PDA

View Full Version : سوال: کدی برای عدم کپی برداری از سایت با html یا php ( جاوا اسکریپت نباشه)

shahriyar.m
چهارشنبه 22 دی 1389, 00:46 صبح
سلام
کسی کدی رو سراغ داره که نزاره از مطالب سایت کپی برداری بشه
انواع مختلف کدها هست ولی جاوا اسکریپت هست و به راحتی با از کار انداختن جاوا مرورگر میشه اونو دور زد
میدونم که هیچ راهی نیست تا کامل بشه جلو کپی برداری رو گرفت به هر حال سورس رو اگه دانلود کنن همه کاری میشه کرد
ولی من یه کدی میخوام که مثل جاوا اینقدر بیخودی نباشه که راحت دورش زد و حداقل html یا php باشه تا افراد عادی حداقل نتونن از کار بندازنش
مثلا کدی باشه که کلیپ بورد رو صفر کنه یا اینکه نزاره متن رو انتخاب کنن. یا ctl+c و کپی رو از کار بندازه و .....
اگه کسی اطلاع داره یا راهنمایی کامل کنه و سورس رو اگه داره بذاره
ممنون

aykan648
پنج شنبه 23 دی 1389, 07:28 صبح
سلام
نرم افزاري براي اين كار هست و امتحانش هم كردم . هيچ كدي در صفحه اضافه نميشه و به طور خيلي حرفه اي فايل رو رمزگزاري ميكنه .
اسم برنامه HTML Lock هست . جستجو كنيد پيدا ميشه .

Keramatifar
جمعه 24 دی 1389, 09:38 صبح
encoding سیستم های زیادی وجود داره ولی زیاد خودتون رو اذیت نکنید تقریبا برای تمامشون Decoder هست.

shahriyar.m
دوشنبه 27 دی 1389, 02:37 صبح
سلام مجدد
طبق معمول دنبال کد میگردم هنوز
احتمالا دقیقا منظور من رو متوجه نشدید من نمیخوام سورس یه فایل html رو رمز کنم یا .....
اگه دیده باشید با کدهای java میشه کاری کرد که مثلا کاربر سایت نتونه متن رو انتخاب کنه و یا ctl+c ویندوزش رو از کار میندازه و ..... و خوب نمیتونه متن داخل سایت رو کپی کنه
حالا من یه کدی میخوام که همین کار رو انجام بده ولی جاوا نباشه و html یا php باشه یا اصلا یه راهی باشه که اگه از همین کد جاوا هم استفاده میشه نشه جاوای مرورگر رو غیر فعال کرد یا اگه جاوای مرورگر غیر فعال میشه اصلا دیگه سایت لود نشه یعنی پایه و اساس سایت جاوا بشه که اگه جاوا نباشه سایت لود نشه و اگه هم جاوا فعال باشه سایت لود بشه ولی نشه متنی رو کپی کرد
از مدیریت و دوستانی که این مطلب رو میخونن درخواست جواب دارم
اگه ممکنه سورس رو هم بزارید. یعنی معرفی نکنید اگه ممکنه کد رو بزاید
مجددا منتظر جواب هستم

Slytherin
دوشنبه 27 دی 1389, 04:47 صبح
فرض کنید که این کار رو انجام دادید، کاربر به راحتی می تونه با دسترسی به سورس صفحه محتویات را کپی کند!
پیشنهاد انکدینگ صفحه هم به همین دلیل بود و که البته همان طوری که جناب کرامتی فرمودند، اکثر آن ها دکد می شوند...

sonixax
دوشنبه 27 دی 1389, 05:52 صبح
با php كه نميتونيد همچين كارى بكنيد چون php يك زبان server side هست
Html هم نميتونه با سيستم عامل تعامل داشته باشه و صرفا يك زبان برا طراحى صفحات وب هستش
شما سه تا راه
١ استفاده از جاوا اسكريپت كه ميگيد دوست نداريد .
٢ استفاده از فلش و اكشن اسكريپت به صورتي كه محتواي كد شده رو بگيره و بعدش توي خودش نمايش بده كه لازمش اينه كه شما هم يك زبان server side مثل php يا asp بلد باشيد و هم اكشن اسكرسپت بلد باشيد .
٣ استفاده تكنيك هاى آژاكس به طوري كه با همون كد جاوا كپى كردن رو غير فعال ميكنيد و با كمك آژاكس محتوا رو نمايش ميديد كه اين طوري اگر طرف جاوا اسكريپت رو disable هم بكنه كاري از پيش نميبره چون با از كار انداختن جاوا اسكريپت محتوايي هم بارگزاري و نمايش داده نميشه .

