PDA

View Full Version : bind کمبوی شهرستان به استان

didaaa
پنج شنبه 23 دی 1389, 12:58 عصر
سلام دوستان :
دوستان من تو برنامم از دوتال کمبو استفاده کردم یکی لیست استان یکی دیگشم شهرستان حالا میخوام بدونم چطوری وقتی کاربر لیست استانو انتخاب میکنه لیست شهرستانهای مرتبط بیاد.
اصلا اینکارو چطوری انجام میدن؟

mahdi_1986
پنج شنبه 23 دی 1389, 16:47 عصر
در اين‌حا کامل توضيح دادن
http://barnamenevis.org/showthread.php?63954-انتخاب-ایتم-های-dropdownlist-دوم-بر-اساس-dropdownlist-اول

اگه متوجه نشدي، بگو تا کد را بنويسم

Mohandes2009
پنج شنبه 23 دی 1389, 20:15 عصر
به سختی:لبخند:
شما یه جدول استان میسازی که شامل فیلد آی دی نام هست بعد یه جدول شهرستان میسازی که میگی آی دی نام و آی دی استان که این آی دی استان همون فیلد ای دی در جدول استان هست..

بعد بر اساس این آی دی فیلتر میکنی و لیست به همین سادگی به همین خوشمزگی:لبخند:

didaaa
پنج شنبه 23 دی 1389, 22:00 عصر
به سختی:لبخند:
شما یه جدول استان میسازی که شامل فیلد آی دی نام هست بعد یه جدول شهرستان میسازی که میگی آی دی نام و آی دی استان که این آی دی استان همون فیلد ای دی در جدول استان هست..

بعد بر اساس این آی دی فیلتر میکنی و لیست به همین سادگی به همین خوشمزگی:لبخند:
تو این روش که گفتید صفحه postback میشه؟
یه سوال دیگه این روشی که گفتید تا حدودی اشنایی دارم ولی میخوام بدون postback باشه

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 22:51 عصر
اگه میخوای بدون پست بک کامل صفحه باشه، باید با جاوا اسکریپت و ایژکس مدیریتش کنی.

didaaa
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:12 عصر
اگه میخوای بدون پست بک کامل صفحه باشه، باید با جاوا اسکریپت و ایژکس مدیریتش کنی.
1- میشه یه مثال لطف کنید البته عملی؟
2- تو این روش چقدر حجم صفحه بالا میره؟ میارزه؟

ricky22
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:30 عصر
برای این که PostBack نشود صحفه می تونید DropDownlist را در UpdatePanel بگزارید (ساده ترین راه)
یا می توانید از Ajax استفاده کنید .
جستجو (http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=dropdownlist+bind+ajax#sclient=psy&hl=en&source=hp&q=dropdownlist+bind+ajax+asp.net&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=9bef8cda26d1a6ec)

