PDA

View Full Version : جدا سازی نام از فامیلی

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 30 دی 1389, 01:05 صبح
حسين زاده ساداتي سيدمهرداد

کسی راخ حلی برای جدا سازی اینجور اسامی داره ؟

abdollah110110
پنج شنبه 30 دی 1389, 05:54 صبح
میتونی در موقع دریافت مشخصات کاربر، دو فیلد جداگانه در نظر بگیری.
یک فیلد برای نام و یک فیلد برای نام خانوادگی.
اینطوری مشکل جداسازی نداری و میتونی این دو تا فیلد رو باهم ترکیب کنی،
البته بین این دو فیلد موقع ترکیب یک کاراکتر فاصله هم باید باشد.

ghasemweb
پنج شنبه 30 دی 1389, 10:12 صبح
اگه بخواي با كد نويسي جداشون كني يه بايد كدنويسي بيشتر كني مثلا يه بانك از اسامي داشته باشي و هر كلمه اي كه از نام و نام خانوادگي جدا ميكني از بانك استعلام كني و اون رو به عنوان اسم و مابقي رو نام خانوادگي جدا كني

mtchabok
پنج شنبه 30 دی 1389, 11:14 صبح
اگه بخواي با كد نويسي جداشون كني يه بايد كدنويسي بيشتر كني مثلا يه بانك از اسامي داشته باشي و هر كلمه اي كه از نام و نام خانوادگي جدا ميكني از بانك استعلام كني و اون رو به عنوان اسم و مابقي رو نام خانوادگي جدا كني
عزیزم اینکه نمیشه ... این همه اسم وجود داره .
راه حل 100% ای نداره ولی بهترین راه حل این هست که معمولا افراد نام و نام خانوادگی خودشون رو می نویسن و دیگه پسوند رو نمی نویسن و شما می تونید از جداسازی فاصله استفاده کنی که آخرین مجموعه کاراکترها رو می تونی به عنوان فامیلی و بقیه رو به عنوان نام بدست بیاری .
مثلا :
اسم خودم : محمد تقی چابک
نام : محمد تقی
نام خانوادگی : چابک

mirzajavad
پنج شنبه 30 دی 1389, 11:56 صبح
عاقلانه ترين روش اينه دو فيلد تعريف بشه
اگر سايتي دارين كه قبلآ نام و نام خانوادگي اعضا ثبت شده ميتونين اين بخش نام خانوادگي رو بهش اضافه كنين و يك اعلاميه در سايت بدين اين روش بهتره چون هيچ كدام از ديگر روشها به صورت دقيق نيست و امكان داره كاربر شما مشخصاتش از 4 قسمت تشكيل شده باشد

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 30 دی 1389, 17:50 عصر
دوستان این اسم تو پرتال دانشگام هست من اطلاعاتشو گرفتم نه اینکه موفع ثبت نام بخوام اینکارو کنم

binyaft
پنج شنبه 30 دی 1389, 20:03 عصر
روش 100% ای نیست بردار!

ghasemweb
جمعه 01 بهمن 1389, 01:00 صبح
عزیزم اینکه نمیشه ... این همه اسم وجود داره .
راه حل 100% ای نداره ولی بهترین راه حل این هست که معمولا افراد نام و نام خانوادگی خودشون رو می نویسن و دیگه پسوند رو نمی نویسن و شما می تونید از جداسازی فاصله استفاده کنی که آخرین مجموعه کاراکترها رو می تونی به عنوان فامیلی و بقیه رو به عنوان نام بدست بیاری .
مثلا :
اسم خودم : محمد تقی چابک
نام : محمد تقی
نام خانوادگی : چابک

خب نظر همه اينه كه 100 % شدني نيست يعني راه حل سريعي نداره بايد يا بيخيال شي يا همون روشي كه گفتم كه منم اين كارو عاقلانه نميبينم البته شايد دوستان ديگر هم تو تايپيك باشن نتيجه بده.