PDA

View Full Version : گفتگو: آژاکس نرم افزار خاصی دارد؟

yasgig
سه شنبه 28 دی 1389, 18:37 عصر
با سلام
من میخام سایت خود رو به زودی با تکنولوژی آژاکس بسازم.
آدرس سایت:www.yasgig.ir
آیا این آژاکس نرم افزار خاصی مانند front page دارد تا باهاش ب صورت پیشرفته بشه یه سایت ایستا طراحی کرد؟
مثلا این سایت
www.mihannic.com
با چه نرم افزاری این سایت رو طراحی کرده؟
آیا نرم افزاری هست که توش قالب های آژاکس باشه و بشه به اختیار اونارو تغییر داد و یه سایت طراحی کرد؟
ممنون میشم منو در این زمینه راهنمایی کنین.
با تشکر

aminghaderi
سه شنبه 28 دی 1389, 21:17 عصر
سلام.
خیر برای کار با اجکس فقط نیاز به یه مرورگر دارید !
به هیچ چیز دیگه هم نیازی نیست ، که خوب مروگر رو هم که دیگه...
خوب فرمودید میهن نیک!
پای هم شهری های ما رور وسط کشیدین ، این عرق شهری ما جریحه دار شد!:قهقهه:
دور از شوخی برای طراحی چنین سایتی نیاز به دانش بالایی دارید ، برای این کار شما باید به طور کامل به جاوااسکریپت و مباحث مهندسی نرم افزار و شی گرایی و مباحث امنیت و ... استاد باشی ، درست مثل خودشان که همچین سیستم قوی رو پیاده سازی کردند.
ولی در کل طراحی سایت های اجکسی خیلی زیاد هم دشوار نیست ،البته بسته به زبان و تکنولوژِی سمت سرور شما هم داره ، اگر ASP.NET کار باشید به چندین صورت می توانید با اجکس کار کنید که در یکی از روش ها به در طول شروع و پایان یه ترک آهنگ می تونید شاهد نمایش کاآیی اجکس در برنامتون باشید (کاموننت های اجکسی) ولی در PHP ظاهرا باید به صورت کلاسیک کار بشه که خوب قطعا قوی تر وسریع تر و بهینه تر خواهد بود ولی طراحی آن دشوار تر خواهد بود ، مثل روش کار با هسته اجکس که روش کلاسیک هم من بهش می گم ، هست که پیاده سازیش واقعا مشکله .
اون میهن نیک هم از همین راه مشکله کار کرده من PHP کار نیستم ولی معقوله اجکس برای تمام پلتفرم ها یکیه چون ساختارش یکی هست و ابتدا و انتهاش به جاوااسکریپت می رسه.:چشمک:

موفق و موید باشید.

grobech
چهارشنبه 29 دی 1389, 15:52 عصر
سلام اگر توی asp باشه میتونی از کامپونت های مایکروسافت استفاده کنی که خیلی کار هات راحت میشه ولی سرعت سایت میاد پایین (تجربه) برای وقتی خوبه که وقت برات مهمه ولی تو php همه چیز رو بر عکس کن سرعت خوب ولی دردسر بالا راستی توی خود asp هم میشه از روش کلاسیک استفاده کرد.