PDA

View Full Version : آموزش: آموزش ارتباط asp.net با mysql

powervb
پنج شنبه 23 دی 1389, 19:56 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
با توجه به اینکه بانک Mysql بسیار پرطرفدار میباشد و نسبت به sql server ماکروسافت بسیار قویتر است من در این تاپیک قصد دارم تا آموزش استفاده استفاده از mysql در asp.net را قرار دهم
البته اگر دیدم از این تاپیک استقبال میشه این آموزش رو قرار میدم

raziee
پنج شنبه 23 دی 1389, 20:46 عصر
با توجه به اینکه بانک Mysql بسیار پرطرفدار میباشد و نسبت به sql server ماکروسافت بسیار قویتر است من در این تاپیک قصد دارم تا آموزش استفاده استفاده از mysql در asp.net را قرار دهم
اینکه آموزش ارتباط با Mysql رو بگید بسیار خوب هست.
لطف کنید در ابتدا برتری های MySql نسبت به SQL SERVER رو بگید. دلایلتون برای اینکه میگید MySql نسبت به SQL SERVER قوی تر هست.

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 20:51 عصر
سلام دوست مهربان و سخاوتمند. دستت درد نکنه؛ زحمت می کشی، مسلما تاپیک پر طرفداری خواهد شد و حتما کسای زیادی از جمله خود من به این مطلب نیاز خواهیم داشت. فقط اگه ناراحت نشی ازم یه مطلبی در مورد فرمایش حضرتعالی ( نسبت به sql server ماکروسافت بسیار قویتر است) عرض کنم که این مطلب متاسفانه صحیح نیست و اصلا این دو تا قابل مقایسه با هم نیستند. به عنوان مثال MySql تو رکورد های بالا ( بالای چند ملیون، عددش یادم نیست ولی تو نت بچرخیم آزمایش های زیادی انجام شده و عدد های قابل توجهی ارائه شده) کم میاره، در قدرت MSSQL هم همین قدر فکر کنم کفایت کنه که مثلا تو MS SQL Server 2005 Express Edition یعنی نسخه رایگان این پایگاه (اونم 2005، از 2008 و سرویس پک ها و تاثیرات و تغییرات جدید خبر ندارم) تا پایگاه داده با حجم 4 گیگ به راحتی پشتیبانی میشه. البته اصلا قصد مباحثه ندارم و ذکر این مطلب تنها به این دلیل بوده که چون دوستای زیادی که تازه کارن به این تالار سر میزنن، ممکنه سوء برداشت و یادگیری اشتباه به وجود بیاد. امیدوارم ازم نرنجیده باشی. در هر صورت با اصل قضیه کاملا موافق بوده و خواهش میکنم به سهم خودم، که حتما مطلب رو ادامه بدی. برات آرزوی موفقیت و بهروزی دارم. یا علی

aserfg
پنج شنبه 23 دی 1389, 21:26 عصر
هیچ فرقی وجود نداره کافیه بهش وصل بشی و مثل mssql باهاش کار کنی . فقط کانکشن استرینگش فرق می کنه .
ثانیا به هیچ عنوان mysql قوی تر نیست . به نظر من کسی که می خواد آموزش بزاره شرط و شروط نباید بزاره همه توی این سایت برای راهنمایی دیگران ساعتها وقت می زاریم بدون هیچ پیش شرطی و اتقبالی بارها شده مقالاتی رو ترجمه کردم و گذاشتم و هیچ استقبالی نشده و توقعی از کسی نداشتم . همه بچه های دیگه هم همینطور ...

Javad_Darvish_Amiry
پنج شنبه 23 دی 1389, 22:04 عصر
هیچ فرقی وجود نداره کافیه بهش وصل بشی و مثل mssql باهاش کار کنی . فقط کانکشن استرینگش فرق می کنه .

