PDA

View Full Version : سوال: تعداد خطوط گزارش

Fatollah_ghazi
چهارشنبه 29 دی 1389, 21:37 عصر
با سلام خدمت دوستان عزيز
ميخوام در فرم گزارش فقط 15 رديف از گزارش در يك صفحه نمايش داده بشه چه داراي اطلاعات و چه بدون اطلاعات .و اگه بيشتر باشه بره صفحه بعدي به همين ترتيب.ممنون ميشم:تشویق:

Fatollah_ghazi
پنج شنبه 30 دی 1389, 17:25 عصر
با سلام كسي از دوستان كمكي نميكنه؟؟؟؟؟؟

Fatollah_ghazi
جمعه 01 بهمن 1389, 21:49 عصر
از دوستان كسي بداد من نميرسه؟

mohamad goodarzi
شنبه 02 بهمن 1389, 06:55 صبح
با سلام
شما به راحتي ازطريق اندازه PageFooter بدون هيچ كدي به خواسته تان دست پيدا مي كنيد(ضميمه)
ولي اگر مي خواهيد زماني كه اطلاعات تغيير مي كند صفحه بعد رانمايش دهد در گزارش NEW ROW OR COLگزارش را مساوي After Section قرار دهيد

Fatollah_ghazi
شنبه 02 بهمن 1389, 19:23 عصر
با سلام كجا مشخص كرديد كه 15 رديف چاپ بگيره؟و آيا امكان داره كه آرتيكل خالي هم تا 15 تا نشون بده يا نه؟

Fatollah_ghazi
یک شنبه 03 بهمن 1389, 19:45 عصر
ممنون دوستان

Mahsa Hatefi
دوشنبه 04 بهمن 1389, 15:05 عصر
با سلام

وقتي اين تاپيك رو ديدم خوشحال شدم چون مدتي بود دنبال راهي بودم تا رديف هاي خالي در گزارش (مثلا اگر در صفحه 30 رديف قرار مي گرفت و ركوردها 20 تا مي بود ) با رديف هاي خالي پر شود . خيلي جستجو كرده بودم چندتا راهم پيدا كرده بودم اما هيچ كدوم براي كاري كه من مي خواستم مناسب نبود . مي خواستم تاپيك بزنم كه با اين تاپيك مواجه شدم و منتظر ماندم تا اساتيد پيشنهادي قابل قبول ارائه فرمايند . اما بعد ديدم مشكل مبداء تاپيك با مشكلي كه حقير مطرح كردم متفاوت بوده . به هر حال با كمي سماجت و تغيير در كدي كه از سايتهاي خارجي پيدا كرده بودم مشكل رديفهاي خالي را مرتفع نمودم . اگر دوستان ديگر مورد برايشان جالب بود بفرمايند تا كد اصلي و تغييرات را خدمتشان ارائه كنم .

انگوران
دوشنبه 04 بهمن 1389, 15:21 عصر
چرا از Page Break استفاده نمي كنين؟

Fatollah_ghazi
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:06 عصر
با سلام خدمت شما خانم هاتفي
اگه ممكنه لطف كنيد و كد مورد نظر را براي استفاده بزاريد.باتشكر از شما
من ميخوام گزارش مثل يك فرم 20 رديفه باشه بصورت خالي كه با هر تعداد كمتر از 20 ركورد پرشد بشه و اگه نشد بقيه رديف ها بصورت جدول خالي بمونه.مثل فرم نمونه

Mahsa Hatefi
سه شنبه 05 بهمن 1389, 00:22 صبح
چرا از Page Break استفاده نمي كنين؟

استاد بزرگوار

اگر نمونه قرار بدهيد ممنون مي شم

Mahsa Hatefi
سه شنبه 05 بهمن 1389, 00:44 صبح
با سلام

اين كداصلي است كه در فايل استفاده شده . شما بايستي مطابق با مورد نياز خود تغييرات لازم را بدهيد .

يه جايي هم اشكال داره مثلا

* اگر تعداد ركورد بيش از خطوط صفحه باشد به صفحه دوم كه مي رود خطوط اضافه را ايجاد نمي كند
* يا اگر تعداد ركورد درست برابر تعداد خطوط باشد گاهي صفحه دومي با خطوط خالي ايجاد مي كند گاهي هم نه

البته اشكال اول رو من بنوعي متناسب با گزارش مورد نياز خودم ، حل كردم اما اشكال دوم رو دارم روش كار مي كنم

اگر روش دوست بزرگوار جناب انگوران كه فرموده بودند قرار بدهند و راهي بي دردسرتر باشد كه حقير خيلي خوشحال خواهم شد

به هر حال اميدوارم اين مورد مفيد بوده باشد . موفق باشيد

انگوران
سه شنبه 05 بهمن 1389, 08:29 صبح
دوست عزيز،از لطف شما ممنونم، پيشنهاد Page Break مربوط به چاپ تعداد ركورد در هر صفحه بود. فايل شما رو هم مي بينم اگه تونستم كمكي بكنم در خدمت شما هستم.

انگوران
سه شنبه 05 بهمن 1389, 10:44 صبح
دوست عزيز، مي تونم بپرسم اون رديفهاي خالي رو براي چي نياز دارين؟

Fatollah_ghazi
سه شنبه 05 بهمن 1389, 12:40 عصر
[QUOTE=انگوران;1200885]دوست عزيز، مي تونم بپرسم اون رديفهاي خالي رو براي چي نياز دارين؟[/QUOT

با سلام و تشكر از لطفي كه به بنده داريد.
عرض كنم چونكه فرم هاي شركت بصورت استاندارد و داري ايزو ميباشند بايد يكسان ويك اندازه باشند .بهمين علت بايد تعداد رديف هاي آنها برابر باشد.

Fatollah_ghazi
سه شنبه 05 بهمن 1389, 12:52 عصر
با سلام مجدد
اين ماژول رو داخل برنامه خودم ايمپورت كنم بعد از كدهاي شما استفاده كنم ؟؟؟.اين مشكل ايجاد يك قسمت در گزارش كه در عكس ضميمه نشون دادم رو هم راهنمايي بفرماييد.با تشكر

انگوران
سه شنبه 05 بهمن 1389, 13:08 عصر
راه حل دوست عزيزمون هاتفي خيلي جالبه، ولي اگه بخواين رديفهاي خالي رو به صورت دستي در قسمت Page Footer گزارش ايجاد كنين مشكلتون حل نميشه؟

Mahsa Hatefi
سه شنبه 05 بهمن 1389, 13:32 عصر
دوست بزرگوار

وقتي به حالت ديزاين ويو گزارش برويد ، در منوي بالا گزينه اي به نام sorting and grouping وجود دارد كه با سورت و سطح بندي و ايجاد هدر و فوتر مي توانيد قسمت هاي موردنظرتان را ايجاد كنيد

سپس مي توانيد با كليك بر روي هدر ايجاد شده پنجره Properties را باز كرده و در قسمت فرمت تعيين كنيد كه آيا ماييليد گروه تعيين شده در صفحه بعدي قرار گيرد يا خير

Mahsa Hatefi
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 22:36 عصر
با سلام

كسي مورد دوم كه در تاپيك 11 عنوان شد را بررسي نكرد ؟