PDA

View Full Version : طرز استفاده از devexpress

packet
پنج شنبه 23 دی 1389, 08:36 صبح
سلام خدمت اساتید
من یک پروژه دارم که از کامپوننت های devexpress استفاده کردم ولی وقتی رو ی کلاینت نصب میکنم اجرا نمیشه چی باید قبلش نصب کنم:متعجب:
خیلی مهمه لطفا جواب بدید:گریه:
ممنون

fahimeh.n
پنج شنبه 23 دی 1389, 09:30 صبح
من دقیق نمیدونم ولی باید روی Net framwork 3.5. باشه

packet
شنبه 25 دی 1389, 08:17 صبح
کسی نیست به من کمک کنه F1 F1 :گریه::گریه:

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 10:45 صبح
سلام خدمت اساتید
من یک پروژه دارم که از کامپوننت های devexpress استفاده کردم ولی وقتی رو ی کلاینت نصب میکنم اجرا نمیشه چی باید قبلش نصب کنم:متعجب:
خیلی مهمه لطفا جواب بدید:گریه:
ممنون
دوست عزیز devexpress چیه ؟ و از کجا میشه دانلود کردش؟

Navid Asadi
شنبه 25 دی 1389, 11:08 صبح
از کجا میدونی که مشکل از کامپوننت devexpress هستش...
این هم مثل همه dll ها میمونه!
1. اگه تو برنامه ات دیتابیس داری توجه کن که سیستم کاربر 64bit نباشه...
2. Net framwork 3.5. رو چک کن...
3. ببین dll های برنامه همه هستن...

در کل تو سیستم کاربر برای devexpress به پیش نیازی نیاز نداری!

یه برنامه درست کن که توش فقط یه کنترل dev باشه نه کدی نه چیز دیگه ای بعد تو server چکش کن اگه بالا بیاد مشکل از جای دیگست!

packet
شنبه 25 دی 1389, 12:13 عصر
ممنون
ولی این برنامه تا قبل از اضافه کردن این کامپوننت ها جواب میداد ولی دقیقا وقتی این کامپوننت ها رو اضافه کردم دیگه روی کلاینت اجرا نشد
تو رو خدا کمکم کنید:گریه:

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 12:30 عصر
دوست عزیز devexpress چیه ؟ و از کجا میشه دانلود کردش؟

برای اینکه به سوال پاسخ داده بشه باید یه تاپیک دیگه بزنم؟؟!!

packet
شنبه 25 دی 1389, 12:36 عصر
devexpress یه مجموعه کامپوننته که پس از نصب یه سری ابزار برای زیبا کردن برنامه به toolbox دات نت اضافه میکنه

Navid Asadi
شنبه 25 دی 1389, 14:13 عصر
devexpress یک سری کامپونت هستش مثل kripton تو همین سایت هم بگردی پیدا میکنی

دوست عزیز برای کمک کردن یه حد اقل اطلاعاتی لازم هستش تا بشه کمک کرد!
شما فقط میگی برنامه کار نمیکنه! ارورش چیه؟
اون کاری رو که گفتم بکن! تجربه ثابت کرده دونستن این که یک برنامه کجاش دقیقا مشکل داره از جواب های بی اساس دیگران بهتر به دادت میرسه!

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 14:39 عصر
devexpress یک سری کامپونت هستش مثل kripton تو همین سایت هم بگردی پیدا میکنی

دوست عزیز برای کمک کردن یه حد اقل اطلاعاتی لازم هستش تا بشه کمک کرد!
شما فقط میگی برنامه کار نمیکنه! ارورش چیه؟
اون کاری رو که گفتم بکن! تجربه ثابت کرده دونستن این که یک برنامه کجاش دقیقا مشکل داره از جواب های بی اساس دیگران بهتر به دادت میرسه!

با تشکر ولی با تلریک راحت ترم.ترترم

packet
شنبه 25 دی 1389, 14:52 عصر
اصلا اجرا نمیشه این پیغام رو میده
65103

packet
شنبه 25 دی 1389, 15:01 عصر
اصلا اجرا نمیشه این پیغام رو میده!!!
65104

packet
شنبه 25 دی 1389, 16:06 عصر
کسی نیست جواب من رو بده!!!!
دارم بدبخت میشم :گریه:

Navid Asadi
شنبه 25 دی 1389, 20:44 عصر
اون برنامه کوچیک رو که گفتم امتحان کردی؟
راستی ممکنه خوب ک.ر.ک نشده باشه

packet
یک شنبه 26 دی 1389, 09:40 صبح
بله امتحان کردم مشکل از همین کامپوننت هاست !!
وقتی میخوام روی کلاینت devexpress رو نصب کنم میگه حتما باید vs2005 یا vs2008 رو نصب کنی ولی نمیخوام روی همه کلاینت هام vs نصب کنم چیکار کنم ؟؟؟
وقتی vs2005 رو نصب میکنم devexpress هم راحت نصب میشه و برنامه منم اجرا میشه ولی بدون نصب vs2005 برنامه منم به دلیل نصب نشدن dev اجرا نمیشه !!!!:گریه:

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 11:15 صبح
شما اصلا لازم نیست devexpress رو نصب کنید
من که دیگه فکری به ذهنم نمی رسه

packet
یک شنبه 26 دی 1389, 12:46 عصر
کس دیگه ای تو این فروم گنده نیست مشگل من رو حل کنه بابا کمک!!!!!!1

odiseh
یک شنبه 26 دی 1389, 13:05 عصر
اينطور كه من متوجه شدم موقع اجراي برنامه از روي Client پيغام error ميده. به نظر من شما در قسمت Publish پروژه، كنترل كنيد كه در بخش Application Files ، Component هاي مربوط به DevExpress رو به صورت Prerequisite انتخاب كرده باشيد.