البته پرووایدرش هم فرق میکنه (خود MySql اسمش رو گذاشته Connector ) که تو سایت MySql (http://www.mysql.com/downloads/connector/net/) هست و رایگان میشه دانلود کرد. (توضیح برای دوستایی که مثل من تازه کارن: یعنی مثلا شما دیگه SqlConnection نداری و به جاش به عنوان مثال MySqlConnection داری یا بقیه اشیاء هم همین.)

powervb
جمعه 24 دی 1389, 00:45 صبح
سلام دوست مهربان و سخاوتمند. دستت درد نکنه؛ زحمت می کشی، مسلما تاپیک پر طرفداری خواهد شد و حتما کسای زیادی از جمله خود من به این مطلب نیاز خواهیم داشت. فقط اگه ناراحت نشی ازم یه مطلبی در مورد فرمایش حضرتعالی ( نسبت به sql server ماکروسافت بسیار قویتر است) عرض کنم که این مطلب متاسفانه صحیح نیست و اصلا این دو تا قابل مقایسه با هم نیستند. به عنوان مثال MySql تو رکورد های بالا ( بالای چند ملیون، عددش یادم نیست ولی تو نت بچرخیم آزمایش های زیادی انجام شده و عدد های قابل توجهی ارائه شده) کم میاره، در قدرت MSSQL هم همین قدر فکر کنم کفایت کنه که مثلا تو MS SQL Server 2005 Express Edition یعنی نسخه رایگان این پایگاه (اونم 2005، از 2008 و سرویس پک ها و تاثیرات و تغییرات جدید خبر ندارم) تا پایگاه داده با حجم 4 گیگ به راحتی پشتیبانی میشه. البته اصلا قصد مباحثه ندارم و ذکر این مطلب تنها به این دلیل بوده که چون دوستای زیادی که تازه کارن به این تالار سر میزنن، ممکنه سوء برداشت و یادگیری اشتباه به وجود بیاد. امیدوارم ازم نرنجیده باشی. در هر صورت با اصل قضیه کاملا موافق بوده و خواهش میکنم به سهم خودم، که حتما مطلب رو ادامه بدی. برات آرزوی موفقیت و بهروزی دارم. یا علی
فکر کنم بهتره اول در زمینه مقایسه بانکهای اطلاعاتی اینجا مطالبی را خدمت دوستان عرض کنم.
1- سایتهای زیادی هست که مقایسه دیتابیسهای مختلف را انجام میدهند که با یک جستجوی ساده در گوگل میشه اونا رو پیدا کرد. البته در سایت mysql هم این مقایسه انجام شده http://dev.mysql.com/tech-resources/articles/move_from_microsoft_SQL_Server.html
2- من سالها است که با دیتابیسهای مختلف بخصوص mysql کار میکنم و مرتبا قدرت mysql را با sql server مقایسه کردم بخصوص در زمینه جداول حجیم مثلا جداول بالای 100 میلیون رکورد به هیچ وجه sql server کارایی و بخصوص سرعت mysql را ندارد
3- امکانات sql server در مقایسه با mysql در نسخه های قدیمی تر بهتر بود ولی در مقایسه با نسخه های جدید mysql تقریبا تفاوتی نمیکند
4- mysql تقریبا روی تمام سیستم عاملها کار میکنه و به عنوان مثال دیگه اینو همه قبول دارن( به جز بیل گیتس) که سرورهای لینوکسی بسیار پایدارتر از سرورهای ویندوزی میباشند.
5- mysql تقریبا با تمامی زبانهای برنامه نویسی ارتباط برقرار میکنه ولی اون یکی فقط با زبانهای ماکروسافتی
بهر حال کسانی که از هر دو دیتابیس بصورت حرفه ای و حجیم استفاده کردن قطعا mysql را برنده این مسابقه میدانند.

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 24 دی 1389, 01:40 صبح
فکر کنم بهتره اول در زمینه مقایسه بانکهای اطلاعاتی اینجا مطالبی را خدمت دوستان عرض کنم.
1- سایتهای زیادی هست که مقایسه دیتابیسهای مختلف را انجام میدهند که با یک جستجوی ساده در گوگل میشه اونا رو پیدا کرد. البته در سایت mysql هم این مقایسه انجام شده http://dev.mysql.com/tech-resources/...QL_Server.html
2- من سالها است که با دیتابیسهای مختلف بخصوص mysql کار میکنم و مرتبا قدرت mysql را با sql server مقایسه کردم بخصوص در زمینه جداول حجیم مثلا جداول بالای 100 میلیون رکورد به هیچ وجه sql server کارایی و بخصوص سرعت mysql را ندارد
3- امکانات sql server در مقایسه با mysql در نسخه های قدیمی تر بهتر بود ولی در مقایسه با نسخه های جدید mysql تقریبا تفاوتی نمیکند
بهر حال کسانی که از هر دو دیتابیس بصورت حرفه ای و حجیم استفاده کردن قطعا mysql را برنده این مسابقه میدانند.

