PDA

View Full Version : سوال: ساخت فروشگاه اینترنتی با ASP.net سی شارپ

mhkazemi
سه شنبه 21 دی 1389, 22:58 عصر
سلام به همه ی برنامه نویسان !
من میخام که یک فروشگاه اینترنتی با ای اس پی دات نت (#C) درست کنم .
باید چکار کنم و چطوری قسمت مدیریت سایت و چطوری انواع اعضای سایت مثلا :ادمین ، کاربر و ... رو برای سایتم تعریف کنم ..
دوم اینکه میخام یک ادیتور برای قسمت ادمین باشه که بتونم مثلا نوشتم رو Bold یا Italic و ..... کنم .
خواهشا از همه ی شما میخام که من رو راهنمایی کنید .
بسیار سپاسگذارم .

Javad.Kashi
سه شنبه 21 دی 1389, 23:14 عصر
سلام دوست عزیز
خب چجوری بهت بگم اگه تا حالا با asp.net کار نکرده باشی که کار خیلی سخت می شه ولی اگر با اون آشنایی داری می تونی در کلاس های آقای کرامتی که آگهی اون بالای سایت هست ثبت نام کنی ( و حتما بهت توصیه می کنم که بری چون خودم از قم به تهران می آمدم فقط به خاطر کلاس های ایشون و خداییش که خیلی استفاده کردم )
ولی به صورت کلی یه نموره توضیح بهت می دم ان شاء الله برات مفید باشه
اول باید در پایگاه یه جدول Users ایجاد کنی بعد داخل سایت username و password کاربر را می گیری و اون رو با اطلاعات موجود در پایگاه چک می کنی اگه با هم یکی بود پس این آقا قبلا در سایت ثبت نام کرده و همین طور باید یه صفحه برای ثبت نام در سایت درست کنی که دارای چند تا فیلد برای نام و .... باشه
حالا بحث Roles ها می آید وسط . در اینجا شما باید چند نقش برای کاربران سایت تعریف کنی ( البته خود ماکروسافت در این زمینه کارایی کرده ولی خیلی به درد نمی خوره و بعدا در کارهای برزگ ممکنه با مشکل مواجه بشی) مثلا می گی اونایی که سطح دسترسی Administrator را دارند می توانند داخل قسمت Admin بشند و ......

در پایان به شما دوست عزیز عزض می کنم که اگه از من می شنوی برای E-shop حتما یه کلاس برو چون مسائل پیشرفته خیلی وجود داره و بعضا گیج می شی

موفق باشید.

safa.net
سه شنبه 21 دی 1389, 23:15 عصر
با سلام
دوست عزیز این که شما فرمودی اول راه نیست....
شما باید در زمینه وبسایت های مدیریت محتوا بیشتر مطالعه کنی!!!

mhkazemi
چهارشنبه 22 دی 1389, 00:52 صبح
سلام آقایون برنامه نویس
دیگه من گفتم که اولش موندم نه به این معنی که هیچی حالیم نیست .
همه ی کلاس هاش ر. رفتم ولی می خوام که در ایجاد قسمت ادمین سایت راهنمایی کنید که چطور درستن کنم که مشتری بتونه راحت محصولاتش رو به کاتالوگ سایت اضافه کنه .
میخام بدونم که حتما باید مثل سی ام اس درست کنم یا اینکعه موضوع جور دیگه ایست .
اگر مطالبی در این ضمینه میدونید لطفا راهنمایی کنید .
لطفا اگه سایت کد بازی که توسط اعضا نوشته شده باشه هم هست لطف کنید بگذازید
بسیار سپاسگذارم.

aliasghar2
چهارشنبه 22 دی 1389, 12:22 عصر
دوست عزیز برای بدست آوردن اطلاعات طراحی وب
من سایت زیر رو پیشنهاد میکنم
http://how2learnasp.net/archive.aspx

و در مورد یک ادیتور خب من ادیتور AJAX رو پیشنهاد می کنم

که فایلشو می تونی از سایت
http://AJAX.ASP.NET
دانلود کنی

mhkazemi
چهارشنبه 22 دی 1389, 14:56 عصر
متشکرم از همه ی شما که به این پست جواب میدید.
از دوست عزیزم aliasghar2 (http://barnamenevis.org/member.php?163961-aliasghar2) بسیار متشکرم . واقعا لینک هات بدرد بخوره .
یه سوالی برام پیش اومده : برای اینکه من بخوام یه فروشگاه آنلاین بسازم بهتره از MVC توی کد هام استفاده کنم و یا اینکه خودم بشینم و همه ی قسمت ها رو درست کنم ؟ ( مثل لاگین و....)
بعدش برای اینکه بتونم چند نوع کاربر ( مدیر سایت ، کاربر عمومی و....) برای سایتم تعریف کنم و سطح دسترسی اون ها رو مشخص کنم باید چکار کنم ؟
خواهشا یکی پیدا بشه و توضیح بده اینقدر به این سایت و اون سایت پاس ندید .
یعنی یکی از مسئولین با تجربه سایت هم نیست که جوابی برای ما پیدا کنه ؟

mhkazemi
چهارشنبه 22 دی 1389, 23:41 عصر
آقایون برنامه نویس یعنی کسی بلد نیست این موضوع رو .
آقا یکی جواب بده واقعا ضروریه . خیلی لازمش دارم .. لطفا کمکم کنید .
منتظر جواب همه ی دوستان هستم .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 01:52 صبح
عزیزم، مهربونم سوالات شما خیلی کلیه، برای همین جواب نمیگیری. مثل این میمونه که من پاشم برم ایران خودرو بگم من میخوام یه ماشین درست کنم که این امکاناتو داشته باشه. باید چکار کنم. شما پی رو بلدی، چه قدر کار رو انجام دادی و کجا گیر کردی. سوالات نشون میدی تازه کاری، ولی وقتی یکی میگه برو فلان کلاس، اعتراض میکنی که رفتم و بلدم. پس یه خورده بیشتر راهنمایی کن که ما هم بتونیم بیشتر کمکت کنیم. البته ببخشید رک گفتم. من آدم صریحی ام. ولی فکر کنم اینطوری برای خودت هم بهتره و زودتر به جواب می رسی.

mhkazemi
جمعه 24 دی 1389, 22:47 عصر
سلام
من چندتا مقاله درباره این موضوع ها خوندم . حالا برام سوال پیش اومده که از MVC استفاده کنم برای طراحی ام یا که خودم کدها رو (مثل ورود به سایت و ...) بشینم بنویسم.
من تازه واردم .