PDA

View Full Version : سوال: نیاز فوری به همفکری برای انتخاب روش ذخیره فایل .... (آپلود سنتر)

si6arp
جمعه 24 دی 1389, 10:45 صبح
دوستان گلم
من یک آپلود سنتر راه اندازی کردم با asp.net
حالا میخوام ببینم که اگه فایل رو روی هارد ذخیره کنم بهتره یا توی دیتابیس.
کدام راه حجم کمتری را اشغال میکنه ؟
اینم آدرس سایت (http://www.ariaupload.com). یه نظر هم بدین و انتقاد/پیشنهاد بدید تا اشکالات احتمالی برطرف بشه ...
ممنون

aserfg
جمعه 24 دی 1389, 11:10 صبح
مسلما باید روی هارد باشه . ولی دوست من هاستت مگه محدودیت نداره ؟ چقدر هزینه کردی ؟

si6arp
جمعه 24 دی 1389, 11:16 صبح
من یه VPS برای این کار در نظر گرفتم. و ماهیانه یک مبلغی را پرداخت میکنم.
خوب دوست من . یه مشکلی دارم .
زمانی که فایل میخواهد آپلود شود من اسم او رو تغییر میدم به "سال +ماه + روز + ساعت + دقیقه ..... + میلی سانیه) + پسوند اصلی فایل
روی لوکال مشکلی نداره ولی روی وب که میره هر 5تا فایل رو به یه اسم ذخیره میکنه . یعنی در اصل یک فایل بیشتر ذخیره نمشه ولی خوب 5 تا آدرس میده که هر 5تا یه شکل است
من برای رفع مشکل اومدم و 5تا فولدر درست کردم که هر کنترل فایل آپلود در فولدر های خودش آپلود بشه. به نظر شما این کار درست است ؟

Slytherin
جمعه 24 دی 1389, 12:49 عصر
به نظر من به جایی اینکه بیای چند تا فولدر بسازی، بجاش یک رشته چند کاراکتری به صورت راندوم به نام فایل اضافه کن.

si6arp
جمعه 24 دی 1389, 12:55 عصر
اضافه کردم ولی متاسفانه توی لوکال فقط کار میکنه....
وقتی میره روی وب انگار که فقط یه فایل داره آپلود میشه . ولی مثلا اگه 4تا فایل انتخاب کردم باید 4تا آپلود بشه دیگه ؟ درسته ! بعد باید آدرس 4تا فایل بده !! ولی کلا 1دونه فایل آپلود میشه ولی آدرس 4تا فایل هم میره وای هر 4تا آدرس با هم یکی هستند. واقعا" جالبه و عجیبه . . .

aserfg
جمعه 24 دی 1389, 18:20 عصر
شاید اینجوری جواب بگیری ولی روش کار راهحل منطقی نیست شما به جای اینکه الگوریتم رو درست کنی اون رو دور زدی . ولی همچنان الگوریتم اشتباهه . احتمالا زمانی که هر 5 تا فایل دارای یک پسوند هستند این مشکل باید پیش بیاد (با توجه به صحبتهای شما : سال +ماه + روز + ساعت و...) ولی در هر صورت راه حل منطقی تا کدت رو نزاری کسی نمی تونه جواب دقیقی بده .
موفق باشی

Slytherin
جمعه 24 دی 1389, 19:14 عصر
جناب aserfg کاملا درست می فرمایند. شما باید به دنبال یک الگوریتم منطقی باشید، نه اینکه صرفا اون رو دور بزنید.
این دور زدن ها در آینده می تونند مشکل ساز باشند.
مثلا به جای اینکه دور بزنید، برید تحقیق کنید که چرا فقط در لوکال هاست کار می کند، مطمئنا به نتایج خوبی خواهید رسید.