PDA

View Full Version : سوال: قفل سخت افزاري يا نرم افزاري ؟؟

mohsen gh
چهارشنبه 29 دی 1389, 17:43 عصر
سلام دوستان من چطور ميتونم واسه برنامم يه قفل سخت افزاري يا نرم افزاري درست كنم كه ديگران نتونن ازش استفاده كنن ؟؟ هر راهنمايي بكنيد ممنون ميشم

AmirHarirbafan
چهارشنبه 29 دی 1389, 20:02 عصر
ما تو شرکتمون از قفل سخت افزاری TINY استفاده میکنیم، که البته خیلی اذیت میکنه و من هم به شخصه اعتقادی بهش ندارم و معتقدم که اگه کسی بخواد هکش کنه قطعا میتونه.
حالا قرار شده با بچه های تیم بشینیم و یک قفل نرم افزاری طراحی کنیم تا در کنار سخت افزاریه شاید امینیت رو بالاتر ببرن.
اما من هنوز معتقدم که کسی که بخواد برنامه رو هک کنه، قطعا میتونه
بهترین روش اینه که با هکرها بریم طرح رفاقت بریزیم و ازشون خواهش کنیم که برنامون رو هک نکن :لبخند:

AmirHarirbafan
چهارشنبه 29 دی 1389, 20:20 عصر
روش عملکرد قفلمون به این صورته که هنگامی که کاربر میخواد برنامه رو فعال کنه، برنامه شماره سریال یک قطعه سخت افزاری رو میخونه و به همراه یک شماره سریال منحصر به فرد که به هر نسخه از نرم افزار میدیم، با استفاده از یک فرمول خاص، شماره سریالی رو ایجاد میکنه.
کاربر اون کد رو از طریق تلفن برای ما میخونه پ، ما از روی سریال متوجه میشم که شماره منحصر به فرد مربوط به کدوم نسخه ای که فروختیم بوده (کدوم سی دی) ، اگه شماره منحصر به فرد توی بانک ما ذخیره شده بود، یعنی اون رو فروختیم و اکتیو نشده باشه یعنی تقریبا همه چیز روبه راهه و کلکی در کار نیست.
ما شماره رو بر اساس یک فرمول به یک عدد تبدیل میکنیم و به شخص میگیم بعد شخص اون شماره رو تو برنامه وارد میکنه و برنامه اکتیو میشه، از اون به بعد نرم افزار در فواصل زمانی، قفل سخت افزاری رو چک میکنه.

AmirHarirbafan
چهارشنبه 29 دی 1389, 20:25 عصر
البته ناگفته نمونه که در آینده میخوایم قفل رو جوری تغییر بدیم که وقتی نرم افزارها به اینترنت دسترسی پیدا کردند، چک کنن که نسخه اصلی نصب شده یا خیر.
مثل کاری که بابیلون میکنه
البته همونجور که میدونید، کرک بابیلون هم وجود داره که همه ی این ها رو دور میزه :ناراحت:
البته قصد ضعیف کردن روحیه ات رو نداشتم :قلب:

Navid Asadi
چهارشنبه 29 دی 1389, 21:55 عصر
همون ویندوزی نمونه خوبی برای نشون دادن قدرت هکرهاست...
قوی تیرن قفلی که تا حالا ساخته شده مال شرکت پاندا هستش که اون هم مانع از تغییر سورس برنامه میشه و باز هم باید از اینترنت یا تلفن رمز بگیری...

Reza,M
چهارشنبه 29 دی 1389, 22:47 عصر
به نظر من هرچي كه با دست يك انسان قفل ميشه با دست يك انسان ديگه باز ميشه پس بايد يه فكر اساسي تر كرد

wrangl3r
پنج شنبه 30 دی 1389, 12:26 عصر
سلام دوستان می شه لطف کنید بگید چه طوری می شه مثلا سریال فلش رو بخونه ؟!!!

roxe77
جمعه 01 بهمن 1389, 18:48 عصر
من خودم به شخصه از tiny شرکت منشور سیمین استفاده میکنم .
خوبه ولی با رجستر کردن و manifast ش همیشه مشکل دارم .