PDA

View Full Version : شما از کدام Download Manager استفاده می کنید؟

AliReza Vafakhah
یک شنبه 26 دی 1389, 17:24 عصر
سلام دوستان

گفتم یه تاپیک در رابطه با دانلود منیجر و اینکه دوستان از چه نرم افزاری جهت مدیریت دانلود ها و زمان بندی آنها استفاده می کنند ایجاد کنم تا یه یک نتیجه برسیم که کدام نرم افزار قوی تر است.

دوستان فقط ویژگی نرم افزاری را که استفاده می کنید را شرح دهید.

از خودم: من از منیجر Internet Download Manager استفاده می کنم ، امکانات زیادی داره ،
1-ائم از زمان بندی
2- قابلیت Resume
3-قابلیت استخراج فایل های موجود در یک هاست با وارد کردن آدرس URL آن
4-منویتور کلیبورد جهت دانلود لینک هنگام کپی لینک در کلیپورد
5-استفاده از آدرس Proxy
6-هماهنگ با تمام مورگرها
...

دوستان مدیر اگر امکانش هست نظر سنجی را طوری طراحی کنند که اگر نرم افزاری از قلم افتاده دوستان نام ببرند.

eshpilen
یک شنبه 26 دی 1389, 17:32 عصر
الان از Orbit

shedayat
یک شنبه 26 دی 1389, 17:44 عصر
من از IDM استفاده می کنم و هیچ دلیل خاصی هم نداره. احساس می کنم از بقیه ی دانلود منیجرها بهتره. البته ما که دیال آپ داریم و فرقی واسمون نمی کنه که از دانلود منیجر استفاده کنیم یا نه.

shedayat
یک شنبه 26 دی 1389, 17:46 عصر
من از IDM استفاده می کنم و هیچ دلیل خاصی هم نداره. احساس می کنم از بقیه ی دانلود منیجرها بهتره. البته ما که دیال آپ داریم و فرقی واسمون نمی کنه که از دانلود منیجر استفاده کنیم یا نه.

Netsky
یک شنبه 26 دی 1389, 17:52 عصر
منم از IDM استفاده میکنم .
دلیلش رو هم تو پست اول علیرضا خان توضیح داده .

حمید محمودی
یک شنبه 26 دی 1389, 18:01 عصر
از خودم: من از منیجر Internet Download Manager استفاده می کنم ، امکانات زیادی داره
IDM خیلی خوب عمل کرده، اما تنها نقص امکاناتش اینه که یه ابزاری برای دریافت/کپی فایل هایی که دانلود شدن نداره. یعنی فرض کنید یه فایلی رو که قابلیت Resumable داره، با IDM نصفش رو گرفتیم روی کامپیوتر دیگه مثلا کافی نت دانلود کردیم و بقیه اش رو الان نمیخوایم دانلود کنیم. و اگه بخوایم از این مقدار دانلودی که از فایل مربوطه انجام دادیم رو داشته باشیم و از بقیه اش دانلود کنیم مثلا اگه فایل روی کامپیوتر کافی نت 60درصد دانلود شده بود و 40درصد دیگه رو خواستیم از کامپیوتر خونه دانلود کنیم تنها راهش اینه که بیایم بصورت دستی یکسری کارهایی انجام بدیم که خب اگه فایل ها زیاد باشن خوب نیست. اینجا Orbit خیلی خوب عمل میکنه کافیه فایل(فقط یه فایل) رو کپی کنیم توی کامپیوتر منزل و Resume رو بزنیم.
و اگه IDM یه کارهایی دیگه ای توی نرم افزارش میکرد تا سرعت کار باهاش سریعتر میشد، خیلی خوب بود مثلا برای Import کردن یه شورتکات نداره و ...

البته Orbit مثلا اگه یه فایل 100 مگ رو دانلود کنیم ، فرضا اگه 20 کیلوبایت دانلود بشه، حجم فایل دانلود شده همون اولش 100مگ هست.