packet
یک شنبه 26 دی 1389, 14:06 عصر
ممنون از لطفتون ولی همه اینا رو که گفتی درسته در ضمن من برای سیستمم ستاپ درست نمیکنم پوشه bin و obj رو ک÷ی میکنم روی کلاینت البته تا قبل از استفاده از این کام÷وننت ها هیچ مشکلی نداشتم !!
راه دیگه ای به نظر کسی نمیرسه؟؟؟؟؟:افسرده:

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 21:28 عصر
شاید مشکل همین باشه یعنی dev express نیاز به قرار گرفتن در system32 یا regester شدن از طریق نصب داشته باشه!

odiseh
دوشنبه 27 دی 1389, 08:48 صبح
من براي پروژه از ClickOnce استفاده مي كنم و با وجودي كه از Component هاي devExpress هم استفاده كردم ولي هيچ مشكلي نداشتم. اگه مايل بوديد اين راه رو هم امتحان كنيد

hossein-khoshseyar
دوشنبه 27 دی 1389, 09:29 صبح
با تشکر ولی با تلریک راحت ترم.ترترم
دوست عزیز حالا شما بگو تلریک چی هست و از کجا میشه پیداش کرد؟

hossein-khoshseyar
دوشنبه 27 دی 1389, 09:36 صبح
ممنون از لطفتون ولی همه اینا رو که گفتی درسته در ضمن من برای سیستمم ستاپ درست نمیکنم پوشه bin و obj رو ک÷ی میکنم روی کلاینت البته تا قبل از استفاده از این کام÷وننت ها هیچ مشکلی نداشتم !!
راه دیگه ای به نظر کسی نمیرسه؟؟؟؟؟:افسرده:
دوست عزیز مشکل همینه
من هم از کامپوننتهای دو اکسپرس استفاده می کنم و تا حالا تو استفاده از ش مشکلی نداشتم
این دواکپرس باید تو کامپوتر مقصد رجیستر بشه
چون این کامپوننت پولی هست و حتی کرک شدش نیاز به توکن(token) داره
برا همین کپی کردن ازش توکن رو ایجاد نمی کنه
باید نصب شه تا توکن توی پوشه اسمبلی سیستمت ایجاد شه
تازه یک سری مرج ماژول همراهش هست که شمانمی بینیش
یعنی صرف کپی کردن پوشه بین برنامت کار نمی کنه
باید براش ست آپ درست کنی

babak2000
دوشنبه 27 دی 1389, 17:14 عصر
دوست عزیز شما روی وب هم ازش استفاده کردی ؟؟ مشکلی نداره ؟ نسخه کرک شده یا اصلی ؟

SATIAR2008
سه شنبه 03 خرداد 1390, 20:54 عصر
devexpress برای وب خیلی خوبه ولی واسه ویندوز با فارسی مشکل داره و داخله ویندوز به پای janus 3.5 نمی رسه.

دوست عزیز برای استفاده از devexress باید dll های devespress رو از روی درایو خودت انتخاب کنی و به toolbox اضافه کنی به دلیل این که برنامه devexpress زمانی که نصب می شه dll ها رو داخل گلوبال اسمبلی می زاره و از اونجا به toolbox اضافه می کنه و زمانی که شما در برنامه خود از devexpress استفاده می کنید دارید toolbox های گلوبال اسمبلی رو استفاده می کنید.

1- برنامه خود را با استفاده از setup کردن و نصب کردن بر روی کامپیوتر های دیگر استفاده کنید ( در این روش setup در قسمت گلوبال اسمبلی dll هایی که در برنامه استفاده شده رو ایجاد می کند و برنامه بدرستی اجرا خواهد شد).

2- dll ها را جداگانه خودتان نصب کنید.

برای استفاده از devespress در وب

باز به همان دلیل که dll ها از داخل گلوبال اسمبلی اجرا می شه زمانی که وب سایت خود را آپلود می کنید erorr می ده . روشی که من با کلی سرکله زدن با devexpress تونسم راش بندازم این بود که :

1- برنامه devexpress رو نصب کنید و کرکش رو هم اجرا کنید

2- از داخل درایوی که برنامه devexpress نصب شده از قسمت component تمامی dll هایی که هست رو کپی کنید داخله درایو دیگه ای

3- برنامه devexpress رو پاک کنید.

4- حالا از داخل visual studio قسمت toolbox با استفاده از choose items آن dll های که کپی کرده بودید رو به toolbox اضافه کنید

5- حالا در برنامه خود از آن ها استفاده کنید ( البته زمان استفاده از ابزارهای devexpress می گه که نسخه trial است بی خیال کارتون رو بکنید خوبه دیگه تریال باشه مگه چی می شه :D

6- از قسمت properties روی ایتم licenses.licx دو بار کلیک کرده و بازش کنید و همه سطرهایی که داخلش هست رو پاک کنید و برنامه رو اجرا کنید

7- حالا می توانید برنامه رو آپلود کنید و کاملا درست اجرا می شه خود امتحان کردم جواب داد.

البته هر زمانی که آیتمی رو به برنامه اضافه کنید licenses.licx به حالت اولیه بر می گرده ، زمانی که می خواهید برنامه رو آپلود کنید قبلش licenses.licx رو پاک کنید و برنامه رو یک با اجرا کنید بعدش آپلود کنید

vb341
سه شنبه 03 خرداد 1390, 23:30 عصر
شما سوال رو درست مطرح نکردین . اگر منظورتون روی یک سیستم دیگه هست با ساخت ستاپ مشکل حل میشه . در کل رو کلاینت هم باید فایلهای مورد نیاز باشن تا اجرا بشه