PDA

View Full Version : سوال: يك مشكل در ساختن فايل exe در visualstudio.net 2008

elec645
سه شنبه 28 دی 1389, 11:38 صبح
زماني كه مي خوام shortcut در desktop يا start menu بسازم با مشكل مواجه هستم

من يك سري فايل هاي براي درست كردن فايل اجرايي از اين سايت و سايت هاي ديگه مطالعه كردم ولي طبق اونها نمي شود.
مثلا وقتي رو يuser’s desktop راست كليك مي كنيم و گزينه create shortcut .. رو انتخاب مي كنم طبق گفته اين فايل ها بايد به فايل هاي بخش application folder دسترسي داشته باشيم تا بتوانيم فايل exe را انتخاب كنيم ولي اين اتفاق نمي افتد و نمي شود اين فايل exe را انتخاب كنيم؟؟؟؟؟

BEHZADnr
سه شنبه 28 دی 1389, 11:50 صبح
با سلام

روی فایل اجرای (exe) برنامه در قسمت Application folder یا هر جایی که فایل اجرایی اونجاست راست کلیک کن و Create shortcut رو بزن تا یک shortcut بسازه
بعد فایل ایجاد شده را با Cut یا Drag & Drop به پوشه user`s desktop انتقال بده و اسم اون رو هرچی که میخوای بزار
در ضمن برای start هم همینکارو انجام بده

بقیه کارها رو هم که فکر میکنم خودت بلد باشی
بازم اگه مشکلی بود در خدمتم

elec645
چهارشنبه 29 دی 1389, 11:40 صبح
سلام
از پاسخ شما ممنونم
يك سوال اينكه چطوري ميشه كل فايل هايي كه قرار است نصب شوند (مثلا لازم است همراه برنامه يك درايور سخت افزاري و همچنين برنامه dotnef framework و برنامه هاي ديگر نصب شود) را در يك پك باشد و تماما در فايل exe قرار گيرند. كه نصب شوند. و يا در هنگام نصب بشه اونها رو انتخاب كرد (تيك زد)
سوال ديگر چطوري مي توان اين را تنظيم كرد كه برنامه موقع نصب بفهمه كه ورژن قبلي نصب است و پيغام مناسب رو بده و يا اون رو unistal كنه و بعد برنامه جديد رو install كنه

morteza271
چهارشنبه 29 دی 1389, 14:34 عصر
سلام.
اگه بر روي نام پروزه راست كليك كني و Propertice رو بزني يه صفحه مياد كه از اونجا ميتوني ليست نرم افزارهايي كه بايد روي كامپيوتر مقصد نصب بشه(در صورتي كه نصب نبودن) رو انتخاب كني و به طور اتوماتيك وقت نصب برنامه تست ميشود كه اگر نصب نباشن اونا رو نصب ميكنه.
يه فايل pdf در تايپيك زير گذاشتم حتما بدردت ميخوره :
http://barnamenevis.org/showthread.php?268358-ساخت-Setup&p=1187019&highlight=#post1187019

BEHZADnr
چهارشنبه 29 دی 1389, 19:14 عصر
جواب سوال اولتون رو دوستمون داد
اما جواب سوال دوم:
اگه منظورتون از ورژن قبلی برنامه net Framework باشه اینجوریه که اگه ورژن قبلی نصب باشه یا آپدیت میشه یا خودش این پیغام رو میده که اون رو پاک کنید

بازم اگه سوالی بود در خدمتم

elec645
یک شنبه 10 بهمن 1389, 09:25 صبح
سلام

از كمكهاي خوبتون ممنونم

من چند تا مشكل و سوال داشتم

در درست كردن برنامه نصب چگونه مي توان موارد زير را داشت؟

1- بعد از پايان نصب دكمه Cancel مي آيد، چگونه مي توان به جاي اين دكمه finish را قرار داد .

2- زماني كه برنامه در حال نصب است Progress Bar به صورت ويندوز قديمي است چطوري مي توان به صورت ويندوز XP تنظيم شود.

3- چطور مي توان نصب را به صورت فارسي و انگليسي داشت و در ابتداي كار كاربر نوع زبان نصب را انتخاب كند.

4- زماني يك سري برنامه ها لازم است كه نصب باشد (مثلا لازم است همراه برنامه windows installer يا Dotnetframework نصب شود) چگونه كل فايل ها را مي توان در يك فايل تكي قرار داد (يك فايل exe) وكلا يك فايل نصب وجود داشته باشد ؟

5- زماني كه برنامه نصب ساخته مي شود يك فايل exe و يك فايل msi ساخته مي شود چگونه مي توان فقط يك فايل exe داشت.

ممنون

elec645
شنبه 16 بهمن 1389, 12:21 عصر
سلام
يكي كمك كنه !!
من از يك نرم افزار با نام setup factory استفاده كردم و خيلي از مشكاتم حل شد ولي چند مشكل وجود دارد
يكي اينكه نمي توان در ابتداي نصب نوع زبان نصب را انتخاب كرد
در زمان تمام شدن نصب نمي توان گفت كه فايل مربوط به نرم افزار (آدرسي كه نرم افزار نصب شود را باز كند تا كاربر ان را اجرا كند

elec645
دوشنبه 18 بهمن 1389, 19:00 عصر
سلام
من يك مشكل ديگه دارم اونم اينه كه زماني در منوي resource و گزينه dependencies رو براي انتخاب چيزهايي كه لازم است نصب باشد انتخاب مي كنم
مثلا لازم است كه dotnetframework ورژن 3.5 نصب باشه وقتي اينا رو تنظيم مي كنم درست كار نمي كنه
يعني توي كامپيوتري كه دات نت فريم ورك نداره اول برنامه ميگه كه اين رو نداره ولي نصبش نمي كنه چرا ؟؟؟