درمورد Orbitنسخه جدیدش یه قابلیت نه چندان خوب داره، که خودکار میخواد نرم افزارهایی که روی رایانه نصب هست رو توی وبگاهایی نظیر Brothersoft.com و ... بگرده و دانلود کنه.. که خب زیاد جالب به نظر نمیرسه. البته من زیاد باهاش کار نکردم ببینم چطور میشه این رو غیرفعالش کرد. راستی چطور میشه؟

البته هر چی باشه اربیت رایگان هست و دانلود منجر غیر رایگان. و اگه یه زمانی (دوره نوادگان ما) کپی رایت توی ایران هم برای نرم افزارها داشته باشیم قطعا شرایط IDM , Orbit از نظر تعداد کاربر فرق خواهد کرد.

hossein_h62
یک شنبه 26 دی 1389, 18:21 عصر
من از نرم افزارهای DAP و FDM استفاده کردم.
کارایی هردوشون هم خوب بوده.غالب امکاناتی هم که در پست #1 بهشون اشاره شده رو دارن.

eshpilen
یک شنبه 26 دی 1389, 21:07 عصر
البته Orbit مثلا اگه یه فایل 100 مگ رو دانلود کنیم ، فرضا اگه 20 کیلوبایت دانلود بشه، حجم فایل دانلود شده همون اولش 100مگ هست.

احتمالا این کار رو بخاطر رزرو فضای لازم برای فایل انجام میده.
یعنی مثلا اولش که هنوز چیز زیادی دانلود نکرده ممکنه فضای روی هارد شما اجازه بده، اما بعدش با پیشرفت دانلود و همچنین از طرف دیگه ذخیرهء داده های دیگر روی هارد شما، حجم لازم برای فایل مورد نظر زیادتر از فضای آزاد موجود باشه و شما با خطای کمبود فضای دیسک مواجه بشید و دانلود نیمه کاره بمونه (و اون موقع ممکنه شما بالای سر سیستم نباشید تا برنامه بتونه از شما دستور بگیره و کار خاصی صورت بگیره). البته این یک روش ساده برای مدیریت این موارد هست، اما سادگی هم در این موارد خیلی مفیده و بهترین راه در عمل.
بعکس، اون نرم افزارهایی که این کار رو نمیکنن ممکنه یک ضعف برنامه نویسی بحساب بیاد.
البته امروزه با فضای زیادی که هارد دیسک داره احتمال پیش اومدن این موارد کم هست. اما در عین حال فایلی که دانلود میکنید خودش میتونه خیلی حجیم باشه (اونم با اینترنت های فوق پرسرعت که امروزه هست).
خلاصه اینا همه اصول و روشهای حساب شده هستن.
یک مورد ساده ترش هم مثلا اینه که اکثر برنامه های دانلود، موقعی که شروع به دانلود میکنن، فورا یک فایل با نام فایل مقصد هم ایجاد میکنن که ممکنه حجمش صفر باشه و تا زمانیکه دانلود 100% نشده، دیتای اصلی داخلش ذخیره نشه. مثلا فایرفاکس تاجایی که دیدم همین کار رو میکنه و دیتای دانلود شده رو تا زمانیکه 100% نشده، توی یک فایل جانبی/موقتی دیگر نگهداری میکنه. ایجاد فایل مقصد از ابتدا بخاطر این هست که فایلی با اون نام رزرو بشه و فایل دیگه ای نتونه جاش بیاد و در نتیجه موقع تکمیل دانلود، برنامه دچار مشکل بشه یا فایل دیگر اشتباها رونویسی بشه. تازه اینم که چرا از یک فایل جانبی برای ذخیرهء موقت دیتای دانلود شده استفاده میشه خودش حتما دلایل مشابهی داره.

razeghi_loved
یک شنبه 26 دی 1389, 21:23 عصر
از IDM استفاده می کنم
به چند دلیل می تونه در آن واحد 8 تا سیشن بزنه تا سرعت بیشتر داشته باشه
سرعت اینترنت رو می خوره
می تونی فایل نصفه دانلود رو به هرکی می خواهید بدهید تا ادامه دانلود شما رو بدهد
می تونی باهاش فایل های فلش تحت وب رو دانلود کرد

