لینک رو نگاه کن خودت انتخاب کن :
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html