ممنون از نظرتون. البته چیزی که شما میفرمایید صحیحه. منتها مطلبی که مد نظر قرار ندادید اینه که به هر حال دوستان دیگه هم یه سری مطالعاتی مثل شما دارن و سایت هایی رو دیدن و تجربیاتی دارن و البته برای برتری مثلا (گفتم مثلا، لطفا دقت بفرمایید) MySql از سایت خود MySql ادله نمیارن. به هر حال هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه. تجربه و علم هر دوشون ثابت کردن که بر خلاف ادعای شما (البته با عرض معذرت) MySql تو رکورد های بالا اصلا جوابگو نیست. (نمونه اش همین سایت برنامه نویس که البته من خودم هم از یکی از دوستان نزدیک به سایت، حدود 10 ماه پیش شنیدم و این جمله نقل قول از ایشون هست؛ هر چند که به صحت گفتارشون شک ندارم) از طرف دیگه میتونیم خودمون کلاهمون رو قاضی کنیم. MySql یه موتور رایگان و کدباز بوده (بوده چون اگر احتمالا در جریان باشید الان دیگه نیست، کدباز هست ولی رایگان نیست) و هیچ سرمایه ی جدی ای پشتوانه اش نبوده. و باز هم همون تجربه و علم (این بار البته علم اقتصاد) ثابت کرده که کاربرد های رایگان هیچ وقت نتونستن جلوی رقبای تجاریشون دووم بیارن. (منظورم به کاربرد هاست؛ نه مثلا جاوا، یا حتی قسمت اعظم خود دات نت هم کدبازه) دلیلش هم معلومه. سرمایه ای که در تجارت جریان داره و هر موتوری رو میتونه به حرکت های عظیم وابداره. این تا پیش از این بوده؛ من بحث نمیکنم که تا چند سال دیگه چه اتفاقایی ممکنه بیفته. به هر حال My دیگه رایگان نیست و یه غولی مثل اوراکل دست گذاشته روش. دو تا دلیل گنده برای این که هر کاهی رو به کوهی عظیم تبدیل کنه.
در مورد امکانات فرمودید که نگرفتم دقیقا منظورتون چیه؛ چون توی موتور ها امکانی عملا مد نظر قرار نمیگیره. کارایی حرف اول رو میزنه. و امکانات معمولا برای ابزار ها سنجیده می شن. اگه منظورتون از امکانات این بوده، خوب دیگه کاملا مشخصه و نیاز به بحث نداره که Sql Management Studio (به عنوان تنها یکی از امکانات ساده و پیش پا افتاده) حداقل چند سر و گردن از ابزار هایی که تا حالا برای My تولید شده بالاتره و البته نکته جالبترش اینه که خود My اصلا به جز خط فرمان دیگه هیچ ابزاری رو همراه خودش نداره. و در عین حال، این ابزار اصلا هیچ ربطی به خود موتور و سنجش کاراییش ندارن. اگه منظورتون از امکانات چیز دیگری غیر از این بوده لطفا بفرمایید.
مسلما کسانی هستند که از هر دو موتور به صورت حرفه ای و حجیم استفاده کردند و نظری غیر از نظر شما دارند. (این لحن صحبت البته اصلا پسندیده نیست، چون القا کننده ی این مفهومه که شما به اندازه من تجربه ندارین و نمی فهمین - هر چند شاید منظور شما این نبوده باشه، ولی لازم دونستم که یادآوری کنم؛ چون به هر حال همه با هم دوستیم و قصد از تمام مباحثه ها صرفا افزایش دانشه و نه هیچ چیز دیگه، همونطور که تو پست اول خودم هم توضیح دادم)