JaguarXF
دوشنبه 27 دی 1389, 00:08 صبح
از هیچ دانلود منجری
سرعت خداست. کانکشن هم محکمتر از حبل المتین
دانلودر میخوام چکار

Slytherin
دوشنبه 27 دی 1389, 02:26 صبح
IDM عالی هست، من تنها دو مشکل توس می بینم:
1.سرعت رو به طوری وحشتناکی از سایر مصرف کنند ها میمکه!
2.گاهی اوقات موقع کپی کردن یه سری لینک که قصد دانلود آن ها را نداریم، آزار دهنده میشه.
در کل عالیه و من ازش استفاده می کنم.

AliReza Vafakhah
دوشنبه 27 دی 1389, 16:51 عصر
IDM
2.گاهی اوقات موقع کپی کردن یه سری لینک که قصد دانلود آن ها را نداریم، آزار دهنده میشه.

شما می توانید این ویژگی رو در IDM غیرفعال کنید.
Options->General و بعد تیکه گزینه Auomativaly start downloading of URL Places to Clipboard را بردارید.

Slytherin
دوشنبه 27 دی 1389, 17:29 عصر
شما می توانید این ویژگی رو در IDM غیرفعال کنید.
Options->General و بعد تیکه گزینه Auomativaly start downloading of URL Places to Clipboard را بردارید.

ممنون، اما هماطوری که گفتم بعضی اوقات مشکل ساز می شه! گاهی اوقات هم واقعا لازم داریم که همچین ویژگی باشد!
یجورایی اگه فعال و غیر فعال کردنش دم دست تر بود به نظرم بهتر می بود...

HamedNet_ir
دوشنبه 27 دی 1389, 20:00 عصر
می تونی فایل نصفه دانلود رو به هرکی می خواهید بدهید تا ادامه دانلود شما رو بدهد

چه جوری اینکار رو میکنید؟

mammad_kami
دوشنبه 27 دی 1389, 20:18 عصر
سلام
من از IDM استفاده میکنم تقریبا کاملتر از بقیه ست. تنها چیزی که شاید باعث بشه بعضی مواقع به DAP فکر کنم اینه که موقع دانلود فیلم یا موزیک مقداری که دانلود شده رو پخش میکنه، همین. و الا IDM از همه بهتره. سبک و قدرتمند.

razeghi_loved
دوشنبه 27 دی 1389, 23:00 عصر
از گزینه فایل اکسپورت رو انتخاب کن

حمید محمودی
سه شنبه 28 دی 1389, 22:06 عصر
از گزینه فایل اکسپورت رو انتخاب کن
با اینکار که فقط آدرس فایل دانلودی رو میشه اکسپورت کرد. اینکار تا اونجایی که میدونم توی خود IDM شدنی نیست. باید بصورت دستی اینکار رو انجام داد.

اگه بصورت دستی خواستید بگید توضیح بدم.

AliReza Vafakhah
سه شنبه 28 دی 1389, 23:42 عصر
با اینکار که فقط آدرس فایل دانلودی رو میشه اکسپورت کرد. اینکار تا اونجایی که میدونم توی خود IDM شدنی نیست. باید بصورت دستی اینکار رو انجام داد.

اگه بصورت دستی خواستید بگید توضیح بدم.

بله حق با شماست اینکار به صورت دستی انجام میشه

CPPDeveloper
چهارشنبه 29 دی 1389, 01:05 صبح
تمام این خصوصیاتی که در این 18 پست گفتین همش در IDA هست...
export آدرسها همش از منوی فایل راحت انجام می شه.
ادامه دانلود هم همین طور.. یعنی هر وقت و هر جا روی اون فایل کلیک کنین به لیست دانلود اضافه می شه و ادامه دانلود می شه..
مشاهده فیلم و موسیقی در حال دانلود هم همین طور..
با ویندوز سون و خصوصیات taskbar هم کاملا سازگاره ( البته در نسخه اخیر )

