PDA

View Full Version : ساخت برنامه win32 در C#

araelectronic@ymail.com
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:23 عصر
با سلام
آیا امکانش هست که با #C برنامه win32 ساخت ؟
من میخوام برنامه ای بنویسم که EXE باشه و بدون .net اجرا بشه مثل برنامه های vb6 . ولی زبانی که امکانات بهتری داشته باشه .
کلا چه زبانی برای اینکار مناسبه ؟

با تشکر

ali.rezaei7
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:33 عصر
آیا امکانش هست که با #C برنامه win32 ساخت ؟

اول بگيد كه مي دونيد win32 چيه؟

من میخوام برنامه ای بنویسم که EXE باشه
غير از اينم مگه داريم.

و بدون .net اجرا بشه مثل برنامه های vb6 . ولی زبانی که امکانات بهتری داشته باشه .
کلا چه زبانی برای اینکار مناسبه ؟

هدفتون از برنامه نويسي چيه كه مي گيد بدون .NET اجرا بشه. در مورد امكانات بهتر از دات نت بازم بستگي داره كه هدفت چي باشه.

mehdi.mousavi
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:46 عصر
با سلام آیا امکانش هست که با #C برنامه win32 ساخت ؟ من میخوام برنامه ای بنویسم که EXE باشه و بدون .net اجرا بشه مثل برنامه های vb6 . ولی زبانی که امکانات بهتری داشته باشه. کلا چه زبانی برای اینکار مناسبه؟ با تشکر

سلام.
بهترین زبان برای نوشتن کدهای Native همون C/C++ هستش. C# برای CLI طراحی شده، در نتیجه، ایجاد کدهای Native بر اساس C# امکان پذیر نیست، اگرچه ممکنه ابزارهایی روی نت پیدا کنید (مثل Salamander .NET Linker (http://www.remotesoft.com/linker/)) که کدهای IL رو به Native تبدیل می کنن، اما خوب، حقیقتش من خودم با این ابزارها کار نکرده ام و نمیتونم در مورد اونها قضاوت کنم. خودتون باید دقیق اونها رو بررسی کنید و در صورت نیاز با شرکت مربوطه اش تماس بگیرید.

موفق باشید.

CYCLOPS
جمعه 24 دی 1389, 07:26 صبح
سلام
سی شارپ مختص دات نت ایجاد شده و سرنوشتشون به هم گره خورده پس ایجاد برنامه در مفهوم Win32 با استفاده اون امکان پذیر نیست ولی اگر هدفتون اجرای برنامه بدون نیاز به دات نت هست باید از ابزارهای مجازی سازی استفاده کنید
من خودم شخصا با چند تاشون کار کردم و به خوبی کار کردند البته فراموش نکنید که حجم فایل نهایی خیلی بالا میره ولی رو کارایی تاثیری نمیذاره
اگر همین حالت دوم (اجرای برنامه بدون نیاز به دات نت) مد نظرتون هست کمی جستجو کنید قبلا راجع بهش و ابزارهای اینکار و طرز کارشون و . . . مفصلا بحث شده

موفق باشید :چشمک:

tooraj_azizi_1035
جمعه 24 دی 1389, 18:27 عصر
سلام
نوع پروژه اي كه مي خواي ايجاد كني رو Win32 انتخاب كن. اين نوع پروژه كاري به دات نت نداره و برنامه هاي EXE پرتابل مي سازه.

CYCLOPS
جمعه 24 دی 1389, 19:54 عصر
سلام
نوع پروژه اي كه مي خواي ايجاد كني رو Win32 انتخاب كن. اين نوع پروژه كاري به دات نت نداره و برنامه هاي EXE پرتابل مي سازه.

سلام
سی شارپ مختص دات نت ایجاد شده و سرنوشتشون به هم گره خورده پس ایجاد برنامه در مفهوم Win32 با استفاده اون امکان پذیر نیست

دوست عزیز همون طور که تو پست قبلی گفتم امکان ساخت برنامه Win32 در سی شارپ وجود نداره

sia_2007
شنبه 25 دی 1389, 14:38 عصر
دوستان عزیز؛ کد Win32 کدی هست که با ++C نوشته میشه؛ و یکی از بهترین ها؛ برای نیل به Cross Platform بودن برنامه هستش.
تو Win32 ؛ میشه از ALT و MFC و Net. استفاده کرد؛ ولی دیگه فاتحه اصلی ترین مزیتش رو باید خوند.
Win32 یک نوع Native Programming هست؛ با تبدیل Net به Binary شما کد Native دارین؛ اما مسئله ربطی به Win32 نداره.
موفق باشید