اما از این بحث ها که بیشتر به نقد شباهت داشت تا بحث (هر چند اون هم سر جای خودش مفید و آموزنده است) که بگذریم، من میخوام برداشت شخصی خودم رو هم بگم. البته این دیگه کاملا نظر شخصی منه و هیچ اصراری روی صحت و سقمش ندارم و با کمال میل هر نظری رو پذیرا هستم، کما این که اگه در جریان مباحثه اشتباه من بر من محرز بشه، یقینا اعلام خواهم کرد.
همونطور که در جریان هستید، MySql دیگه رایگان نیست. البته برای استفاده های غیر تجاری چرا، اما برای استفاده های تجاری دیگه رایگان نیست. کسانی هم که در زمان رایگان بودن My سیستم هاشون رو بر مبنای اون چیدن و حالا دیگه به دلیل حجیم و کهنه شدن سیستم (منظور ریشه دار شدن سیستم) امکان اعمال تغییراتی در این سطح (تغییر پایگاه داده) براشون وجود نداره، فقط تا سال 2015 از پشتیبانی برخوردارن و بعد از اون دیگه قطع میشه.
از طرف دیگه، همونطور که عرض کردم، یه غولی مثل اوراکل دست گذاشته روی My و عظمت اوراکل تو هیچ زمینه ای بر هیچ کس پوشیده نیست.
از این دو تا نیروی وارد بر My چه برآیندی حاصل میشه؟
به زعم من، My تبدیل به یه موتور غول پیکر، مثل پایگاه اوراکل خواهد شد، (البته غیب نگفتم کاملا مشخصه) ولی از طرف دیگه بزرگترین دلیل محبوبیت My رایگان بودن و پشتیبانی وسیعش (به دلیل کد باز بودن که باعث میشده هزاران و حتی ملیون ها برنامه نویس از هر گوشه دنیا روش کار کنن) بوده، که دیگه وجود نداره. طبیعتا، این مسئله دو بازخورد منفی خواهد داشت؛ یکی ایجاد احساس بد در مشتری (دوستایی که با اصول تجارت آشنایی دارن، میدونن این مسئله چقدر مهمه) "بابا اول مفتی بوده، حالا که مشتری شدیم (معتاد شدیم) پول میخواین؟؟؟!!!) این جمله در تجارت معانی بسیار وسیعی داره و به راحتی نمیشه از کنارش گذشت. دوم، "من که میخوام پول بدم، خوب MS SQL و Oracle هستن دیگه، چه کاریه، یه چیز نو پا که امروز این قانونو براش گذاشتن، فردا معلوم نیست چی پیش بیاد، یه چیزی که هنوز یه سال از تولدش نگذشته (تولد تجاری منظورم هستش) رو واسه چی بگیرم؟؟؟!!! تازه postgre (یا sqlite یا خیلی های دیگه که الان یادم نمیاد) هست دیگه، با همون کارایی، مجانی، پشتیبانی هم داره، هم تحت ویندوز هست، هم لینوکس، کدبازه، باگ هاش زود پیدا میشن، بابا همین postgre رو بزنیم تو رگ حالشو ببریم."
جمله دوم گرچه ظاهری تخیلی و بازاری مآبانه داره، اما یه واقعیت غیر قابل انکاره. از طرف دیگه کی حاضره بیاد باگ های سیستمی رو بگیره که میدونه هیچ پولی بابتش دریافت نمیکنه ولی یه شرکت دیگه از نتیجه زحمات این بنده خدا داره پول پارو میکنه؟ در واقع هیچکس. طبیعتا My خیل عظیم توسعه دهندگانش رو به مرور زمان از دست خواهد داد.
از این صحبتا این نتیجه رو میگیرم که رفته رفته طی چند سال آینده، و به تدریج از محبوبیت My کم خواهد شد؛ و هیچ اصلا بعید نیست که روزی به خیل فسیل ها بپیونده.
این جملات صرفا نظر شخصی من بوده و هر گونه نقد و نظری رو با کمال میل میشنوم و در صورتی که در توانم باشه حتما پاسخگو خواهم بود و اگر نه، به بزرگواری خودتون ببخشین.
یا علی

