PDA

View Full Version : حرفه ای: منو داینامیک Cascad ابشاری عمودی

Site Admin
جمعه 24 دی 1389, 19:12 عصر
با سلام
مدت زیادی است که دنبال یک منو واسه سایتم میگردم که خواص زیر را داشته باشه عاجزانه از دوستان یاری می طلبم.

1- مهمتر از همه سرعت لود منو است
2- منو داینامیک باشه یعنی اطلاعات رو از بانک یا یه فایل xml بخونه
3- منو چند سطحی است ( به صورت آبشاری هر قسمت دارای یک یا چند زیر گروه است)
4- منو عمودی باشد از راست به چپ کشویی باز شود.
5-منو قابل شناسایی توسط موتور های جستجو گر باشد یعنی گوگل بتواند به زیر منو ها نیز دسرسی پیدا کند.
6-اگر بتوان در کنار کپشن هر منو یه عکس داشت خیلی عالی میشه
مهم نیست از چه زبان و تکنیکی استفاده شده باشه

اقدامات و نمونه های انجام شده تا کنون به شرح زیر است
1- از منو خود vs با استفاده از فایل xml استفاده کرده ام مشکل آن سرعت پایین در زمان لود میباشد
2- از یک مدل منو ajax استفاده کرده ام مشکل توسط موتور های جستجو لینها شناسایی نمیشه.

naser2009
جمعه 24 دی 1389, 21:15 عصر
سلام دوسته من

برای این کار :
1- ابتدا در دیتابیس یک جدول Menu بسازید ( با فیلدهای id,parent,link وغیره مثله icon و ....) - واسه سرعت لود اینکار بهتره (بعد توسط linq منوها بیارید این طرف(سمت برنامه) و از اونها select بگیرین و داخله ul و li طبق طرح css که به منوها دادید بزارید
2- واسه منوهای ریشه parentid رو صفر بذارین و واسه بقیه id پدر این منو(همون منو بالاترشو بزارید)
3) برای درج و مدیریت منو از کنترل treeview استفاده کنید
4) قوانین seo مثله گذاشتن title در تگ a رو فراموش نکنید.
5) واسه گذاشتن icon کناره هر منو هم مشکل ندارید فقط باید css ها رو تنظیم کنید
6) در نهایت اون رشته ای رو که تولید کردین (منوهای خوانده شده از دیتابیس و تبدیل شده به تگ های ul و li) را داخل یک label بریزید
7) در حالت حرفه ای تر همه این ها رو به صورت یک user control در بیارین و این user control رو توسط jquery لود کنید

موفق باشید

Site Admin
جمعه 24 دی 1389, 22:23 عصر
با عرض سلام مجدد و با تشکر از دوست گرامی در جواب شما مراحل 1 ، 2 و 3 را بنده قبلا چندین بار انجام داده ام و هم اکنون در وب سایتم داره کار میکنه مشکل من سرعت لود و موارد ذکر شده بالا بود که مزاحم شما دوستان شدم در ضمن بعد از یه عمر شاگردی کارای پیش پا افتاده رو بلدیم انجام بدیم.
منظور اینکه اگر دوستان میخواهند کمکی بکنند نمونه کد یا پروژه معرفی کنند که در آن موارد 6 مورد بالا رعایت شود یا بعضی از آنها فدای دیگری شود من دیگر وقت سعی و خطا ندارم و نیاز به یک طرح آماده و تست شده دارم..

leila1111
سه شنبه 18 مرداد 1390, 11:37 صبح
سلام
من میخوتم منوی داینامیک بسازم امکان ساختش باajax هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید
عجله دارم
ممنون