من به شما راه سوم رو پيشنهاد ميكنم

راستى كار شما با يه كد ساده راه نميوفته بايد يك cms با پشتيباني آژاكس براي نمايش محتوا پيدا كنيد و ازش استاده كنيد
من به شما جوملا رو پيشنهاد ميكنم

shahriyar.m
دوشنبه 27 دی 1389, 21:39 عصر
سلام
خوب داریم به یه جاهایی میرسیم
متاسفانه من از وردپرس استفاده میکنم
حالا راهی وجود نداره که وردپرس رو بشه وابسته کرد به همین اجاکسی که میگید
من برنامه نویسی و کد نویسی و .... رو خوب بلد نیستم. در این حد هستم که دوساله یه سایت دارم و تقریبا کدهای html رو میشناسم و میتونم باهاشون کار کنم و مثلا یه صفحه html ساده طراحی کنم
حالا پلاگینی چیزی برای ورد پرس وجود نداره
دوباره هم عرض میکنم برای اون دسته از عزیزانی که میگن برای هر راهی انکودرش وجود داره و .... برام مهم نیست من میخوام جلو کاربران مبتدی و معمول رو بگیرم نه کسی که با دانلود سورس و .... اونو باز کنه و مطلب رو بر داره و ..... در حد ساده مثل همین جاوا اسکریپت. به خاطر این هم دنبال کدی به غیر از جاوا هستم چون راز و رمز جاوا اسکریپت و غیر فعال کردنش توسط مرورگر برای همه مثل یه بچه 6 ساله هم فاش شده و همه فرت و فرت کپی میکنن
ممنون از راهنمایاتون
منتظر جواب های بعدی هستم

Hell Lord
دوشنبه 27 دی 1389, 22:39 عصر
بدون استفاده از جاوا اسکریپت شما هیچ راهی ندارید. که ان هم به قول شما باز کردنش کار بچه 6 ساله است.
خیلی شما سایت را بپیچانید، با یک telnet کل سورس شما در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.
آژاکس هم، اگر کابر از chrome استفاده کند با زدن کلید ctrl + shift + i میتواند محتوا را ببیند، خیلی زیبا و دسته بندی شده.

shahriyar.m
دوشنبه 09 اسفند 1389, 18:01 عصر
سلام
من که ول کن نیستم
کد رو که پیدا نکردیم یعنی راهی بجز همین جاوا اسکریپت برای عدم کپی برداری نیست
من هم قانع شدم که از همین کد جاوا استفاده کنم تا حداقل جلو افراد مبتدی رو بگیرم فقط یه مشکلی هست که دیگه اینو یه راهنمایی درست و حسابی بکنید
کد جاوای زیر رو ببینید

<SCRIPT alanguage=JavaScript1.2>

//Disable select-text script (IE4+, NS6+)

//Exclusive permission granted to Dynamic Drive to feature script

function disableselect(e){

return false

}

function reEnable(){

return true

}

//if IE4+

document.onselectstart=new Function ("return false")

//if NS6

if (window.sidebar){

document.onmousedown=disableselect

document.onclick=reEnable

}

</SCRIPT>
این کد باعث میشه تا کاربر نتونه متنی رو انتخاب کنه ولی با استفاده از این کد یه مشکلی پیش میات و اون اینه که دیگه نمیشه تو جعبه های متنی برای نوشتن مثل جای جستجو یا ورود کاربران و ...... (همین تکست باکس ها که برای ورود متن به کار میره) کلیک کرد) این مشکل در اینترنت اکسپلورر وجود نداره ولی در مرورگرهای دیگه مثل فایرفوکس و اپرا و ..... وجود داره.
حالا درخواست من یا سوال من یا هر چیزی که اسمشو بزارید اینه که یه کد جاوا اسکریپتی هست که به جای اینکه راست کلیک رو قفل کنه و سلکت کردن متن رو قفل کنه و ..... کاری کنه که مثلا کلیپ برد رو با یه چیزی پر کنه تا متن رو نتونن کپی کنن. یا دوستان همین کد یا کد بهتری اگه سراغ دارن رو کاری کن که کلیک کردن در این مکان های متنی امکان پذیر بشه.
اصلا کسی هست که به کدهای جاوا مسلط باشه و یه کد جدیدی بنویسه که یه کار علاوه ای انجام بده برای جلوگیری از کپی برداری
متاسفانه تو ایران ما و شاید جاهای دیگه هم این مشکل هست که همه از هم دیگه کپی میکنن و برای همینه که همه چیز یه جوره و سطح علمی بالا نمیره. مثلا اگه به دنبال همین کد جلوگیری از کپی برداری بگردید میبینید که صدها سایت مثل هم یه جور کد با یه جور لوگو که اونم کدش در اصل خارجیه رو ورداشتن پشت سر هم کپی کردن که مثلا نمیدونم چی بشه. کسی خلاقیتی به خرج نمیده.
حالا از اینا بگذریم یکم راهنمایی کنید