PDA

View Full Version : میخوام یه dll رو همیشه تو add reference داشته باشم!

amir-yeketaz
جمعه 24 دی 1389, 23:25 عصر
همون طور که میدونید وقتی یه پروژه ی جدید ویندوزی باز میکنید میتونید لیست add reference های موجود در اونو داشته باشین ...
http://up.iranblog.com/images/tgetb5pytrvn18kg8vc3.jpg (http://up.iranblog.com/)

حالا اگه ما بخوایم که dll ای به این لیست اضافه کنیم و توی هر پروژه ای اونو داشته باشیم چیکار کنیم؟

جستجوهایی کردم همش راه هایی برای اضافه کردن dll به add refernce dialog هستش که من اینو نمیخوام(هر چند که هر کاری کردم اونم اجرا نشد!)

حالا چیکار کنم؟؟!!!!

ممنون ...

farsoft
شنبه 25 دی 1389, 12:44 عصر
سلام دوست عزیز
برای این کار شما باید template مربوط به اون پروژه را تغییر دهی
شما داخل سیستمت به این شاخه برو
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 10.0\Common7\IDE\ProjectTemplates
در این شاخه مثلا شاخه CSharp را انتخاب کن
در اونجا انواع پروژه ها را می بینی که به صورت فایل های زیپ شده وجود دارند
مثلا برای پروژه های ویندوزی باید فایل WindowsApplication.zip را باز کنی
داخل اون فایل windowsapplication.csproj را با یک ادیتور باز کن
دنبال قسمت <ItemGroup> بگرد و رفرنس ها را به همون شکلی که اونجا هست اضافه کن و فایل جدید را به فایل زیپ قبلی اضافه کن
حالا زمان ساختن یک پروژه جدید رفرنسها به پروژه اضافه می شوند

amir-yeketaz
شنبه 25 دی 1389, 13:08 عصر
واقعا ممنون ...
ولی مشکل اینجاس که من میخوام یه dll که خودم ساختم (مثلا فرض کنید یه کلاسی برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و اینا ...) رو به لیست رفرنس ها اضافه کنم! حالا باید چیکار کنم؟

یه راه هایی رو امتحان کردم ولی بازم نشد!!!

Reza,M
شنبه 25 دی 1389, 14:10 عصر
سلام
مبحث خوبيه منم يه مدت دنبال همچين كاري بودم ولي نتونستم انجامش بدم

farsoft
شنبه 25 دی 1389, 22:21 عصر
دوست عزیز من انجام دادم شد
فقط با یک نکته کوچک که یادم رفت بهت بگم
فایل windowsapplication.csproj را در شاخه \ProjectTemplatesCache\CSharp\Windows\1033\Windows Application.zip نیز کپی کن
با این کار وقتی یک پروژه windowsapplication ایجاد می کنی حتما خوشحال میشی :چشمک:

emad0418
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:45 صبح
دوست عزیز
من با vb6 کار میکنم و میخوام نرم افزار اتوکد و با تمام ورژن هاش را add references کنم ولی فقط یک ورژن قابل add کردنه باید چه کار کن که همشون add بشن