aserfg
جمعه 24 دی 1389, 07:13 صبح
سلام دوستانی که می خوان با این بانک کار کنن ، چند تا فایل به درد بخور هست که بهتره تهیه کنن :
1-mysql.data.msi : در واقع my sql connectorمن ورژن 6.3.5 رو قبلا دانلود کردم الان شاید ورژنهای بالاتری باشن فقط تا جایی که یادمه مستقیم از سایت Mysql نتونستم چون ip رو بسته
2- mysql-workbench-gpl-5.2.25-win32.msi : در واقع یه ide برای کار با این دیتا بیسه .

فایل اولی provider رو به دات نت اضافه میکنه . و شما به راحتی می تونید بهش وصل بشین .

mehrdad201
جمعه 24 دی 1389, 21:47 عصر
یه سوال. ایا سیستم ممبرشیپ مایکروسافت رو میشه با پایگاه داده mysql پیاده سازی کرد ؟

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 24 دی 1389, 22:38 عصر
میتونید اما باید پرووایدرش رو خودتون بنویسید؛ چون پرووایدر پیش فرض برای MSSQL هست و تا اونجایی که یادمه پرووایدر داخلی یا نداره یا فکر کنم برای اوراکل هم داره (مطمئن نیستم، خیلی وقته باهاش کار نکردم)؛ اما تو نت بچرخید پرووایدر برای پایگاه های دیگه از جمله MySql هم آماده پیدا میکنید. اول تو خود MSDN بچرخید، اگه نبود تو گوگل. اگه هم حال دارید، خودتون بنویسید.

powervb
جمعه 24 دی 1389, 22:51 عصر
فکر کنم اشکال کار اینجاست که من در فروم برنامه نویسان و اساتید ماکروسافتی گفتم mysql بهتر از sql server است. حالا اگر مثلا در فروم برنامه نویسان php من بگم sql server بهتر از mysql است، اونجا چون اکثرا به mysql مسلط هستند موضع میگیرند و حرف من را رد میکنند. اینکه ما بخوایم بصورت تئوری مقایسه کنیم به هیچ نتیجه ای نمیرسیم. قطعا هم در نرم افزارهای برنامه نویسی ماکروسافتی کار با دیتابیس ماکروسافت بسیار راحتر و دارای قابلیتهای بیشتری است اما من خدمت شما عرض کردم که در عمل هر دو را در یک پروژه با داده های فوق العاده حجیم تست کرده ام و mysql را بسیار کاراتر از sql server دیدم. یک مثال دیگر سایت facebook(با میلیونها نفر عضو) است که با همین mysql پیاده شده است. اگر چه قطعا نمیشود sql server را ظعیفتر از mysql دانست چون در این صورت اصلا دیگر وجود نداشت. بهر حال فکر کنم تا همینجا بحث و جدل و مقایسه کافی باشد. به قول معروف صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

mehrdad201
جمعه 24 دی 1389, 23:01 عصر
جناب درویش امیری عزیز.

فرض کنید موافق شدیم با یه custom provider به دیتابیس Mysql وصل بشیم. (حالا چه توئ گوگل سرچ کردیم چه خودمون نوشتیم :دی) ایا میشه سیستم ممبرشیپ مایکروسافت رو به جای ms sql روی mysql پیاده سازی و اجرا کرد؟

منظورم اینه که ایا اصلا دیتابیس Mysql ابزارها و امکانات مورد نیاز membership مایکروسافت رو داره ؟
===========
در مورد رده بندی دیتابیس ها چیزی که من سالهای قبل شنیده بودم اینه که اول اوراکل هست. بعد ms sql و بعد هم mysql
البته خب الان سالها گذشته و همه اینها پیشرفت کردند. میزان پیشرفت برای هر کدوم از اینها هم متفاوت هست و خب احتمالا برای اپن سورسها محسوس تر و بیشتر هست. منتها الان نمیدونم رتبه بندی اینها چطوریه ؟ ولی فکر میکنم اوراکل کماکان نامبر وان هست.

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 24 دی 1389, 23:26 عصر
اما من خدمت شما عرض کردم که در عمل هر دو را در یک پروژه با داده های فوق العاده حجیم تست کرده ام و mysql را بسیار کاراتر از sql server دیدم.

