PDA

View Full Version : مسيج باكس فارسي ورژن جديد

msdsbi
شنبه 25 دی 1389, 12:56 عصر
سلام دوستان عزيز
ديدم با شرايطي كه برنامه نويسان براي طراحي برنامه هاي خود گرافيك خوبي به خرج مي دن گفتم يك dll مسيج باكس فارسي درست كنم كه با فونت هاي فارسي و خوشگل گرافيك برنامشون بهتر بشه . لازم ديدم كه اين dll رو اينجا بزارم كه بقيه هم بتونن ازش استفاده كنن . در ضمن توي سايت يه همچين چيزي پيدا كردم كه زياد كامل نبود و آيكون هاي كمتري و آپشن هاي كمتري داشت .
خواهش مي كنم پس از دانلود و استفاده از آن نظرات و انتقادات خودتون رو بزاريد كه اگه كامل نبود كاملش كنيم تا به برنامه نويسان فارسي زبان خدمتي كرده باشم.
در ضمن اگه با فونت هاش مشكل داشتيد كه بزرگ و يا كوچيكه اطلاع بديد درستش كنم

طرز لود كردن رو توضيح مي دم كه شايد دوستاني بلد نيستن استفاده كنن آگاه بشن
اول بايد از قسمت Reference گزينه Add Reference رو انتخاب كرده و بعد dll مربوطه رو كه به نام FarsiMessageBox.dll هست رو انتخاب كنن . بعد بايد از كد زير استفاده كنن. در بالاي كلاس خود بايد Using كنن به روش زير

using FarsiMessageBox;
بعد از يوزنيگ كردن بايد براي استفاده از متد زير استفاده كنن

FMessageBox.Show("آيا از اين جعبه پيغام خوشتون مي آيد؟","هشدار",FMessageBoxButtons.YesNo,FMessageBoxIcons.Questio n,FMessageBoxDefaultButtons.Button1);

قايل رو مي تونيد از اينجا دانلود كنيد
65097

Reza,M
شنبه 25 دی 1389, 14:19 عصر
دوست عزيز كارت درسته خوب بود

msdsbi
شنبه 25 دی 1389, 21:03 عصر
از دوستان خواهش مي كنم نظر بدن تا انگيزه اي بشه براي ساختن چنين ابزارهاي برنامه نويسي

0armin0
شنبه 25 دی 1389, 21:16 عصر
بهتر بود یه فایل example کنارش میذاشتین.ممنون

amir-yeketaz
شنبه 25 دی 1389, 21:17 عصر
خوب بود ... ولی نمیدونم چرا باتن هایی که گذاشتی برا YesNo یا ... به هم چسبیدس!(برا من که اینجوریه!)

موفق باشید

vahid271
شنبه 25 دی 1389, 21:17 عصر
دوست عزیز من استفاده کردم این مشکل رو داره!!!!
دلیلش چیه؟
65121

Reza,M
شنبه 25 دی 1389, 21:35 عصر
دوست عزيزصدا هم نداشت 1
ميشه فونت رو عوض كرد ؟

msdsbi
شنبه 25 دی 1389, 22:05 عصر
مشكلي كه گفتيد براي به هم چسبيده شدن باتن ها اين بود كه متن شما كمتر از اندازه باتن ها و مينيمم ديالوگ هستش.
اگه مي خواهيد فعلا مشكلتون حل بشه متن زيادي در كادر بنويسيد.
ولي باز سعي مي كنم درستش كنم تا به مشكل نخوره
ممنون از نظراتتون.
در ضمن دارم يك آپشني براش مي گذارم كه بشه فونتش رو هم عوض كرد تا بصورت دايناميك باشه يعني انتخاب فونت هم دست خودتون باشه.
بازم ممنونم از نظرات
درضمن فونت ديالوگ فونت ترافيك هستش . فكر مي كنم اين فونت رو همه نصب مي كنن . اينو گفتم كه دوست عزيزمون وحيد فونت ترافيك رو توي سيستمش نصب نيست

Reza,M
یک شنبه 26 دی 1389, 23:47 عصر
با ي هم مشكل داره

msdsbi
سه شنبه 28 دی 1389, 01:54 صبح
براي حرف ي بايد از ي عربي استفاده كنيد كه در كيبورد مايكروسافت با Shift + X زده مي شه

اصلاح شد در صفحه دوم مي توانيد دانلود كنيد

msdsbi
سه شنبه 28 دی 1389, 02:32 صبح
مشكل فونت و دكمه ها رو هم حل كردم
مي تونيد در آخر هر متد فونت رو به مسيج باكس معرفي كنيد كه 8 تا فونت خوب رو من گذاشتم كه 4 تا معمولي هستن و 4 تاي ديگر با فونت هاي B هستش كه مشكل حرف ي در فونت هاي B حل شده است.

نمونه كد براي فونت

FMessageBox.Show("آيا از اين جعبه پيغام خوشتان مي آيد؟","هشدار",FMessageBoxButtons.YesNo,FMessageBoxIcons.Informa tion,FMessageBoxDefaultButtons.Button1,FMessageBox Font.BTraffic);

در آخر هر متد مي توانيد فونت رو هم تغيير دهيد.
اگه باز منو با نظراتتون راهنمايي كنيد ممنون مي شم.
مي تونيد از لينك زير دانلود كنيد.
65216

x_p_sp2
سه شنبه 28 دی 1389, 08:56 صبح
چيز جالب بود. دستت درد نكنه . فقط وقتي كه حالت 3 دكمه abort retry cancel رو انتخاب ميكني دكمه ها هنوزم روي هم يك مقداري ميفته
اگه اين تيكه رو هم دست كني بسيار عالي ميشه.
در ضمن از ايده تغيير فونت هم خيلي خوشم اومد. عالي بود.

احسنت به همت برنامه نويسان ايراني

shuriken
سه شنبه 28 دی 1389, 09:48 صبح
جناب msdsbi یه پیشنهاد در مورد جلوگیری از روی هم افتادن دکمه ها دارم.
شما دوتا کار میتونین بکنین.
یکی اینکه با توجه به سایز دکمه ها و مجموع اندازشون یه حداقل اندازه برای باکستون در نظر بگیرین
و راه دیگه اینه که اندازه دکمه هارو به نصبت اندازه باکس تعیین کنین.
که فکر کنم راه اول منطقی تر باشه.

msdsbi
سه شنبه 28 دی 1389, 13:01 عصر
باشه سعي مي كنم كه درستش كنم. ولي فكر مي كنم الان فقط در سه دكمه مشكل پيش اومده . در هر صورت ممنون از انتقادات

x_p_sp2
سه شنبه 28 دی 1389, 13:20 عصر
باشه سعي مي كنم كه درستش كنم. ولي فكر مي كنم الان فقط در سه دكمه مشكل پيش اومده . در هر صورت ممنون از انتقادات

دقيقا فقط توي 3 دكمه اين وضعيت پيش مياد. ممنون از تلاشتون

sraminz
یک شنبه 15 اردیبهشت 1398, 19:01 عصر
سلام
واقعا ورژن جديد اين برنامه قشنگه. ممنون.
به قول دوستان اگه مشكل سه دكمه هم حل بشه نور علي نور ميشه.
فقط ميشه راهنمايي كنين چطوري ميشه پيغام title رو center alignment كرد.
سپاس.