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:32 عصر
خوب دوست عزیز، با عرض معذرت خدمتتون عرض میکنم که من اهل کد گذاشتن نیستم (تو این جور موارد که دلیلش رو پایین توضیح دادم)، چون اعتقاد دارم یادگیری رو میاره پایین و ذهنو تنبل میکنه؛ اما بهتون نخ میدم که برید دنبالش، از مباحث زیر چقدر بلد هستید؟ (البته استاد مایید و این سوالم صرفا به دلیل اینه که بحث برای همه راه گشا باشه نه فقط برای شما، منظورم به تازه کار های عزیزی مثل خودم هست)
HTML, CSS, JavaScript برای سمت کلاینت (البته کار با کتابخونه های جاوا اسکریپت مثل جی کوئری هم الان دیگه واقعا لازمه)، C#.NET , ASP.NET, و خود دات نت (معماریش، طرز کارش، معایبش، قابلیت هاش، زیرساخت) برای سمت سرور. البته بلد بودن ساختن صفحه aspx با کنترل های ASP.NET رو اسمش رو نمیذاریم بلد بودن ASP.NET چون اتفاقا معمولا اینطوریه (گفتم معمولا، بقیه اساتید بزرگوار بهشون بر نخوره یه وقت خدای نکرده)، که کسایی که با کنترل ها کار میکنن، درک پایینی از ASP.NET و بالطبع مزایا و امکانات و قابلیت ها و معایبش دارند.
تو همین برنامه نویس، میتونید کلی مطلب آموزشی پیدا کنید؛ پس اول مطالب بالا رو دونه دونه تو تالار یا بیرون تو رفرنس های دیگه پیگیری کنید؛ بعد خودتون از پس مسائل اینجوری برمیاید.
البته نظر من اینه و من هیچ الزامی ندارم که حتما این روش بهتره. دوستان شاید اعتقادشون بر گذاشتن نمونه کد باشه که حتما لطف میکنن و راهنمایی میکنن.
(توضیحا عرض میکنم که نمونه کد داریم تا نمونه کد. تو این مورد ظاهرا دوستمون از پایه ضعیفن و نمونه کد نه تنها کمکشون نمیکنه، بلکه ایشون رو وابسته به کد های من و شما و لقمه های آماده میکنه و طبیعتا نمودار یادگیری و از اون مهمتر نمودار انگیزه یادگیری به شدت افت میکنه)

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:35 عصر
برای این که PostBack نشود صحفه می تونید DropDownlist را در UpdatePanel بگزارید (ساده ترین راه)
یا می توانید از Ajax استفاده کنید .
روش خوبیه، اما دو تا نکته، یک این که UpdatePanel خودش تلاشیه در جهت اعطای امکانت بسته بندی شده ایژکس به ASP.NET. دوم این که کنترل های ایژکس ASP.NET فوق العاده سنگین هستند و هزینه زیادی رو به صفحه تحمیل میکنن. خود میکروسافت بی خیالشون شده، به هر زبونی داره میگه اشتباه کردم، ما هنوز ول کن معامله نیستم. (محض خنده بود :چشمک: ولی سرسری ازش نگذرید. لطفا.)

ricky22
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:47 عصر
روش خوبیه، اما دو تا نکته، یک این که UpdatePanel خودش تلاشیه در جهت اعطای امکانت بسته بندی شده ایژکس به ASP.NET. دوم این که کنترل های ایژکس ASP.NET فوق العاده سنگین هستند و هزینه زیادی رو به صفحه تحمیل میکنن. خود میکروسافت بی خیالشون شده، به هر زبونی داره میگه اشتباه کردم، ما هنوز ول کن معامله نیستم. (محض خنده بود :چشمک: ولی سرسری ازش نگذرید. لطفا.)
برای container که Item های آن کم هستند و در نتیجه کنترل های کمتری به HTml رندر می شوند استفاده از Update Panel مورد خاصی نداره.
هر چند با کمی مشقت میشه این کار را با JQuery و ایجکس انجام داد. که اینجا (http://www.mikesdotnetting.com/Article/97/Cascading-DropDownLists-with-jQuery-and-ASP.NET)توضیح داده شده کامل.

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 23:57 عصر
برای container که Item های آن کم هستند و در نتیجه کنترل های کمتری به HTml رندر می شوند استفاده از Update Panel مورد خاصی نداره.
نه عزیزم، خود بستر گرون و هزینه برداره. بهتره با مثلا Firebug خروجی صفحه رو یه چک کنی. حجم تحمیلی به صفحه وحشتناکه.

didaaa
شنبه 09 بهمن 1389, 14:01 عصر
هر چند با کمی مشقت میشه این کار را با JQuery و ایجکس انجام داد. که اینجا (http://www.mikesdotnetting.com/Article/97/Cascading-DropDownLists-with-jQuery-and-ASP.NET)توضیح داده شده کامل.

دوست عزیز من از cascadingDropDown همراه وبسرویس استفاده کردم نظرتون چیه البته نا با جی کوئری