یک مثال دیگر سایت facebook(با میلیونها نفر عضو) است که با همین mysql پیاده شده است
البته خدمت شما توضیح دادم (جسارتا) که دوستان دیگه هم هستند که با هر دوی این ها در حد حرفه ای و حجیم کار کردن. اشکال کار اینجاست که شما حاضر نیستید بپذیرید که بقیه هم ممکنه یه تجربه هایی (کمتر بیشتر یه اندازه ... ) و البته تحقیقات و مطالعه هایی در این مورد داشته باشند؛ من خودم قبل از کار با MSSQL حدود 4 سال با My کار میکردم؛ هم با جاوا، هم رابی و هم php هم کار کردم (البته اگه شما قابل بدونید). هم ویندوز هم لینوکس. الانم کار میکنم بستگی به پروژه داره. در مورد دات نت هم نه تنها متعصب نیستم، بلکه اگه پست های من رو بخونید کاملا مشخصه که کلا با میکروسافت مشکل دارم حالا MSSQL که جای خودش رو داره. و اگه به خاطر بازار کار لعنتی ایران نبود، حتی ویندوز رو کامپیوترم نصب نمیکردم، (اینو جدی میگم، تا سال 86 من اصلا ویندوز نداشتم رو کامپیوترم) پس بحث تعصب مطرح نیست، تجربه هم که اگه اینا رو قبول داشته باشید، خوب هست (مسلما دوستان دیگه با تجربه تر و با دانش تر هستن و اصلا بحثی نیست)؛ اگه حالا این مسائل رو بذارید کنار و دوباره پست ها رو بخونید متوجه میشید که کلا بحث جنبه علمی داشته نه احساسی.
در مورد مثالی هم که فرمودید، بهتره تو نت یه چرخی بزنید و نقد هایی که راجع به facebook هستش رو مطالعه بفرمایید، از طرف دیگه شما که به تجربه اعتقاد دارید، کارایی این سایت رو با سایت خود میکروسافت و البته نمونه های دیگه ای مثل codeplex، codeproject، stackoverflow و هزاران دیگه مقایسه کنید. نقد های فنی و معتبری که وجود دارند رو ول کنیم، همین مقایسه تجربی بهتون چی میگه؟ واقعا facebook رو کارا میبینید؟

Javad_Darvish_Amiry
جمعه 24 دی 1389, 23:43 عصر
فرض کنید موافق شدیم با یه custom provider به دیتابیس Mysql وصل بشیم.
منظورم از پرووایدر صرفا وصل شدن به My نیست، منظورم به MySqlMembershipProvider (یا هر اسم دیگه فرق نمیکنه) هستش. بله وقتی صحبت از پرووایدر میکنیم، یعنی باید تو membership section فایل کانفیگ برناممون پرووایدر رو تغییر بدیم و بگیم که اقا سیستم ممبرشیپ از این به بعد با این پرووایدر کار کنه.

منظورم اینه که ایا اصلا دیتابیس Mysql ابزارها و امکانات مورد نیاز membership مایکروسافت رو داره
امکاناتی نمیخواد عزیزم، پایگاه باید از جدول، پروسیجر، و ویو پشتیبانی کنه که My انجام میده؛ حالا شما باید زحمت بکشی، جداول و پروسیجرها و ویو هایی که نیاز داری رو بنویسی و بسازی. اگه منظورتون اینه که خود ASP.NET این کارو براتون انجام بده نه، خودتون باید بسازید اینا رو. هر چند که شما وقتی پرووایدر خودتونو می نویسید، دستتون کاملا باز هست و میتونید کلا شکل پیاده سازی رو تغییر بدید. اگه با پرووایدر ها آشنایی ندارید، تو MSDN عبارت How to implement a custom MembershipProvider رو جستجو کنید، چندین مثال عالی با کد و توضیحات هست که واقعا آموزنده است.
فقط تا اونجایی که یادمه، موقع پرووایدر نوشتن، باید بخش مربوط به Schema Version رو از پرووایدرتون حذف کنید. - توضیح: البته این بخش برای کار با MS SQL Express ایجاد شده و اگه تو مقالات MSDN بگردید، توضیح داده شده که برای کار حرفه ای نیاز به این بخش نبوده و باید حذف شه، چون سربار اضافه است، حالا پرووایدر شخصی که دیگه جای خودش رو داره. - فکر میکنم پرووایدر های آماده نت هم این بخشو حذف کردن - من قبلا با یدونه کار کرده بودم اما الان یادم نیست چی بود و از کجا گرفته بودم -
در مورد قیاس هم بله، آخرین اطلاعات من هم نسبت بین اوراکل و MS رو همین میدونه، اما یه بحثایی هم تو مجامع علمی هست (بی طرف) مبنی بر اینه که این قیاس بندی بیشتر مبتنی بر قدرت بلامنازع اوراکل تو تبلیغات هست و نظرشون بر اینه که خیلی جا ها حتی MS از اوراکل جلو افتاده (به قول ما ایرونیا، اوراکل داره پول اسمشو میخوره). ولی خوب به هر حال اوراکله و نمیشه باهاش دهن به دهن شد. یهو یه چیزی میگه (رو میکنه) دودمان آدمو (میکروسافتو) به باد میده.
البته یادمون نره، الان دیگه اوراکل یه ابرشرکت-دولت شده. سان، آی بی ام، اوراکل، و چند تا دیگه که یادم نیست ریختن رو هم که بابای ملتو در بیارن. -اولین قدمشون هم پولی کردن جاوا و MySql بود. خدا به داد برسه وقتی قدمای بعدی رو بردارن.-