چیز دیگه ای هم بود؟

razeghi_loved
پنج شنبه 30 دی 1389, 00:04 صبح
من در نسخه قبلی گزینه ای داشت برای خروجی گرفتن از اون فایل یا حتی فایل رو قبل از دانلود کامل به صورت پسوند خودش در فولدر دانلود نگه می داشت اما در این نسخه جدید هرچی گشتم پیدا نکردم
منظور از ادامه دانلود یعنی شما یه فایل دارین که 200 مگ هست و شما 100 رو دانلود کردین حالا از شانس بد شنا محدودیت حجمی شما تمام می شه و فایل رو لازم دارین در نسخه های قبلی می تونستید فایل رو به کسی بدهین تا ادامه دانلود شما را انجام بده حالا اگر شما می گین می شه از کجا می شه این کار رو انجام داد
در ضمن اون نسخه ای که من باهاش کار می کردم این قابلیت رو نداشت که چند کانکشن بزنه به یه سایت فکر کنم از همون موقعه کلاً عوض شد

HamedNet_ir
پنج شنبه 30 دی 1389, 01:31 صبح
آخر نفهمیدیم!
با گزینه ی Export میشه ادامه فایل ناقص رو از روی سیستم دیگه ای ادامه داد؟
اگر نمیشه راه حل دستی اونو میگید؟

حمید محمودی
پنج شنبه 30 دی 1389, 01:55 صبح
در نسخه قبلی گزینه ای داشت برای خروجی گرفتن از اون فایل یا حتی فایل رو قبل از دانلود کامل به صورت پسوند خودش در فولدر دانلود نگه می داشتمطمئنید؟ معمولا ویژگی های خوب نرم افزار رو سعی میکنند حفظ کنند. شما چه ورژنی رو دیدید این قابلیت رو داشت؟

فایل رو به کسی بدهین تا ادامه دانلود شما را انجام بده
بله منظور ما هم از ادامه دانلود همین بود. اما این کار الان در IDM در خود نرم افزار شدنی نیست.

آخر نفهمیدیم!
با گزینه ی Export میشه ادامه فایل ناقص رو از روی سیستم دیگه ای ادامه داد؟
اگر نمیشه راه حل دستی اونو میگید؟
نه باید بصورت دستی اینکار رو انجام دادم.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100326010737AA7RFan
http://forum.persiantools.com/t115504.html

CPPDeveloper
پنج شنبه 30 دی 1389, 04:37 صبح
.

...................{درخواست حذف}......................

.

هوشمندی
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 09:00 صبح
GETGo را هم دوستان امتحانی بکنند
من که خیلی ازش راضی هستم

franchesco
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 11:48 صبح
Downthema که افزونه firefox . خیلی خوب و رادست .

رضا قربانی
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 12:16 عصر
internet Download Manager کل سرعت اینترنت رو هورت می کشه و شت و شیره ی سرعتی که بهت تعلق می گیره رو می کشه

و برای ADSL ی ها خیلی خوبه

آخه شبها که رایگان هست تنظیمش می کنیم و خودش برامون لینک ها رو دانلود می کنه و بعد ساعت 7 خودش برامون خاموش می کنه ( یه نوع رباطی هست که پشت سیستم تا صبح برامون نشسته)

اینترنتم قطع بشه تا هر باری که خودمون تعیین کردیم دوباره تلاش می کنه تا وصلش کنه و دوباره به دانلود ادامه می ده

خداییش تا حالا این بهترین بوده

کم مونده که صبح از خواب بیدارمون کنه و برامون صبحانه بیاره:قهقهه:

stahad1
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 14:38 عصر
این سوالت به نظر من بی ربطه چون فرقی نداره ن که همشون مثل هم هستند

AliReza Vafakhah
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 22:44 عصر
این سوالت به نظر من بی ربطه چون فرقی نداره ن که همشون مثل هم هستند

خوب دوست عزیز بله همه یک کار را انجام می دهند و آن دانلود فایل اما بین نرم افزارهایی ذکر شده یکی قابلیت هایی داره که دیگری نداره و به قولی یکی خوب یکی خیلی خیلی خوب هست.
شما اگر IDM را با تمام دانلود منیجرها یک تست بزنید اون وقت خودتون مشاهده می کنید که چه فرقی میکنه.