PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فرمهای غیر مستطیلی

water_lily_2012
چهارشنبه 22 دی 1389, 14:38 عصر
سلام
دو روز هست که ویژوال استادیو 2010 نصب کردم(قبلا با 2005) کار می کردم. در موارد زیر گیج شدم لطف کنید راهنمایی کنید.
1- در محیط WPF این دو فایل XAML چیه؟
2- چطور می تونم فرمهایی غیر از حالت عادی درست کنم. یعنی مستطیلی نباشه؟ و سایه نیز داشته باشه؟
3- قبلا از فایل های فلش در 2005 استفاده می کردم، آیا امکان استفاده از فلش در اینجا نیز هست. و آیا نیازی هست یا خود WPF قدرت طراحی های پیشرفته دارد.

با تشکر

مهدی فرزاد
چهارشنبه 22 دی 1389, 15:24 عصر
سلام
1- لینک زیر رو حتما مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/showthread.php?102127-آموزش-WPF-(مقدماتی-تا-پیشرفته)

2- هم لینک زیر
http://barnamenevis.org/showthread.php?255940-چه-جوری-گوشه-های-فرم-رو-گرد-کنم
و هم در لینک امضاء من آموزش نهم رو ببینید

3 - نیازی نیست WPF قدرت طراحی بالایی داره
این نمونه رو در لینک زیر ببینید
http://barnamenevis.org/showthread.php?249784-این-طرح-رو-ببیند

water_lily_2012
پنج شنبه 23 دی 1389, 11:12 صبح
با سلام و تشکر از آقا مهدی
آموزش نهم شما را دیدم و چند مورد دیگر برای من پیش اومد لطفا به اینها جواب دهید.
1- اول از همه اینکه این نرم افزار Blend چیه؟ کارش همینه؟ یا کارهای دیگه هم می کنه؟
2- آیا بهتر از این نرم افزار هست؟ اگر نیست آخرین ورژن این نرم افزار را از کجا دانلود کنم؟
3- آیا این امکان وجود داره که من از فرم هایی که درون فتوشاپ طراحی کرده ام استفاده کنم. این فرم ها به صورت غیر مستطیل می باشد. نه فقط اینکه گوشه های آن گرد باشه.
4- امکان استفاده از دکمه ها و شکل های دیگر که آنها نیز در فتوشاپ و یا حتی در فلش طراحی شده نیز هست؟

با تشکر

مهدی فرزاد
پنج شنبه 23 دی 1389, 11:36 صبح
سلام
نرم افزار blend نرم افزاری هست که شرکت ماکروسافت برای رفع نوافص موجود در ویژوال استادیو که از نظر طراحی و کار با قابلیت های WPF وجود داشت ارائه داد البته از نظر کد نویسی در محیظ C# یا VB به قدرت VS نیست و معمولا در کنار VS ازش استفاده میکنن و کار چیدمان و طرحی و ایجاد انیمشن و حتی بایند کردن کنترل ها رو به راحتی انجام میده

شما برای شروع ابتدا باید با قواعد Xaml و WPF آشنا بشید (در همون لینک اول ) و بعد از تسلط کافی بر مفاهیم میتونید از این نرم افزار برای کمک به طراحی ها و خلق فرم ها و کنترل های زیبادر کنار VS استفاده کنید

من پیشنهاد میکنم از توانایی های خود WPF برای طراحی ها استفاده کنید نه از فوتوشاپ
در این تکنولوژِی ابزار های رسم vector که در فتوشاپ وجود داره موجد هست هم چنین قابلیت ایجاد رنگهای گرادینت رو هم داره
این تکنولوژی برای خلق تصاویر از pixel استفاده نمیکنه و Vector هست بنابر این با فایل های تولید شده در الستریتور و کورل همخونی داره

فقط جهت آشنایی بیشتر آموزشهای شماره 3 و 6 رو هم ببیند

زمانی که شما تسلط کافی رو بر مفاهیم پیدا کردید با همون آموزش نهم میتونید فرم غیر مستطیلی هم ایجاد کنید

باید کمی آشنا تر بشید

آخرین ورژن نرم افزار Blend که با Vs2010 همخونی داره Blend 4 هست
نمیتونم لینک بدم (قوانین سایت) لطفا در اینترنت سرچ کنید

همچنین در بازار هم موجود است
برای vs2010 از Blend 4 استفاده کنید

مهدی فرزاد
پنج شنبه 23 دی 1389, 12:24 عصر
سلام مجدد
چون احساس کردم دوست دارید یک نمونه رو ببینید هم الان براتون یک نمون درست کردم با بکگراند شفاف
خیلی با عجله بود اشکالاتش رو به بزرگی خودتون ببخشید

فقط جهت نمونه

میتنوید فابل Exe توی پوشه bin رو اجرا کنید
سورس هم هست

water_lily_2012
پنج شنبه 23 دی 1389, 12:46 عصر
دقیقا دنبال همچین چیزی می گشتم که ببینم می شه این کار را انجام داد یا نه.
همه فرم را با Blend طراحی کردید؟

مهدی فرزاد
پنج شنبه 23 دی 1389, 12:53 عصر
بله ولی اون قلب رو با ابزار ویکتور در فتوشاپ ایجاد و در برنامه insert کدرم که به کد Xaml تبدیل شد

دقت کنید عکس رو وارد نکردم Sahpe رو وارد کردم
رنگ و بردر و سایه با خود Blend ایجاد شده
البته با کمی دقت میشه این قلب رو با خود Blend هم ترسیم کرد

اون آموزش ساخت ساعت آنالوگ رو هم در آموزش های من ببینید تا از خواص ورود ویکتور به برنامه آگاه بشید

water_lily_2012
شنبه 25 دی 1389, 10:33 صبح
سلام
من هم یکسری فرم با کیفیت خوب و جزئیات زیاد داخل فتوشاپ طراحی کرده ام. پس می تونم اون ها را وارد این برنامه کنم. که شکل فرم من باشه.
خوب در فتوشاپ به چه حالتی تبدیلشون کنم. باید کار خاصی بکنم یا نه.
بعد وارد کردن اونها به Blend کار خاصی داره.
مهدی فرزاد
شنبه 25 دی 1389, 11:55 صبح
سلام
دقت کنید من گفتم تصاویری که با ابزار ویکتور فتوشاپ مثل Pen tool تولید شده اند رو در این روش استفاده کنید چون مابقیه حالتها به صورت عکس وارد میشن و دیگه کارایی لازم مثل تنظیمات رنگ بکگراند و یاز و رنگ بوردر موارد دیگر رو ندارن و چنین کاری برای استفاده در این تکنولوژی صحیح نیست حتی اکر با حداکثر کیفیت باشند این تکنولوژی قابلیت های بالایی برای ساخت فرم های زیبا دارد که به هیچ عنوان نیاز به استفاده از عکس در آن نیست اگر دقت کنید اون چیزی رو که من در برنامه import کردم به صورت Shape درآمده و قابلیت تغییر در ظاهر و ابعاد و رنگ رو در خود WPF داره (در حقیقت انگار با ابزار Pen در blend رسم شده)
بهتره با کمی تمرین همون فرم ها رو در خود blend و با ابزار موجود در اون بسازید