aserfg
شنبه 25 دی 1389, 07:14 صبح
اگه منظور از قدرت و کارائی سرعت واکشی داده ها باشه بلی My بهتره . و در کل برای سایتهایی با کاربری معمولی بهتره از my استفاده بشه .
اینم به خاطر اینه که :

هر که بامش بیش برفش بیشتر

mehrdad201
شنبه 25 دی 1389, 09:58 صبح
پس my هم داره پولی میشه !! خدا رحم کنه !!!!!!!! احتمالا قیمت هاستینگ های پی اچ پی بکشه بالا

ولی از نظر من همون mssql بهتر از همه است. اوراکل رو یه بار دیدم. خیلی دنگ و فنگ امنیتی داره.

Javad_Darvish_Amiry
شنبه 25 دی 1389, 13:57 عصر
اوراکل برای کاربردهای کوچیک تا متوسط و گاهی بالاتر به هیچوجه توصیه نمیشه - درست مثل جاوا - اصلا جوابگو نیست. ولی مثلا تو پروژه دولت الکترونیک بریتانیای کبیر (انگلیس و مجمع الجزایر با همدیگه) نمیشه به چیزی جز اوراکل (و جاوا البته) فکر کرد. در حال حاضر برای همچین پروژه هایی اصلا قدرت انتخاب وجود نداره، چون عملا گزینه ی دیگه ای وجود نداره. :چشمک:

maryammb66
پنج شنبه 10 آذر 1390, 12:11 عصر
سلام دوستان
میشه ارتباط بین my sql و asp .net رو بگین!
من یه سایت طراحی کردم که با sql server حالا می خوامم دیتابیسم رو عوض کنم!
کدوم قسمت ها رو باید عوض کنم؟!
آیا کد نویسی برنامه هم تغییر میکنه؟!

Javad_Darvish_Amiry
یک شنبه 13 آذر 1390, 19:09 عصر
سلام. اول کانکتور MySQL برای دات نت رو دانلود و نصب کنید؛ از این آدرس:
http://mysql.com/downloads/connector/net/
برای یاد گرفتن نحوه کار کردن هم لطفا سرچ کنید؛ تو سایت Code Project (http://codeproject.com) میتونید چند تا پروژه احتمالا پیدا کنید که با My و #C انجام شده باشه؛ از اونا میتونید الگو بگیرید؛ در کل چیز پیچیده ای نیست؛ مثلا بجای SqlConnection اینجا شما MySqlConnection دارید (اسمش دقیقا یادم نیست چیه؛ اینو من باب مثال عرض کردم). منظورم اینه که کار پیچیده ای صورت نمیگیره، همون اشیاء و انواعی که تو System.Data.SqlClient داشتید برای کار کردن با SQLServer حالا معادل هایی براشون دارید برای کار کردن با My.
تنها موردی که هست اینه که شما باید کار با My رو یاد بگیرید؛ (ساختن پایگاه، ساختن یوزر، جدول، پروسیجر و ...).
موفق باشید.