PDA

View Full Version : مشکل با کاراکترهای فارسی در url

cache_overflow
یک شنبه 26 دی 1389, 15:41 عصر
دوستان،
من با استفاده از url rewriting و برای بهینه سازی عنوان یک لینک را بعنوان پارامتر به صفحه بعدی پاس می دم. حالا مشکلی که بوجود میاد اینه که عنوان فارسی در آدرس بار (url) درست نمایش داده نمیشه. البته این مشکل در فایرفاکس وجود نداره ولی در IE مشاهده میشه. من با استفاده از HyperLink ارجاع رو انجام میدم. البته وقتی در سورس صفحه نمایش داده شده در IE نگاه می کنم همون عنوان رو که برای tooltip هم ست کردم فارسی و بدون مشکله ولی درست در جایی که شبیه سازی تگ a میشه کاراکترها درست نمایش داده نمیشن. ممنون میشم اگر اطلاعی در این مورد دارید به من بگین.

Javad_Darvish_Amiry
یک شنبه 26 دی 1389, 18:19 عصر
IE خودش آدرس ها و پارامترهای رشته تقاضا رو کد میکنه؛ اما موقع دریافت با برنامه شما مشکلی نیست؛ درست دریافت میشه. ولی باز محض اطمینان بیشتر، علاوه بر عنوان، آی دی رو هم پاس بدید. - این روشیه که تقریبا همه برنامه هایی که از ReWrite و یا MVC استفاده میکنن، به کار میگیرند.

cache_overflow
یک شنبه 26 دی 1389, 19:45 عصر
خیلی ممنون.
من ID رو هم پاس میدم. عنوان رو فقط جهت بهینه سازی اضافه می کنم. اما با این شکل کد شدن،url سایت شکل نامناسبی می گیره و همچنین نمی دونم تاثیرش در search engine ها چگونست. در ظاهر راهکاری در این مورد وجود نداره. چون با جستجو در گوگل هم به نتیجه مشخصی نرسیدم. البته همانطور که قبلن گفتم این مشکل رو فقط در IE دیدم.

Javad_Darvish_Amiry
یک شنبه 26 دی 1389, 21:26 عصر
نه دوست عزیز نگران نباشید؛ این اشکال فقط تو نمایش IE هست و موتورهای جستجو باهوش ترین از این حرفها هستن.
اینم محض خنده: IE که میدونید یعنی چی؟ مخفف چی هستش؟ Internationl Errors :لبخندساده: