PDA

View Full Version : پس از جاوا اسکریپت چی بخونم؟

epm157
یک شنبه 26 دی 1389, 21:46 عصر
سلام.
من مقدمات جاوا اسکریپت رو خوندم. حالا سوال من اینجاست که جاوا اسکریپت رو به صورت پیشرفته یاد بگیرم یا اجکس و جی کوئری کار جاوا اسکریپت را هم انجام می دهند؟
کدام یک از این سه بیشتر بدرد می خورند؟
و آیا می توانند کار یکدیگر را انجام دهند؟
ممنون.

hossin.esm
یک شنبه 26 دی 1389, 22:15 عصر
اجکس یک تکنولوژی است که توسط جاوا اسکریپت پیاده میشود و یک زبان برنامه نویسی نیست (همون جاوا اسکریپت هست)
جی کوئری هم یک فریم ورکی از جاوا اسکریپت است .که کارها رو اسون تر کرده (همون جاوا اسکریپت هست)
شما اگر پایه جاوا اسکریپت را بلد باشی می تونی از جی کوئری برای راحتی و از اجکس برای پویای و سرعت بیشتر استفاده کنید. البته جی کوئری شامل توابعی است که میتونی با اجکس کار کنی.

epm157
دوشنبه 27 دی 1389, 09:09 صبح
ممنون.
به صورت مقدماتی جاوا اسکریپت رو خوندم.
پس پیشنهاد شما اینه که الن جی کوئری بخونم؟

hossin.esm
دوشنبه 27 دی 1389, 09:43 صبح
بله پیشنهاد من اینکه جی کوئری را بخونید .
ولی خوب اگر نخونید هم میتونید کارهاتون را با جاوا اسکریپت انجام بدید که سخت تر و نیاز به کد بیشتری است.

eAmin
دوشنبه 27 دی 1389, 10:57 صبح
سلام

ببینید، معمولا کتابخوانه ها و Framework ها برای راحتی و سریعتر انجام دادن کارها پیشنهاد داده می شه، و هرگز توصیه نمیکنم که پس از یادگیری JavaScript بصورت مقدماتی، سراغ کتابخوانه ها و چهارچوب هایی که توسط خود JavaScript نوشته شدن برید.

پیشنهاد من به شما اینه که اگر خیلی با JavaScript سروکار دارید، تا جایی که در توان دارید دانش خودتون رو در JavaScript بالا ببرید در غیر اینصورت اگر کارهای شما با کتابخوانه ای مثل jQuery, YUI و یا Framework های مثل MooTools, Prototype, Dojo قابل انجام و محدود شده، بیش از این نیازی نیست JavaScript یاد بگیرید.

موفق باشید.