PDA

View Full Version : سوال: به دست اوردن نام سرور روی سیستم

طبیب دل
چهارشنبه 22 دی 1389, 21:10 عصر
با سلام
من در برنامم از کانکشن استرینگ زیر استفاده کردم
server=.//sqlexpress....
حالا می خوام بدونم چطور میشه نام sqlExpress مورد نظر رو به دست آورد و لحظه لود برنامه کاربر اون رو انتخاب کنه

طبیب دل
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:42 عصر
کسی نظری نداره؟ خواهش می کنم کمک کنید

morteza271
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:56 عصر
شما برای اینکه این کارو به کاربر واگذار کنید باید در یه قسمت از برنامتون بذارید که ابتدا نام سرور یا Ip اون رو بگیره(مثلا در فرم لوگین)
و شما با کد اون نام رو در یه فایل ذخیره کنید و همیشه وقتی برنامه ران میشه برید و اسم سرور رو از اون فایل بخونید و conncectionstring رو تنظیم کنین.
موفق باشید

طبیب دل
پنج شنبه 23 دی 1389, 21:36 عصر
شما برای اینکه این کارو به کاربر واگذار کنید باید در یه قسمت از برنامتون بذارید که ابتدا نام سرور یا Ip اون رو بگیره(مثلا در فرم لوگین)
و شما با کد اون نام رو در یه فایل ذخیره کنید و همیشه وقتی برنامه ران میشه برید و اسم سرور رو از اون فایل بخونید و conncectionstring رو تنظیم کنین.
موفق باشید
با تشکر از شما
میشه واسه کد هم یه راهنمایی بکنید چه جوری باید بنویسم؟

طبیب دل
پنج شنبه 23 دی 1389, 22:58 عصر
دوستان من از کد زیر برای بدست آوردن لیست نمونه های sql server موجود استفاده کردم ولی فقط یه تیبل خالی میده چی کار کنم؟

SqlDataSourceEnumerator instance = SqlDataSourceEnumerator.Instance;
DataTable table = instance.GetDataSources();
dataGridView1.DataSource = table;

morteza271
چهارشنبه 29 دی 1389, 14:19 عصر
با تشکر از شما
میشه واسه کد هم یه راهنمایی بکنید چه جوری باید بنویسم؟

ببينيد شما اسم سرور رو در يه فايل داريد پس يه تابع بنويسيد كه بره از اون فايل اسم سرور رو بخونه و برگردونه حالا بايد اين نام رو در ConnectionString قرار بدين تا به بانك وصل بشين!
ميتونين به صورت زير عمل كنيد :
[CODE]string strCon = @"Data Source="+ServerName()+"\\";[/CODE (file://\\...";[/CODE)]
اگه مشكلي بود بگو تا كد كاملش رو برات بذارم.
موفق باشيد

طبیب دل
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 10:28 صبح
من چی کار کنم هر کار می کنم لیست server رو خالی میده کدی رو که استفاده می کنم در پست 5 نوشتم خواهش می کنم کمکم کنید