ورود

View Full Version : ایجاد نقشه با موقعیت جغرافیایی در برنامه

gm.sara
یک شنبه 26 دی 1389, 10:09 صبح
با سلام به دوستان
من می خواهم داخل برنامه یه نقشه لود کنم بعد موقعیت جغرافیایی را از کاربر بگیره و بره روی نقشه روی همون موقعیت زوم بشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

baba goril
یک شنبه 26 دی 1389, 11:08 صبح
این مشکل رو من هم دارم. توی برنامه ام می خواهم مثالا نقشه استان یزد رو به عنوان پایه داشته باشم و کاربر با وارد نمودن طول و عرض جغرافیایی یک postion خاص از استان یزد نرم افزار اقدام به ثبت و مارک نمودن گرای فوق بر روی نقشه کند. اگر کسی می تواند راهنمایی کند.

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 11:18 صبح
این دیگه بحثش مربوط به ریاضیات دگیه ربطی به برنامه نویسی نداره...
شما اول باید نقشه رو با مقیاس مشخص لود کنید بعد بدونید گوشه بالا سمت راست دقیقا چه مختصاتی داره و بعد دیگه کار با یه ضرب و تقسیم ساده حل میشه کار دیگه ای نداره،
ساده هستش...

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 11:18 صبح
شما کجای کار رو مشکل دارید...
اگه این قدر کلی بپرسید به پاسخ نمی رسید...

omid-vbAuto
یک شنبه 26 دی 1389, 11:49 صبح
این دیگه بحثش مربوط به ریاضیات دگیه ربطی به برنامه نویسی نداره...
شما اول باید نقشه رو با مقیاس مشخص لود کنید بعد بدونید گوشه بالا سمت راست دقیقا چه مختصاتی داره و بعد دیگه کار با یه ضرب و تقسیم ساده حل میشه کار دیگه ای نداره،
ساده هستش...

همون طور که نوید جون گفتن کار ساده ای هست (سهل و ممطنع)

من میخواستم همچین کاری رو نه این کارهی شما رو انجام بدم تا مراحلی پیش رفتم و سپس ولش کردم همین چند روز پیش.

کار من این بود که میتونستی بوسیله موس یه عکس خیلی بزرگ رو Pan کنی .که شاید تو نرم افزارهای ویرایش عکس و اینها دیده باشید.

این رو بگم که کار خیلی پیچیده از لحاظ برنامه نویسی نداره فقط ریاصیات خوب در زمینه هندسه و ... می خواد.

من حدود یه هفته شاید نتونم بیام سایت کار دارم اگر خواستین پیام خصوصی بدین رو پروژم کار می کنم و تکمیل شدشرو می دم.در ضمن تو پروژه من هم با دریافت نقاط میشه در مساحت عکس پیمایش کرد.

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 12:13 عصر
راستی من پیشنهاد میکنم برای این که بطونی برای مثال رو هر استان کلیک داشته باشی از همون اول با WPF کار کنی(کار بهتر در میاد)

gm.sara
یک شنبه 26 دی 1389, 14:32 عصر
با تشکر از همه دوستان

شما کجای کار رو مشکل دارید...
اگه این قدر کلی بپرسید به پاسخ نمی رسید...

ببینید من یه دیتابیس از مجموعه ای از lat&long(طول و عرض جغرافیایی) دارم می خوام این نقاط روی نقشه مشخص بشه و زوم بشه و همینطر به ترتیب به هم وصل بشن. نقشه ای که من دارم tab که lat & long گذاری شده. حالا اون نه عکس ساده، با چی کار کنم که بهتر باشه؟
اگه ممکنه در مورد راه حلتون بیشتر توضیح بدید

Navid Asadi
یک شنبه 26 دی 1389, 21:33 عصر
اگه نقشه شما یک عکس هستش اول باید مقیاس اون و طول و عرض دقیق نقشه و طول و عرض دقیق گوشه سمت راست رو داشته باشین بنا براین می تونید با ضرب تفاضل طول هر نقطه با طول نقطه 0 (گوشه سمت راست) در مقیاس فاصله میتونی مختصات نسبت به فرم رو بدست بیارید

gm.sara
سه شنبه 28 دی 1389, 07:30 صبح
اگه نقشه شما یک عکس هستش اول باید مقیاس اون و طول و عرض دقیق نقشه و طول و عرض دقیق گوشه سمت راست رو داشته باشین بنا براین می تونید با ضرب تفاضل طول هر نقطه با طول نقطه 0 (گوشه سمت راست) در مقیاس فاصله میتونی مختصات نسبت به فرم رو بدست بیارید

ممنون از شما
ممکنه با مثال توضیح بدید

Navid Asadi
سه شنبه 28 دی 1389, 17:23 عصر
شرمنده من دارم واسه کنکور می خونم وقت ندارم!
شرمنده

shahab2025
پنج شنبه 30 دی 1389, 10:41 صبح
شرمنده من دارم واسه کنکور می خونم وقت ندارم!
شرمنده

سلام دوستان
من هم نسبت به این موضوع علاقه مندم و اگر بشه از این تاپیک چیزی به دست آورد خوشحال میشم بتونم در برنامه ام ازش استفاده کنم
دوستمون نوید که داره واسه کنکور میخونه -امیدوارم قبول بشه - کس دیگری میتونه یک نمونه کد واسه راهنمایی بزاره

gm.sara
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 15:16 عصر
یعنی کسی نمی تونه این راهنمایی را کنه که اگه یه عکس در picture box داشته باشیم چطور می تونیم روی این عکس خط بکشیم حالا با استفاده از drawing یا هر چیز دیگه؟ :گریه: