PDA

View Full Version : مشکل SQL در دلفی

MOHSEN731
شنبه 12 مهر 1382, 17:17 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز:
من می خواهم که بوسیله sql در دلفی جمع یک ستون از یک فیلد عددی (مثل فیلد دستمزد) را بوسیله دستور SUM بدست آورده و با Label1.Caption نمایش بدهم من هنگامی که از sql زیر :

Query1.SQL.Text:='SELECT Dastmozd, SUM(Dastmozd) as Total From "Bank.dbf" group by Dastmozd';

استفاده میکنم ستونهای جدول را به هم ریخته و فقط دو ستون ‏Total , Dastmoza نمایش می دهد در صورتیکه من میخواهم بدون دخالت در ستونهای جدول فقط جمع آن را در زیر جدول با label نمایش دهم نه در خود جدول.

با تشکـر[/code]

(امید)
شنبه 12 مهر 1382, 18:37 عصر
سلام
خوب کار گروپ بای همینه دیگه . یه جدول مجازی درس می شه و بر اساس تابعی که به کار بردی محاسبات رو انجام و در یک رکورد نشان می ده. در اینجا جمع فیاد رکورد مورد نظر را در یک فیلد و با یک رکورد نشان می دهد .
حالا می تونی این مقدار بدست اومده را خودت تو لیبل یا هر جای دیگه استفاده کنی

SReza1
شنبه 12 مهر 1382, 19:22 عصر
خوب فقط تو label نشون بده!! نه جای دیگه! در ضمن به وقل دوستمون خاصیت group by همینه دیگه!! یعنی اون فیلدی که میخوای بذ اساس اون جمع بزنی باید در کنارش باشه

MOHSEN731
دوشنبه 14 مهر 1382, 02:20 صبح
با سلام
چگونه می توان بوسیله sql در دلفی کد کارمند را دریافت کرده و آن را بوسیله دستور delete حذف کرد . چیزی شبیه به این :

var Code:integer;
begin
code :=StrToInt(Edit1.Text);
Query1.SQL.Text:='Delete from "Data.dbf" where Code_User = ????';
یعنی متغیر عددی Code را چگونه برای sql تعریف کنیم تا آن را قبول کند (به جای ؟؟؟؟؟)

(امید)
دوشنبه 14 مهر 1382, 08:06 صبح
با سلام

برای اینکه در برنامه و در دستورات SQL از یک رشته استفاده کنیم باید آن بین دو علامت #39 بگذاریم

code :=StrToInt(Edit1.Text);
Query1.SQL.Text:='Delete from Data.dbf where Code_User='+#30+code+#39;